Seks bez zobowiązań

Szybki numerek z nieznajomym teoretycznie właściwie nie istnieje. Może to być, niestety, zła wiadomość dla amatorów erotycznych przygód. Już jedna nocna igraszka z nieznajomym albo nieznajomą może skomplikować życie. Fizjologia i emocje idą bowiem w parze. Jak dowodzi amerykańska badaczka Gemma O’Brien, w momencie szczytowania, oprócz ośrodków odpowiadających za przyjemność, stymulowane są także te, dowodzące emocjami ludzkimi. W ten sposób nawet pierwszy udany stosunek może prowadzić do zakochania.

Polecane wideo:

Seks bez zobowiązań

Osoby decydujące się na szybki numerek z nieznajomym kierują się potrzebą przeżycia niecodziennych doznań erotycznych i zaspokojenia namiętności. To może...

Spotkania towarzyskie a seks

Patrząc na wszystko z naukowego punktu widzenia, za uczucie miłości odpowiedzialne są kontente bodźce stymulujące ośrodek nerwowy. Tymczasem, jednym z takich czynników jest właśnie orgazm. Dlatego w odniesieniu do tej teorii można powiedzieć, że seks bez zobowiązań nie istnieje. Chyba że pod pojęciem seksu bez zobowiązań rozumieć należy we współczesnych czasach seks bez sponsoringu.

Nawet jeżeli dochodzi do przypadkowego seksu z osobą nieznajomą, mózg pracuje na najwyższych obrotach, przez co wzmożone mogą być zarówno doznania fizyczne, jak i emocjonalne. Jednym słowem, nie da się kompletnie oddzielić seksu od miłości. Spotkania bez zobowiązań, wyłącznie dla seksu, to fikcja. Orgazm to kulminacyjny moment podniecenia, którego efektem u mężczyzny jest wytrysk, a u kobiety – skurcze pochwy. Adrenalina sięga najwyższego pułapu, co prowadzi do uczucia zaspokojenia przez drugą osobę.

Zdaniem wielu osób, satysfakcja z życia seksualnego w znacznym stopniu uwarunkowana jest feromonami. Są to substancje chemiczne, które sprawiają, że z jedną osobą mamy ochotę na dużo większe doświadczenia niż z inną. Jak twierdzi Gemma O'Brien, być może feromony są odpowiedzialne za to, że ochota na przelotne igraszki przeradza się nierzadko w prawdziwe uczucie. Dlatego warto starannie dobierać partnerów, nawet tych na jedną noc.

Zalety i wady seksu bez zobowiązań

Niektórych seks bez zobowiązań uskrzydla i satysfakcjonuje. Po okazjonalnym zbliżeniu z nieznajomą bądź nieznajomym czują się spełnieni, dowartościowani i pewni siebie. Spotkania towarzyskie bez zobowiązań pozwalają im eksperymentować z własną seksualnością. Jak dowodzą badania naukowe, wiele osób lubi przypadkowy seks, ale tylko nieliczni się do tego przyznają. W społeczeństwie ugruntowało się bowiem przekonanie, że stosunki bez zobowiązań to dowód erotomanii i perwersji graniczącej ze zwyrodnieniem.

Zdarza się, że osoby samotne, nieusatysfakcjonowane życiem erotycznym we własnym związku lub po prostu pragnące doświadczyć nowych przygód seksualnych, próbują seksu na jedną noc z kimś zupełnie obcym. Okazjonalny seks bez deklaracji, który miał przynieść spełnienie, może jednak odbić się psychicznie i wyniszczyć emocjonalnie.

Całonocna impreza zakończona spotkaniem kogoś nowego i lądowaniem w łóżku rzadko kiedy wspominana jest z sentymentem. Poza tym, seks bez zobowiązań rodzi niezdrowe relacje między osobami. Partnera seksualnego traktuje się wyłącznie jako obiekt, na którym można wyładować własny popęd seksualny i wzbierające pożądanie.

Jeśli już decydujesz się na okazjonalny seks bez zobowiązań, pamiętaj, że wymaga on bardzo dużej dawki rozsądku. Każde z partnerów powinno być zabezpieczone. Mężczyzna powinien stosować prezerwatywy. Dobrze by było, gdyby kobieta również była chroniona antykoncepcyjnie. Odpowiedzialność za seks na jedną noc leży bowiem po obu stronach. Ostrożność należy też zachować przy spożywaniu alkoholu. Niefajnie jest budzić się następnego dnia z potężnym kacem alkoholowym i moralnym. Seks bez granic bywa często niebezpieczny i zdradziecki. Wystarczy, że po kilku kieliszkach w szale namiętności kompletnie stracisz głowę i zapomnisz o zabezpieczeniu. Okazjonalne kontakty seksualne grożą ryzykiem „złapania” chorób wenerycznych czy wirusa HIV. Pamiętaj, by nigdy nie zapraszać nowo poznanej osoby do własnego mieszkania. Może to mieć przykre konsekwencje. Lepiej, gdy spotkania towarzyskie odbywają się na neutralnym gruncie.

Pójście do łóżka z kimś, kogo się nie kocha, tylko dla zaspokojenia fizycznego, to kwestia wyboru i hierarchii wartości. Pamiętaj jednak, że kiedy interesuje cię wyłącznie tzw. seks bez zobowiązań, poinformuj o tym drugą stronę. I to zanim wylądujecie pod kołdrą. Czułe słówka bez pokrycia i robienie złudnych nadziei to nie fair w stosunku do drugiej osoby.

Komentarze (4)
~rewq
~rewq ponad rok temu

Wpływ feromonów w przypadku ludzi na atrakcyjność miedzy-płciową nie został przez naukę udowodniony. Pisanie więc takich rzeczy to po prostu zwyczajnie sprzedawanie przez autora swoich prywatnych poglądów, które maja "udowodnić" jego tezę. Nie ma w tym nic złego o ile autor napisałby że to jego prywatny pogląd, a nie dodawał tu fałszywej otoczki pseudonaukowości. Notabene można się zakochać w osobie bez uprawiania z nią seksu, co więcej nie każda para która uprawiała ze sobą seks jest razem i się kocha -- co chyba wskazuje że nie jest to taka prosta zależność zero-jedynkowa

Odpowiedz
~lollapalooza
~lollapalooza ponad rok temu

Ja jestem od roku w wolnym związku, tj. spotykam się z chłopakiem z którym mnie nic nie łączy oprócz seksu. Nigdy też nie poczułam do Niego nic więcej. Przeżyłam z Nim najpiękniejsze uniesienia w swoim życiu, więc śmiem obalić stwierdzenie, że seks bez zobowiązań nie istnieje.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Fantazje i marzenia seksualne
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Masturbacja

JaCzyliJa • ostatni post 16 minut temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Fantazje i marzenia seksualne
Fantazje i marzenia seksualne

BDSM

BDSM Odtwórz wideo

Życie seksualne człowieka jest bardzo bogate i urozmaicone. Ludzie stosują różne praktyki seksualne mające na celu zaspokojenie ich potrzeb (...) obojga. Opisano wiele kontrowersyjnych praktyk seksualnych...

Fantazje i marzenia seksualne

Fantazje seksualne - stopy

Fantazje seksualne - stopy Odtwórz wideo

nie jest zbyt zdrowe dla kobiety. Przeciążanie stóp i kręgosłupa może się źle skończyć. O stopach i ich znaczeniu w życiu seksualnym opowiada seksuolog Anna Golan.

Fantazje i marzenia seksualne

Amatorskie seks wideo

Amatorskie seks wideo Odtwórz wideo

Amatorskie filmy erotyczne, a także zdjęcia robione podczas seksu mogą być bardzo podniecające dla obojga partnerów. Są one jednak pewnym zagrożeniem. Jakim? Na to pytanie odpowiada Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog. Robienie sobie nawzajem zdjęć podczas...

Fantazje i marzenia seksualne

Fisting - za i przeciw

Fisting - za i przeciw Odtwórz wideo

Niektóre techniki zaspokajania potrzeb seksualnych są nieco dziwaczne i kontrowersyjne. Seks analny dla wielu wydaje się odrażający, zaś inni (...) po doznaniu przyjemności z nim związanych, szukają nowych form rozładowania napięcia...

Fantazje i marzenia seksualne

Szybki numerek

Szybki numerek Odtwórz wideo

się ze stosunkiem seksualnym z nieznajomą osobą w przypadkowej sytuacji. Nie ulega wątpliwości fakt, że wiele osób poznanych na portalach społecznościowych (...) . Jest wiele miejsc, gdzie można uprawiać seks, jak np.: basen, winda,...

Fantazje i marzenia seksualne

Seks z gwiazdą Hollywood

Seks z gwiazdą Hollywood

Jeśli marzysz o seksie ze znaną gwiazdą, poproś partnera o wcielenie się w taką rolę. Nie zapomnij także zapytać, z kim chciałaby się kochać twoja połówka.

Fantazje i marzenia seksualne

Striptiz dla niej

Striptiz dla niej

Podczas striptizu najważniejszy jest kontakt wzrokowy. Uwodzenie wzrokiem to ważny element gry wstępnej.

Fantazje i marzenia seksualne

Fetyszysta

Fetyszysta Odtwórz wideo

Fetyszyzm to rodzaj seksualnego symbolizmu, w którym różne odczucia seksualne powstają w wyniku kontaktu z nietypowym obiektem. Fetyszem (...) mogą być włosy, pięty, łokcie, nogi i inne części ciała, które powodują...

Fantazje i marzenia seksualne

Sesja buduarowa

Sesja buduarowa

Intymna sesja fotograficzna, zwana inaczej buduarową, może z gustem uchwycić ducha romantyzmu, zabawy i pożądania.

Fantazje i marzenia seksualne

Długi związek

Długi związek Odtwórz wideo

dla ukochanej osoby. Udane życie seksualne z pewnością buduje i wzmacnia związek, więc wprowadzenie nowych elementów sztuki miłosnej jest czynnikiem koniecznym, aby żyć w długim związku.