Trwa ładowanie...

Zadbaj o mental - czyli IV Kongres Zdrowia Psychicznego

Avatar placeholder
13.05.2024 13:05
Zadbaj o mental - czyli IV Kongres Zdrowia Psychicznego
Zadbaj o mental - czyli IV Kongres Zdrowia Psychicznego (GettyImages)

Wywiady, wykłady, spotkania, pomysły i rozwiązania, czyli... Kongres Zdrowia Psychicznego organizowany jest po raz czwarty! Jednak tym razem potrzebuje naszego wsparcia. Jest inicjatywą oddolną i obywatelską, organizowaną przez ludzi, którzy chcą realnych w zakresie leczenie i postrzegania zdrowia psychicznego.

spis treści

1. VI Kongres Zdrowia Psychicznego 2024

Kongres Zdrowia Psychicznego jest miejscem, gdzie spotykają się zarówno specjaliści - psychiatrzy, psychologowie, psychoterapeuci, pielęgniarki środowiskowe, Asystenci Zdrowienia, ale również osoby działające w fundacjach, stowarzyszeniach, innych organizacjach pożytku publicznego.

Wśród zaproszonych gości i prelegentów są również pracownicy pomocy społecznej, ale i przedstawiciele nauki, kultury i polityki, sojusznicy i przyjaciele ożywieni ideą przełamywania uprzedzeń wobec osób w kryzysach psychicznych.

IV Kongres Zdrowia Psychicznego ma odbyć się 10 i 11 czerwca. Aby mogło się to wydarzyć, potrzebne są środki.

2. 150 tysięcy złotych

Organizatorzy wskazują, że koszty organizacji wydarzenia, przerastają ich możliwości.

"Jesteśmy w stanie podjąć wyzwanie organizacji takiego wydarzenia, które coś realnie zmieni w postrzeganiu przyszłości psychiatrii w Polsce, natomiast nie jesteśmy w stanie w pełni udźwignąć jej finansowo" - piszą.

Jak można pomóc? W tym celu została uruchomiona specjalna zrzutka, którą zarządza Fundacja Ef Kropka.

Pomóc może każdy dorzucając nawet symboliczną złotówkę.

Dlaczego ten cel jest tak ważny? Nasz system potrzebuje rozwiąń i przestrzeni, aby o nich porozmawiać. Nieustannie rozmawiamy o zaburzeniach psychicznych, chorobach, epizodach i osobach potrzebujących pomocy, jednak mało w tej sprawie się robi – system nie jest przygotowany na rozwiązywanie problemu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze