Trwa ładowanie...

Zaczerwienienia na twarzy

Zaczerwienienia na twarzy
Zaczerwienienia na twarzy

Wiele kobiet ma problem z występowaniem na skórze podrażnień wynikających z działania zewnętrznych czynników takich jak zanieczyszczenia środowiska. Co więcej, często powstają one również w wyniku zastosowania nieodpowiedniego kremu pielęgnacyjnego. Tego rodzaju podrażnienie objawia się zaczerwienieniem skóry w miejscu aplikacji kosmetyku, a niekiedy nawet odczuwalnym w tym obszarze pieczeniem i mrowieniem. Na szczęście istnieje wiele metod umożliwiających redukcję tego rodzaju podrażnienia skóry.

1. Krok po kroku, jak zwalczyć zaczerwienienie skóry

Przede wszystkim bardzo ważne jest to, aby wybrać się na konsultację do dermatologa, który stwierdzi, co może być przyczyną takiego stanu naszej skóry. Co więcej, w razie potrzeby przepisze on odpowiednie leki, które umożliwią szybkie zażegnanie problemu, jakim jest podrażnienie i zaczerwienienie skóry.

Kolejnym ważnym krokiem jest dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Produkty te muszą być przeznaczone do skóry wrażliwej, a w ich składzie nie powinny być obecne substancje takie jak barwniki oraz kompozycje zapachowe. Tego typu składniki są główną przyczyną podrażnień skóry. Warto również zwracać uwagę na to, czy nasz produkt jest kosmetykiem hipoalergicznym. Wprawdzie nie daje nam to 100% gwarancji, że nie spowoduje on podrażnienia naszej skóry, ale w jego składzie nie są obecne potencjalne alergeny. W związku z tym ryzyko podrażnienia jest małe.

Na zaczerwienienia skóry skutecznie sprawdza się również okład z zielonej herbaty. Herbata ta jest naturalnym składnikiem o silnych właściwościach przeciwzapalnym. Substancje w niej zawarte uspokajają i koją wrażliwą skórę. Wystarczy parzyć przez 5 minut torebkę zielonej herbaty w filiżance z wrzącą wodą. Następnie należy nasączyć takim naparem ręcznik i położyć go na skórę twarzy na ok. 10 minut. Można też stosować odsączoną torebkę herbaty bezpośrednio na skórę.

Zobacz film: "Jak powstają przebarwienia?"

2. Czego unikać w przypadku skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa źle toleruje zabiegi takie jak silne peelingi, do których zaliczamy mikrodermabrazję oraz zabiegi wykorzystujące działanie kwasów. Należy ich bezwzględnie unikać. W przeciwnym razie stan naszej cery będzie się coraz bardziej pogarszać i podrażnienia się nasilą.

Warto również pamiętać o tym, aby w przypadku cery wrażliwej unikać częstego zmieniania kosmetyków pielęgnacyjnych. Jeżeli wiemy, że dobrze toleruje ona dany preparat, należy stosować go tak długo, jak to możliwe.

Cera wrażliwa jest dosyć trudna w pielęgnacji. Jednak stosując się do wyżej wymienionych wskazówek, unikniesz jej podrażnienia i silnego zaczerwienienia.

Następny artykuł: Pielęgnacja
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze