Trwa ładowanie...

12-latka wychodzi za mąż - dla niektórych dziewczynek to codzienność

Jakiś czas temu w Norwegii rozpętała się medialna burza z powodu 12-latki, która na jednym z portali społecznościowych ogłosiła, że wychodzi za mąż za 37-letniego mężczyznę. Na swoim profilu umieszczała wpisy o przygotowaniach, pokazywała obrączki, fryzurę i makijaż. Informowała też o tym, że małżeństwo zostało zaaranżowane przez matkę i że po ślubie dostanie co tylko zechce, a nawet nie będzie musiała chodzić do szkoły. Wywołało to ogólny sprzeciw i dyskusję na temat małżeństwa w tak młodym wieku. Czytelnicy powiadomili nawet policję.

Zobacz film: "Depresja - przyczyny"

Cały blog okazał się sprytną prowokacją, a historia - fikcją literacką. Intrygę przygotowała organizacja społeczna Plan Norge z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek (International Day of the Girl Child), którego obchody przypadają na 11 października. Akcja miała zwrócić uwagę opinii publicznej na problem małżeństw z dziećmi. 39 tys. dziewczynek codziennie jest wydawana za mąż. Taki proceder jest praktykowany między innymi w Tanzanii, Bangladeszu, Arabii Saudyjskiej i Jemenie. Według UNICEFu 70 milionów kobiet, które obecnie mają 20-24 lata, wyszło za mąż, mając poniżej 18 lat.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.