Trwa ładowanie...

Błędy kobiet w łóżku

Niemal każda kobieta ma zastrzeżenia do swojego partnera dotyczące spraw łóżkowych. Panuje powszechna opinia, że wielu mężczyzn nie zna sfer erogennych kobiet. W rezultacie ciężko im skutecznie je pobudzić. Dużo rzadziej słyszy się głosy, że kobiety także popełniają błędy w sypialni. Jednym z najczęstszych jest brak inicjatywy w łóżku. Niejeden mężczyzna marzy o tym, by to partnerka wykazała zainteresowanie seksem. Dużym problemem jest także nadmierne skupianie się na własnym wyglądzie. Na tym jednak nie koniec.

spis treści
Oziębłość w łóżku
Oziębłość w łóżku

Brak apetytu na zbliżenia może mieć wiele przyczyn. Odnajdując tę właściwą, łatwiej będzie rozwiązać

zobacz galerię

Zobacz film: "Orgazm kobiet i mężczyzn"

1. Najczęstsze błędy kobiet w łóżku

Wśród wielu kobiet pokutuje przekonanie, że to do mężczyzny należy przejęcie inicjatywy w sypialni. Dawniej rzeczywiście tak było, ale czasy się zmieniły. Obecnie oboje partnerzy mogą bez obaw wyjść z propozycją seksu. Dla większości mężczyzn świadomość, że wzbudzają pożądanie w partnerce, jest bardzo podniecająca. Dla kontrastu – zbytnie przejmowanie się wyglądem gasi pożądanie panów. Partnerka, która zamartwia się fryzurą, makijażem czy nadwagą, nie jest w stanie skupić się na akcie miłosnym. Wówczas szanse na orgazm są znikome. Mężczyźni lepiej czują się w łóżku z kobietami, które nie skupiają się na swoim wyglądzie. Co więcej, nie zauważają wielu rzeczy, którymi martwią się kobiety. Przeważająca większość panów nawet nie wie, jak wygląda cellulit, o rozstępach nie wspominając, nawet jeśli ich partnerki mają tego typu defekty. Wniosek jest prosty – jeśli na czas stosunku płciowego uda ci się zapomnieć o swoich niedoskonałościach, seks z partnerem będzie bardziej udany dla was obojga. Dużym błędem, popełnianym często przez kobiety, jest unikanie rozmów o seksie. Specjaliści przekonują, że dobra komunikacja w związku jest kluczowa dla udanego seksu. Jeśli nigdy nie mówiłaś partnerowi, co lubisz robić w łóżku, czas to zmienić. Także w czasie stosunku możesz go subtelnie informować, jak i gdzie chcesz być dotykana. Postaraj się przekazać mu te informacje w miarę delikatnie, by nie poczuł się urażony. Ty też nie obrażaj się, gdy partner zaproponuje coś nowego. Nie oznacza to, że jest z tobą nieszczęśliwy, po prostu chce nieco urozmaicić wasze pożycie. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Eksperymenty w łóżku - pod warunkiem, że nie powodują u ciebie dyskomfortu - to bardzo dobry pomysł na podniesienie temperatury w sypialni o kilka stopni.

2. Kobiece mity na temat seksu

Wiele kobiet wierzy, że wszyscy mężczyźni lekko traktują sprawy łóżkowe. Jednak dla wielu panów sfera intymna jest bardzo ważna, a sam akt seksualny to duże wydarzenie. Badania wykazały, że dla obydwu płci stosunek odbywany z partnerem, z którym jest się emocjonalnie związanym, jest bardziej satysfakcjonujący niż jednorazowa przygoda. Nie należy więc z góry zakładać, że mężczyzna jest nieromantyczny. Niewskazane jest także oczekiwanie, że partner jako osobnik płci męskiej jest zawsze gotowy do seksu. Libido mężczyzn przeżywa wzloty i upadki. Problemy w pracy lub w domu nierzadko sprawiają, że mężczyzna nie ma ochoty na seks. Wówczas kobiety czują się odrzucone i zaczynają wątpić w to, czy są nadal atrakcyjne dla partnera. Jeśli twój mężczyzna ostatnio nie jest skory do seksu, nie poddawaj w wątpliwość waszego związku. Nie oznacza to, że już cię nie kocha. Być może przechodzi przez trudny okres, ale z czasem wszystko wróci do normy.

Jeżeli chcesz być kochanką doskonałą, miej na uwadze wyżej wymienione błędy w łóżku. Wyeliminowanie ich sprawi, że twoje pożycie z partnerem będzie optymalnie satysfakcjonujące dla was obojga.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza