Dowiedz się, w jaki sposób utrwalić opaleniznę

Koniec lata wcale nie musi być równoznaczny ze stosunkowo szybkim przybraniem przez twoją skórę odcienia naturalnej bladości. Istnieją sposoby na to, aby przedłużyć trwałość opalenizny na długi czas. Dowiedz się, w jaki sposób pielęgnować skórę, żeby jak najdłużej móc się cieszyć jej pięknym, złocistym kolorytem.

W jaki sposób pielęgnować skórę po lecie, aby przedłużyć trwałość opalenizny?

Bezpośrednio po zakończonym urlopie warto podjąć działania, za pomocą których możliwe będzie utrwalenie opalenizny. Dzięki temu skóra przez długi czas będzie wyglądać na lekko muśniętą słońcem.

Czy warto inwestować w suplementy upiększające?

Przede wszystkim unikaj długich, gorących kąpieli. Woda niestety sprzyja wysuszaniu skóry, a to z kolei spowoduje szybsze schodzenie opalenizny. Postaw raczej na krótkie i letnie prysznice, które nie będą miały negatywnego wpływu na muśnięty koloryt skóry.

Przynajmniej raz w tygodniu stosuj peeling cukrowy. Być może do tej pory unikałeś tego w obawie przed złuszczaniem opalenizny. Niemniej jednak w trakcie peelingu usuwasz jedynie obumarłe komórki naskórka. Twoja skóra zrobi się delikatnie jaśniejsza, ale będzie gładsza, a jej koloryt będzie wyrównany.

Najważniejszy etap wspomagający zachowanie opalenizny na długo po zakończonym urlopie polega na nawilżaniu skóry. Bezpośrednio po wakacjach wskazane jest stosowanie balsamów dogłębnie nawilżających skórę, które w składzie zawierają substancje, takie jak ekstrakt z aloesu, glicerynę, mocznik, kwas hialuronowy czy kolagen. Poza tym upewnij się, czy w składzie zawarte są również aminokwasy lub ceramidy, które skutecznie regenerują naskórek po letnich ekspozycjach na promienie słoneczne.

Możesz również rozważyć stosowanie balsamów brązujących, które w subtelny sposób pogłębiają kolor opalenizny, a jednocześnie pielęgnują skórę. Wystarczy, że będziesz je aplikować na skórę bezpośrednio po wieczornej kąpieli.

Inne sposoby na przedłużenie trwałości opalenizny

Trwałość opalenizny można przedłużyć również od wewnątrz. W tym przypadku sprawdzają się suplementy diety bogate w beta-karoten. Ten silny przeciwutleniacz chroni przed postępującymi procesami starzenia, a jednocześnie zapewnia jej letni, złocisty koloryt. Możesz również rozważyć regularne spożywanie soków marchwiowych oraz innych produktów bogatych w tę substancję, takich jak marchewka, morele czy mango.

Warto również mieć na uwadze regularne nawadnianie organizmu. Każda komórka i tkanka w naszym ciele składa się z wody. To składnik, bez którego żaden z organizmów żywych nie jest w stanie przeżyć. Dzięki wodzie skóra jest dobrze nawilżona, gładka i napięta. To z kolei zwiększa trwałość opalenizny. Dlatego każdego dnia wypijaj ok. 2,5 l wody mineralnej.

Poza tym uwzględnij w codziennej diecie produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które warunkują prawidłowy poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry. Zadbaj o to, aby każdego dnia w twoim menu znalazły się produkty, takie jak łosoś, makrela, awokado, orzechy oraz oleje roślinne.

Stosując się do wyżej wymienionych zaleceń, możesz zachować piękną opaleniznę na wiele tygodni. Dzięki temu równie długo będą ci towarzyszyć fantastyczne wspomnienia z wakacji.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Opalanie
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

zaskórniki

~malenstwo22 • ostatni post 3 tygodnie temu

2

Pomocni lekarze

Artykuły Opalanie
Opalanie

Jak uzyskać jednolitą opaleniznę?

W trakcie opalania na słońcu zakrywamy partie ciała pod powierzchnią kostiumu. Niekiedy na skórze tworzą się jaśniejsze partie, które mogą być widoczne, gdy zmienisz swój ubiór. Jak je ukryć?