Ekowózki

Ekorodzicielstwo, czyli ekologiczne rodzicielstwo, to niekomercyjne działania obejmujące wychowanie i pielęgnację dzieci w zgodzie z naturą. Chodzi o nurt propagujący wykorzystywanie dóbr natury, życie w harmonii z naturalnym rozwojem człowieka i z uwagą na bliskość relacji pierwotnych między matką a dzieckiem. Na ekorodzicielstwo składają się zarówno naturalny poród – siłami natury, jak i dieta oparta o ekologiczne produkty. Ekorodzicielstwo to także naturalne produkty i naturalne kosmetyki, które są używane przez rodziców do pielęgnacji dzieci i opieki nad nimi. Zasadami ekologicznego rodzicielstwa można się również kierować, wybierając wózki dziecięce. Ekologiczne wózki dla dzieci mają tę przewagę nad tradycyjnymi, iż wykonane są z materiałów pochodzenia naturalnego. Oznacza to, że do produkcji tego typu wózków nie używa się materiałów szkodliwych dla środowiska.

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"

Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Kiedy chcemy kupić wózek dla dziecka, warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

 • skład zestawu – ramę wózka, gondolę, siedzisko spacerowe, torbę z uchwytem na butelkę, fotelik samochodowy;
 • rozkładane siedzisko (tak żeby pozwalało się obracać i rozkładało się do pozycji półleżącej);
 • amortyzację łagodzącą wstrząsy i tłumiącą drgania;
 • małe wymiary wózka po złożeniu;
 • proste składanie;
 • system wentylacji (wózek powinien być zaopatrzony w kanały powietrzne oraz „oddychające” tkaniny);
 • ochronę przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi;
 • łatwo regulowany podnóżek;
 • do jakiej maksymalnej wagi dziecka dostosowany jest wózek;
 • jaki jest zakres regulacji rączki oraz jaka jest waga wózka;
 • spełnianie wymogów bezpieczeństwa (czy wózek spełnia odpowiednią normę, czy jest wytrzymały, jak są zamontowane pasy bezpieczeństwa, czy są specjalne szelki podtrzymujące dziecko we właściwej pozycji).

Jest wiele wytycznych, którymi musimy się kierować, chcąc wybrać najlepszy wózek dla dziecka. Wózek dla dziecka powinien być lekki, a jednocześnie wytrzymały. Najlepiej, aby łączył formę spacerówki z klasyczną gondolą – dzięki temu można dostosować ułożenie wózka do danej sytuacji. Koła wózka powinny być skrętne, przy czym niezbędna jest możliwość zablokowania jazdy na wprost.

Wskazana jest również opcja zdejmowania tapicerki w celu jej uprania. Ponadto wózek powinien być cichy i łatwy do sterowania. Najlepsze wózki dziecięce mają regulowane oparcie i podnóżek. Taki wózek powinien być wielofunkcyjny – musi sprawdzać się zarówno w miejskiej przestrzeni, jak i podczas wypadów za miasto.

Co to są ekowózki?

Ekologiczne wózki dla dzieci łączą zalety najlepszych wózków dziecięcych z zasadami funkcjonowania w zgodzie z naturą. Ekowózki wykonane są z naturalnych materiałów, dlatego też w przyszłości, po zakończeniu eksploatowania, nie staną się odpadami zaśmiecającymi naszą planetę. Zazwyczaj wykonane są z najlepszych gatunkowo tkanin: bawełny pochodzącej z certyfikowanych farm organicznych, 100-procentowej wełny organicznej, korka (użytego do produkcji siedzeń, uchwytów i oparć), drewna (dla wzmocnienia siedzeń i oparć) oraz kokosu (wykorzystywanego do produkcji materaców).

Ekowózki posiadają znaki jakości potwierdzające ich wysoki standard. Oprócz tego, ekologiczny wózek wyposażony jest w naklejki odblaskowe, dzięki którym zwiększa się bezpieczeństwo dziecka i rodziców. Ekologiczne wózki dziecięce spełniają wszystkie wymogi i zapewniają dziecku komfort, a jednocześnie dają rodzicom poczucie postępowania w zgodzie z naturą.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Wózki, nosidełka, chusty
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Wózki, nosidełka, chusty
Wózki, nosidełka, chusty

Ekowózek dla dziecka

Ekowózek dla dziecka

Ekowózki wykonane są z naturalnych materiałów, w przyszłości, po zakończeniu eksploatowania, nie staną się odpadami zaśmiecającymi naszą planetę.

Wózki, nosidełka, chusty

Nosidełka dla najmłodszych

Nosidełka dla najmłodszych

Nosidełka dają większą swobodę przede wszystkim rodzicom. Można z nich korzystać na spacerze czy robiąc zakupy w sklepie. Nie trzeba taszczyć ze sobą ciężkiego i nieporęcznego wózka.

Wózki, nosidełka, chusty

Wózek dla dziecka - zdjęcia

Wózek dla dziecka - zdjęcia

Kiedy dziecko wyrośnie z gondoli, warto kupić spacerówkę. Powinna ona zawierać budkę, która ochroni malucha przed wiatrem i deszczem.

Wózki, nosidełka, chusty

Akcesoria dla malucha

Akcesoria dla malucha

Bez względu na okoliczności dzieci zawsze powinny jeździć w dostosowanych do wieku i gabarytów, bezpiecznych fotelikach samochodowych.

Wózki, nosidełka, chusty

Wiązanie chusty - koala (WIDEO)

Wiązanie chusty - koala (WIDEO) Odtwórz wideo

ciężar malucha. Styl koala (sposób wiązania chusty) umożliwia wygodne poruszanie się z dzieckiem i wykonywanie drobnych, codziennych czynności (...) . Wiązanie chusty ma miejsce na wysokości klatki piersiowej - tak,...

Wózki, nosidełka, chusty

Jak wiązać chustę? (WIDEO)

Jak wiązać chustę? (WIDEO) Odtwórz wideo

, takie jak chusty czy nosidełka, mogą być pomocne w wielu sytuacjach. Coraz więcej mam decyduje się na zakup chusty, w której nosi niemowlę. Chusta (...) dla niemowląt ma wiele zalet, m.in.: jest...

Wózki, nosidełka, chusty

Chusta do noszenia dzieci

Chusta do noszenia dzieci

Chusta pozwala dziecku ułożyć się wygodnie i słyszeć bicie serca rodzica.

Wózki, nosidełka, chusty

Chusta do noszenia niemowląt

alternatywą. Pozwala zachować obie ręce wolne. Wiązanie chusty do noszenia niemowląt Chusta do noszenia dzieci ma kilka niewątpliwych zalet (...) . Poza tym dzięki niej możesz karmić dziecko publicznie. Chusta do noszenia umożliwia...

Wózki, nosidełka, chusty

Nosidełka dla dziecka

Nosidła i chusty przeznaczone do noszenia dzieci zyskują coraz większą popularność wśród rodziców. Wychodzenie z domu z dzieckiem jest dużo prostsze (...) , kiedy nie trzeba znosić po schodach ciężkiego wózka lub wnosić go do autobusu....

Wózki, nosidełka, chusty

Wózek dla niemowlaka

. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, wybierając wózek dla dziecka? Wózki dla dzieci Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje akcesoriów dla dzieci (...) . Wózki dla niemowląt można podzielić na trzy rodzaje: wózki...