Trwa ładowanie...

Forskolina - cudowna pokrzywa indyjska

Avatar placeholder
23.08.2019 16:08
Forskolina - czy to cudowna recepta na odchudzanie?
Forskolina - czy to cudowna recepta na odchudzanie? (123RF)

Medycyna naturalna znowu święci triumfy. Znana w medycynie wschodniej pokrzywa indyjska, a w szczególności zawarta w niej forskolina, budzi obecnie ogromne zainteresowanie jako cudowny specyfik na odchudzanie.

1. Forskolina - co to jest, opis działania

Forskolina znajduje się w pokrzywie indyjskiej. To roślina, która w tamtych rejonach jest dość rozpowszechniona. We wschodniej medycynie, kosmetyce i kuchni ma szereg zastosowań.

Forskolina działa zbawiennie na ciśnienie krwi, ma korzystny wpływ na organizm również w przypadku chorób sercowo-naczyniowych, gdyż ma działanie przeciwzakrzepowe. Koleonol zawartyw forskolinie rozkurcza narządy wewnętrzne i sprzyja ich lepszemu ukrwieniu.

Forskolina przynosi ulgę astmatykom, alergikom i osobom cierpiącym na łuszczycę. Sprzyja również szybszemu leczeniu infekcji układu oddechowego.

Zobacz film: "Metamorfoza panny młodej"

Forskolina również pomaga osobom z nadwagą pozbyć się nadmiaru kilogramów. Wpływa bowiem na układ pokarmowy i przyspiesza trawienie oraz ułatwia wchłanianie. Dzięki zawartości koleonolu, dochodzi do szybszego spalania tłuszczu. Wiele osób twierdzi, że odchudzanie z pomocą pokrzywy indyjskiej jest szybkie i skuteczne, bez efektu jojo. Brakuje jednak jakichkolwiek naukowych danych na ten temat, można więc bazować wyłącznie na subiektywnych relacjach.

Forskolinę można wykorzystać również w leczeniu jaskry. Jej atuty docenią też panowie, gdyż mówi się, że działa pozytywnie na układ mięśniowy i wzmacnia potencję. Po forskolinę coraz chętniej sięgają osoby, które lubią ćwiczyć na siłowni. U kobiet łagodząco wpływa na dolegliwości związane z menstruacją.

Należy omówić też stosowanie tego preparatu ze specjalistą. Odradza się stosowanie u dzieci i u cukrzyków, gdyż może powodować zaburzenia pracy trzustki, a co za tym idzie, wpływać na wahania poziomu insuliny. Nie powinny sięgać po forskolinę również kobiety w ciąży. Jest to substancja rozrzedzająca krew, która może powodować krwotoki, a nawet poronienia. Po ten preparat nie powinny sięgać również osoby z zaburzeniami krzepnięcia, takimi jak hemofolia, oraz pacjenci cierpiący z powodu chorób tarczycy. Forskolina może upośledzać pracę tego gruczołu i zaburzać gospodarkę hormonalną.

Produkt można kupić w postaci suszonych ziół, olejku, tabletek lub kapsułek. To cenny suplement diety, ale oczywiście nie zastąpi zbilansowanego zdrowego żywienia i - jeśli jest taka potrzeba - wizyt u lekarza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze