Trwa ładowanie...

Graco wycofuje 25 tys. wadliwych fotelików. Sprawdź, czy twój też!

Fotelik samochodowy to obowiązkowe akcesorium każdego podróżującego dziecka. Wybierając go większość rodziców kieruje się względami bezpieczeństwa. Okazuje się, że znana marka produkująca foteliki i wózki dla dzieci wycofuje 25 tysięcy fotelików ze sprzedaży. Mowa o firmie Graco.

Zobacz film: "98 proc. fotelików źle zamontowanych"

Wybierając fotelik samochodowy zwracamy przede wszystkim uwagę na to, jak wypada w testach bezpieczeństwa, jaki jest jego rozmiar i w jaki sposób jest montowany w samochodzie. Nawet jeśli wybierzemy – naszym zdaniem – najlepszy model, producent może wycofać go ze sprzedaży ze względu na wadliwe elementy. Tak jest teraz w przypadku fotelika marki Graco.

Jak podróżować z dzieckiem?
Jak podróżować z dzieckiem? [8 zdjęć]

Czy dziecko może być zbyt małe na podróżowanie samochodem? Niekoniecznie. Wiele osób podkreśla wręcz,...

zobacz galerię

Według oficjalnej informacji producenta, model My Ride 65 wycofywany jest z powodu pasów, które nie spełniają standardów bezpieczeństwa. Graco informuje, że "w razie poważnego wypadku sparciałe pasy bezpieczeństwa mogą pęknąć i narazić dziecko na niebezpieczeństwo". Mowa tu o modelach wyprodukowanych od maja do sierpnia 2014 roku. Ich numery seryjne to: 1871689, 1908152, 1813074,1872691, 1853478, 1877535, 1813015 i 1794334.

Zobacz także:

Jeśli korzystasz z modelu My Ride 65 firmy Graco lepiej sprawdź jego numer seryjny i bądź pewny, że twoje dziecko jest bezpieczne w trakcie podróży.

Koniecznie przeczytaj:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.