Trwa ładowanie...

II edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej STOP Barierom na rzecz osób z niepełnosprawnością

Avatar placeholder
Patrycja Nowak 29.03.2021 23:20
Materiał sponsorowany przez
(Pexels)

W ramach II edycji ogólnopolskiej kampanii STOP Barierom, na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością, powstała praktyczna aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’. Partnerem Strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

Aplikacja "E-niezbędnik COVID-19" to praktyczne kompendium wiedzy dla osób z niepełnosprawnością zawierające w jednym miejscu wszelkie treści dotyczące koronawirusa i choroby COVID-19. Użytkownicy znajdą tam informacje związane m.in. z objawami choroby, sposobami zarażenia czy ochroną przed wirusem. Co ważniejsze, pobierając aplikację, osoby z niepełnosprawnością mogą zapoznać się z aktualnymi i rzetelnymi informacjami dotyczącymi pomocy finansowej i świadczeń jakie przysługują im w trakcie pandemii np.: świadczeniem związanym z poddaniem się kwarantannie, dofinansowaniem kosztów opieki w warunkach domowych czy programem PFRON dla osób niepełnosprawnych, poszkodowanych w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi.

Aplikację "E-niezbędnik COVID-19" można pobrać w sklepach App Store i Google Play. Narzędzie jest intuicyjne i proste w użytkowaniu. Dodatkowo mogą z niego korzystać również osoby z dysfunkcjami wzroku, dzięki opcji dostosowania wielkości czcionki i kontrastu. Istotnym elementem aplikacji jest również ,,Neuron’’ – wirtualny doradca, który wspiera osoby z niepełnosprawnością w poszukiwaniu informacji, pozwalając w prosty i szybki sposób dotrzeć do konkretnych treści. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest też możliwość zapisania informacji jako ,,ulubionych’’, co pozwala użytkownikowi korzystać z nich zawsze, kiedy ich szybko potrzebuje.

Zobacz film: "Kampania Stop Barierom: rynek pracy dla osób z niepełnosprawnościami"

Projekt STOP Barierom jest ogólnopolską kampanią informacyjno-edukacyjną na rzecz osób, którym zagraża wykluczenie społeczne z powodu niepełnosprawności. Główne cele akcji to aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością i zachęcenie przedsiębiorców do zatrudniania pracowników z różnymi dysfunkcjami. Ponadto przełamywanie barier w tym obszarze oraz dostarczanie wsparcia i rzetelnej wiedzy dla pracodawców i niepełnosprawnych pracowników w zakresie zmieniających się przepisów prawa.

O Fundacji

Nazwa Fundacji Neuron+ to filozofia związana z działaniem neuronów jako komórek nerwowych zdolnych do przetwarzania i przewodzenia informacji w postaci sygnału. Neuron+ to symbol, który ma na celu podkreślenie działania pobudzającego do dalszego rozwoju. Fundacja Neuron+ jest organizacją, która stawia sobie za cel realizację działań na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w szerszym zakresie w odniesieniu do aktualnie panujących standardów. W związku z tym symbol + w nazwie oraz w dosłownym tłumaczeniu doskonale wpisuje się w charakter jej działalności. Działalność Fundacji stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby osób (także ich rodzin oraz opiekunów) zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu niepełnosprawności umysłowej, neurologicznej oraz genetycznej. Fundacja stara się przełamywać bariery w obszarach, w których występują wszelkie problemy i ograniczenia, związane z aktywnym funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie. Założeniem działalności Fundacji jest pomoc osobom potrzebującym wsparcia w zakresie opieki, edukacji, a także leczenia i terapii.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze