Trwa ładowanie...

Jak nie dać się nowotworowi? (WIDEO)

Avatar placeholder
23.08.2017 11:21
Zobacz film: "Jak nie dać się nowotworowi?"

Onkolog dr n. med. Jerzy Giermek i aktorki Irena Santor oraz Elżbieta Romanowska mówią o tym, jak ważna jest profilaktyka nowotworów i nastawienie, gdy pojawi się choroba. Obydwie panie są ambasadorkami kampanii "Dotykam=wygrywam", której celem jest namówienie kobiet do regularnego samobadania piersi oraz nauczenie ich, jak to robić poprawnie. Jak mówiła w programie "Pytanie na śniadanie"  Irena Santor, uświadamianie kobiet, jak ważne są regularne badania, to jej nowa misja.

Statystyki są niepokojące. Jak się okazuje, ponad połowa kobiet, które otrzymują zaproszenia na bezpłatne badania mammograficzne, nie korzysta z nich i nie udaje się na profilaktyczną wizytę. W Polsce ciągle pokutuje irracjonalne przeświadczenie, że jeśli ma się nowotwór, to lepiej o tym nie wiedzieć. Tymczasem, jak podkreśla dr Giermek, zarówno samobadanie, jak i mammografia mogą uratować życie.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza