Jak podkręcić rzęsy?

Jak podkręcić rzęsy, by mieć uwodzicielskie, kuszące spojrzenie? Wystarczy zalotka czy sam tusz do rzęs? A może istnieją jeszcze inne sposoby na podkręcanie rzęs? Jeśli twoje rzęsy są proste lub rosną w dół, a ty chcesz mieć piękne, podkręcone rzęsy jak gwiazdy z hollywoodzkich filmów, zastosuj się do poniższych wskazówek. W końcu podwinięte i długie rzęsy to obowiązkowy element seksownego makijażu oczu.

Podkręcanie rzęs

Jak uzyskać efektowne, podkręcone rzęsy?

Domowe sposoby na pozbycie się trądziku

 • Tuszem – specjalne składniki tuszu podkręcającego, kurcząc się w trakcie schnięcia, jednocześnie wywijają rzęsy ku górze.
 • Szczoteczką – gdy tusz do rzęs jest jeszcze wilgotny, suchą spiralkę przyłóż od góry i delikatnie rozczesuj rzęsy, podkręcając je jednocześnie ku górze, aż do momentu, kiedy tusz wyschnie całkowicie.
 • Zalotką – przez kilka sekund ściskaj rzęsy zalotką, najpierw u ich nasady. Potem rozluźnij ją i przesuń lekko ku środkowi rzęs. Powtórz operację zaciskania. Tak samo potraktuj końce rzęs. Na koniec rzęsy pomaluj tuszem.
 • Łyżeczką od herbaty – po nałożeniu mascary lekko przymknij powiekę. Następnie połóż na niej łyżeczkę w taki sposób, by jej brzeg znajdował się u nasady rzęs. Na kilka sekund dociśnij łyżeczkę do powieki. Rzęsy naturalnie wywiną się w górę.
 • Za pomocą trwałej – w gabinecie kosmetycznym możesz poddać rzęsy trwałej ondulacji. Efekt podkręcania będzie widoczny przez blisko dwa miesiące. W tym czasie wystarczy malować rzęsy tuszem, a spojrzenie będzie zniewalające.

Jak podkręcić rzęsy zalotką?

Zalotka to przyrząd kosmetyczny uwielbiany przez makijażystów. To proste urządzenie w połączeniu z mascarą daje spektakularny efekt wydłużonych i podwiniętych rzęs. Zalotki należy używać zawsze przed pomalowaniem rzęs tuszem.

 • Przed zabiegiem podkręcenia rzęs zmyj makijaż oczu. Zalotka stosowana na rzęsy pokryte mascarą może spowodować ich uszkodzenie. Powinny być pozbawione wszelkich śladów tuszu do rzęs.
 • Rzęsy nie mogą być tłuste, dlatego przed użyciem zalotki umyj dokładnie twarz oraz oczy.
 • Ogrzewaj zalotkę suszarką do włosów przez ok. 10 sekund. W ten sposób uzyskasz dłuższy efekt podkręconych rzęs.
 • Umieść zalotkę mniej więcej w połowie rzęs, trzymaj ją prosto i obejmij całą linię rzęs.
 • Jeżeli jednak okaże się, że objęłaś rzęsy w nieodpowiednim miejscu, otwórz ją, przesuń i lekko dociskaj w połowie rzęs przez kilka sekund. Gdy nie jesteś zadowolona z efektu, czynność powtórz, uprzednio nagrzewając zalotkę.
 • Obejrzyj rzęsy w lusterku. Przed tuszowaniem rzęs pozbądź się nadmiaru mascary ze szczoteczki przy użyciu chusteczki.
 • Maluj rzęsy przemieszczając szczoteczkę od nasady rzęs, ku ich końcówkom. Przez chwilę przytrzymaj końce, aby lepiej je podwinąć. Poczekaj moment, aby tusz w środkowej części rzęs zasechł – w ten sposób efekt podkręconych rzęs będzie trwalszy.

Istnieją trzy rodzaje zalotek do rzęs – plastikowe, metalowe i termiczne, które można podgrzewać. Trzeci typ uważany jest za najlepszy, gdyż daje najtrwalszy efekt, jednak wysoka temperatura może także osłabić rzęsy. Zalotka do rzęs to pomocne urządzenie kosmetyczne. Warto je mieć w domu.

Pielęgnacja rzęs

Makijaż oczu to nie wszystko. Wypielęgnowane rzęsy, tak jak skóra, po prostu ładniej wyglądają. Regularnie nakładaj na nie odżywkę, a rzęsy będą błyszczące i elastyczne. Zapobiegnie to również ich wysuszeniu i łamaniu. W trakcie nakładania kosmetyków do pielęgnacji skóry w okolicy oczu uważaj, aby nie zabrudzić nimi rzęs. Preparaty takie mogą pozostawić na nich tłustawą warstwę, przez co makijaż rzęs nie będzie trwały. Jeżeli przez przypadek niewielka ilość kosmetyku znalazła się na włoskach, należy przetrzeć je wacikiem albo płatkiem kosmetycznym, nasączonym tonikiem.

Pamiętaj o prawidłowej pozycji ciała podczas malowania rzęs. Głowę wyprostuj, a lusterko zlokalizuj na poziomie podbródka. W ten sposób w czasie tuszowania górnej linii rzęs będziesz kierowała wzrok do dołu i łatwiej rozprowadzisz tusz do rzęs od ich nasady ku końcom. Unikniesz również rozmazywania się mokrego kosmetyku. Makijaż oczu z perfekcyjnie pomalowanymi rzęsami przyciągnie uwagę niejednego pana i niejednej zazdrosnej pani.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Tusze do rzęs
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

zaskórniki

~malenstwo22 • ostatni post 2 tygodnie temu

2
Artykuły Tusze do rzęs
Tusze do rzęs

Tusz do rzęs wydłużający

, a także oczekiwań w stosunku do maskary. Jak wybrać ten właściwy tusz wydłużający? Jak korzystać z wydłużającego tuszu do rzęs? Wydłużające tusze (...) Tuszy do rzęs są stosowane w celu dodania rzęsom...

Tusze do rzęs

Szczoteczka do rzęs

Szczoteczka do rzęs powinna być dopasowana do kształtu oczu - nie każdy rodzaj szczoteczki do rzęs będzie odpowiednio podkreślał urodę oczu. Wybór (...) szczoteczki do rzęs to wbrew pozorom niełatwa...

Tusze do rzęs

Tusz do rzęs z wibrującą szczoteczką

Jeszcze niedawno tusze posiadające wibrującą szczoteczkę do rzęs były mało popularne i budziły wśród konsumentów niepewność co do ich stosowania (...) . Wiele kobiet miało obawy, że taka wibrująca szczoteczka mogłaby...

Tusze do rzęs

Tusz do rzęs pogrubiający

odpowiedniego tuszu do rzęs warto również zwrócić uwagę na kolor oczu, włosów i karnacji. Czarne tusze idealnie komponują się w przypadku każdego typu urody (...) . Jeżeli również masz tego rodzaju problem, to sięgaj...

Tusze do rzęs

Tuszowanie rzęs

Tusze do rzęs są jednymi z najbardziej popularnych produktów do makijażu na całym świecie. Wiele kobiet twierdzi, że przebywając na bezludnej wyspie (...) , mając do wyboru jeden kosmetyk do makijażu - wybrałoby właśnie...

Tusze do rzęs

Tusz hipoalergiczny

do rzęs sprawi, że będziesz czuć się znacznie bardziej komfortowo. Wybór takiego produktu może być wyzwaniem, gdyż termin „hipoalergiczny (...) alergicznej jest znacznie niższe niż w przypadku innych produktów. Wybierając tusz do rzęs,...

Tusze do rzęs

Chcesz mieć piękne i gęste rzęsy?

Jeżeli zależy ci na tym, aby mieć długie i grube rzęsy, wcale nie musisz doczepiać sztucznych kępek. Wystarczy odpowiednio je pielęgnować i dobrać (...) odpowiedni tusz do rzęs. Dowiedz się, w jaki sposób dbać o rzęsy...

Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy na stałe

podkręcenia naszych nowych, syntetycznych rzęs. Można więc wydłużyć rzęsy, zagęścić je lub podkręcić. Warto dobrze wybrać salon kosmetyczny (...) Sztuczne rzęsy naklejane...