Przejdź na WP

Profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego

Choroby krążeniowe, inaczej choroby układu sercowo-naczyniowego dotykają głównie osoby obciążone genetycznie. Niestety coraz częściej zapadają na nie osoby młode. Zła dieta, palenie papierosów, siedzący tryb życia – wpływają na rozwój choroby.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

1. Jak zapobiegać chorobom układu sercowo-naczyniowego?

Magnez korzystnie wpływa na układ krążenia i chroni serce przed chorobami. Znajduje się w: kaszy, bananach, orzechach, warzywach liściastych.

Przyjmuj czosnek w tabletkach i pożywieniu. Jego główny składnik to allicyna, która zapobiega zlepianiu się płytek krwi i obniża poziom tłuszczów. Na choroby układu sercowo-naczyniowego narażone są kobiety w okresie menopauzy. Dlatego warto zabezpieczyć się przed tym problemem znacznie wcześniej.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy