Trwa ładowanie...

Koronawirus SARS-CoV-2 mutuje. Co to oznacza? (WIDEO)

Zobacz film: "Koronawirus SARS-CoV-2 mutuje. Co to oznacza?"

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Co takiego jest w tym patogenie, że tak trudno stworzyć lek czy szczepionkę, która powstrzyma jego rozprzestrzenianie się?

Koronawirus SARS-CoV-2 należy do grupy wirusów RNA, które łatwo ulegają mutacjom, a więc zmianom w obrębie genu, których skutkiem jest powstanie nieprawidłowego białka.

SARS-CoV-2 mutuje bardzo szybko, co stanowi trudność w opracowaniu odpowiedniego, uniwersalnego leczenia, które u każdego powstrzyma wirusa. Mutacja koronawirusa jest dość skomplikowana, ale najpewniej przebiega podobnie do mutacji wirusa grypy.

Na ten moment znamy 3 szczepy SARS-CoV-2, o czym dokładnie opowiada prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska z katedry wirusologii i immunologii UMCS w Lublinie. Zobacz WIDEO na górze strony.

Przeczytaj także: Najważniejsze informacje o koronawirusie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.