Trwa ładowanie...

Leczenie raka trzustki we wczesnym etapie

Dotychczas leczenie raka trzustki skupiało się na jego końcowej fazie. Uczeni z Uniwersytetu w Oklahomie dowodzą jednak, że dzięki zastosowaniu znanego już leku możliwe jest wyeliminowanie raka trzustki w jego początkowych stadiach...

spis treści

1. Działanie leku we wczesnym etapie raka trzustki

Lek, który może zatrzymać raka trzustki już w początkowych stadiach do tej pory stosowany był w chemioterapii raka trzustki w późniejszym etapie, a także w leczeniu innych chorób nowotworowych. W przeprowadzonym badaniu zespół naukowców potwierdził, że odpowiednio wczesne rozpoczęcie terapii wspomnianym lekiem może zahamować rozwój raka. Co więcej, 41 tygodni terapii tym lekiem doprowadziło do całkowitego wyeliminowania nowotworu. Zaletą farmaceutyku jest również fakt, iż przyjmowany w małych dawkach nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Zobacz film: "Wydłuża życie chorych na raka trzustki. W Polsce nadal bez refundacji"

2. Znaczenie wyników badań nad zastosowaniem leku

Według naukowców z Uniwersytetu w Oklahomie wiedza na temat korzyści płynących z zastosowania leku we wczesnych fazach raka trzustki może w szczególności pomóc osobom będącym w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na ten typ nowotworu. Niestety największą przeszkodą w szerokim zastosowaniu leku jest fakt, iż rak trzustki w większości przypadków rozpoznawany jest zaawansowanej fazie, gdy na leczenie jest już za późno. Dlatego też kolejne badania skierowane będą na rozwój diagnostyki tego nowotworu. Wczesne rozpoznanie umożliwi szybkie rozpoczęcie leczenia skutecznym farmaceutykiem, co da szanse na wygranie walki z chorobą.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Inhibitor kinazy w leczeniu raka trzustki
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza