Lekarze spędzają mniej czasu na rozmowach twarzą w twarz z pacjentami

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez trzy przychodnie Johnsa Hopkinsa Medicine lekarz spędza więcej czasu na kontaktach twarzą w twarz z pacjentami, gdy przychodnia funkcjonuje zgodnie z harmonogramem, a mniej, gdy przychodnia ma zbyt dużo pacjentów i przez to opóźnienia.

Naukowcy twierdzą, że badanie retrospektywne, podsumowane w raporcie "BMJ Open", potwierdza dla świadczeń opieki zdrowotnej, to co jest powszechnie obserwowanym zjawiskiem w sklepach spożywczych i kasach bankowych. Gdy kolejka rośnie, usługodawcy stają się mniej konsekwentni w swoich standardach i skracają czas spędzony z klientem, aby nadrobić zaległości.

"Zdecydowanie wykazaliśmy, że ilość czasu spędzanego przez lekarzy z pacjentami zależy od tego, czy przychodnie działają, jak należy czy mają opóźnienia" - według kierującego badaniami Kayode Williams, profesora nadzwyczajnego w anestezjologii i intensywnej terapii w Szkole Medycznej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

"Zawsze jest nacisk na spędzanie czasu z pacjentami, bo chcą mieć poczucie, że naprawdę ich słuchałem i skróciłem ich czas oczekiwania. Uważam, że jest to złoty środek, który może być realizowany, jeśli przepływ pacjentów przychodni jest płynny. Czekanie jest jedną z najczęstszych skarg w przychodniach, więc zrozumienie tego zachowania jest kluczem do znalezienia sposobów, aby zobaczyć rosnącą liczbę pacjentów, jednocześnie oferując wysokiej jakości opiekę" - mówi.

Williams twierdzi, że nowe badania zostały zainspirowane wynikami wcześniejszych badań, które wykazały, że egzekwowanie punktualności od pacjenta zmniejsza zmienność czasu oczekiwania pacjenta. Nowe badanie zostało specjalnie zaprojektowane tak, aby dowiedzieć się, czy zachowanie lekarzy również wpływa na efektywność pracy przychodni.

W tym badaniu zespół Johns Hopkins zebrał dane na temat czasu wizyty, czasu przybycia pacjenta, interakcji pacjenta w przychodni i interakcji lekarz-pacjent. W sumie przeanalizowano 23 635 interakcji pacjent-lekarz.

Pacjenci w każdej przychodni zostali podzieleni na trzy grupy. Grupa A składała się z tych, którzy przybyli do przychodni i byli obecni w sali egzaminacyjnej przed ich planowaną wizytą. Grupa B składała się z tych, którzy przybyli przed czasem wizyty, ale nie byli w sali egzaminacyjnej, aż do czasu ich wizyty, sprawiając, że przychodnia była przepełniona.

Czekając na wizytę u lekarza specjalisty...

_– Gdybym miała czekać na wizytę u dobrego kardiologa lub endokrynologa, pewnie już dawno by mnie na tym świecie nie było. Emerytury mam tyle, co nic,...

Grupa C składała się z tych osób, które przybyły do kliniki po terminie ich wizyty. Chociaż wielu lekarzy wierzy, że wszyscy pacjenci otrzymują ten sam poziom usług, analiza danych wykazała, że średni czas, jaki lekarze spędzali z każdą grupą, był zróżnicowany.

W celu zbadania skutków tych ustaleń naukowcy podłączyli swoje dane do modelu komputerowego zwanego dyskretną symulacją zdarzeń, który sztucznie powiększa wielkość próbki do tysięcy teoretycznych pacjentów.

Po obliczaniu wpływu próbki ich danych w modelu komputerowym 10 000 sesji lekarza z pacjentem naukowcy odkryli, że nawet w przypadku, gdy spóźnienie pacjenta jest wyeliminowane, zachowanie lekarza może spowodować opóźnienia w przychodni.

To doprowadziło naukowców do wniosku, że choć punktualność pacjenta jest prawdziwym czynnikiem wydłużającym czas oczekiwania, zachowanie lekarza może mieć większy wpływ na efektywność przychodni.

"Nie sądziliśmy na początku, że lekarze byli świadomi opóźnień w przychodni, ponieważ nie byli w poczekalni i nie widzieli kolejek" - mówi Maqbool Dada, profesor zarządzania i biznesu analityki operacyjnej w Johns Hopkins Carey Business School. "Wydaje się jednak, że mogli wyczuć rytm przychodni".

Aby dodatkowo sprawdzić swoje wnioski, naukowcy ponownie zwrócili się do swojego modelu komputerowego, aby utworzyć "przychodnię", w której wszyscy pacjenci byli leczeni tak, jakby byli w grupie B, przyjmując średnią ilość interakcji twarzą w twarz z lekarzami.

W tym modelu naukowcy zobaczyli, że zarówno średni czas, jaki zajęło pacjentom, aby dostać się od rejestracji do gabinetu, jak i zmienność tego okresu w zależności od pacjenta, może być zmniejszona poprzez zmianę zachowania lekarza, aby było bardziej spójne dla wszystkich pacjentów. Biorąc pod uwagę bardziej konsekwentne zachowanie w tej samej przychodni, czas oczekiwania spadnie nawet o 34 proc.

Marta Pawlak, 7 miesięcy temu

Zdrowie

Komentarze
Artykuły Newsy - zdrowie
Twarz

Zadbaj o swoją cerę

Zadbaj o swoją cerę

Odpowiednia dieta Jedną z najważniejszych rzeczy jest zdrowa dieta bogata w błonnik, owoce i warzywa. Ręce z dala od twarzy! Staraj się nie dotykać (...) rękami twarzy oraz czyścić telefon komórkowy i słuchawki. Takie...

Ćwiczenia - rodzaje, step

Ćwiczenia dla seniorów

Ćwiczenia dla seniorów

Ćwiczenia są wskazane dla wszystkich, niezależnie od wieku. Osoby starsze, które aktywnie spędzają czas, są mniej narażone na demencję starczą, mają mniej problemów z poruszaniem się.

Emocje

5 naturalnych sposobów na poprawę samopoczucia

5 naturalnych sposobów na poprawę samopoczucia

Życie w czterech ścianach Ile czasu obecnie spędzasz na łonie natury? W dzisiejszych czasach większość chwil spędzamy w czterech ścianach (...) czy spuszczaniu się po stromym urwisku, tym więcej zalet...

Porady dietetyczne dla odchudzających się

Sprawdź, jak schudnąć na twarzy

Sprawdź, jak schudnąć na twarzy

Problem z pulchną twarzą Pulchna twarz jest urocza u dzieci, u dorosłych już nieco mniej. Najlepszy sposób na schudnięcie na twarzy to ogólna utrata (...) w organizmie. Skonsultuj się...

Uroda

13 rzeczy, które cię postarzają

13 rzeczy, które cię postarzają

gołym okiem zmęczenia. Spada również poziom naszej energii w ciągu dnia, przez co możemy stać się mniej wydajni w różnych sferach życia. Telewizyjne (...) maratony Naukowcy odkryli, że każda godzina oglądania telewizji skraca życie...

Chirurgia plastyczna

Te gwiazdy poddały się operacjom plastycznym

Te gwiazdy poddały się operacjom plastycznym

Madonna Madonna przeszła chyba jeden z najlepszych liftingów twarzy w Hollywood. Legenda muzyki pop zdaje się nie starzeć. Podobno miała (...) też wstrzykiwany tłuszcz w policzki. Nicole Kidman Słynna aktorka przyciąga teraz uwagę zamrożoną...

Fryzury krótkie

Krótkie fryzury bez grzywki - galeria

Krótkie fryzury bez grzywki - galeria

należy wziąć pod uwagę kształt i rysy twarzy, sylwetkę oraz wagę ciała. Fryzury bez grzywki najlepiej pasują paiom z owalną, okrągłą lub kwadratową (...) buzią. Jedną z największych zalet krótkich fryzur jest to, że odmładzają twarz. ...

Emocje

Jak błyskawicznie wzmocnić swoją samoocenę?

Jak błyskawicznie wzmocnić swoją samoocenę?

. Przykładowo, osoba bardzo nieśmiała nie będzie się dobrze dogadywać z osobą głośną i agresywną. Nie musisz spędzać czasu z koleżanką czy kolegą (...) Od czego zależy nasza samoocena? Samoocena kształtuje się już w czasie...