Trwa ładowanie...

Mikrosalpingoskopia

Mikrosalpingoskopia należy do grupy badań (podobnie jak salpingoskopia, histerosonografia, histerosalpingografia), które są wykonywane u kobiet w przypadku trudności w zajściu w ciążę, zwłaszcza wtedy, kiedy podejrzewa się, że przyczyną takich trudności jest czynnik mechaniczny (mechaniczna bariera utrudniająca wędrówkę komórki jajowej czy zarodka w jajowodzie lub też jego implantację w macicy).

Badanie to polega na wprowadzeniu do dróg rodnych specjalnego urządzenia będącego jednocześnie endoskopem i mikroskopem. Endoskop taki wprowadza się przez szyjkę macicy do jamy macicy, a następnie do prawego i lewego jajowodu. Endoskop pozwala na dokładną ocenę światła jajowodów pod kątem obecności ewentualnych zrostów, przewężeń, nieprawidłowości budowy, natomiast mikroskop poprzez odpowiednie powiększenie pozwala na dokładną ocenę struktury błony śluzowej jajowodu. Badanie mikrosalpingoskopijne umożliwia zdiagnozowanie wielu nieprawidłowości, a dzięki temu także w miarę możliwości podjęcie odpowiedniego leczenia i przywrócenie kobiecie możliwości posiadania potomstwa.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Magdalena Pikul
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza