Przejdź na WP

Największe zagrożenia dla zdrowia. Ranking WHO (WIDEO)

Światowa Organizacja Zdrowia co roku ogłasza ranking, w którym przedstawia największe jej zdaniem zagrożenia dla zdrowia, które czekają ludzkość. 2019 rok nie był wyjątkiem. Część z nich to prognozy, które mogą dopiero nadejść, inne zaś to aktualne problemy z którymi zmagają się poszczególne regiony na całym świecie.

Wśród nich znajdują się zarówno problemy społeczne, jak i choroby, wirusy, a nawet epidemie. Jednym z problemów umieszczonej w tegorocznym zestawieniu jest smog. Warto zauważyć, że wpływa on nie tylko na nasze zdrowie, ale także środowisko naturalne.

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia aż 9 na 10 osób na świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem. I chociaż wydaje się, że nie ma to większego wpływu na nasz stan, smog wywołuje zarówno pogorszenie naszego samopoczucia wywołując m.in. bóle głowy, jak i poważne choroby.

Szacuje się, że każdego roku 7 mln osób przedwcześnie umiera z powodu chorób wywołanych przez smog. Nie powinno nas jednak to dziwić. W końcu toksyny zawarte w powietrzu atakują m.in. układ oddechowy i układ krążenia. Uszkadzają jednocześnie narządy wewnętrzne.

Smog to dopiero początek problemów, które zostały wymienione przez WHO.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy