Trwa ładowanie...

Objawy wysokiego cholesterolu widoczne na nogach (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy wysokiego cholesterolu widoczne na nogach"

Cholesterol pełni w naszym organizmie kilka ważnych funkcji. Bierze udział w syntezie witaminy D, hormonów i kwasów żółciowych. Nadmiar cholesterolu we krwi jest jednak bardzo szkodliwy. Odkłada się on bowiem w naczyniach krwionośnych, powodując ich niszczenie i prowadząc do wielu chorób.

Eksperci szacują, że nawet 60 proc. Polaków może mieć podwyższony poziom cholesterolu we krwi, a większość nie ma nawet o tym pojęcia.

Przez długi czas możemy sobie nie zdawać nawet sprawy, że mamy problem z poziomem cholesterolu. Zwykle wychodzi to podczas rutynowych badań krwi. Symptomy pojawiają się zwykle, gdy zaczyna rozwijać się miażdżyca tętnic.

Wśród objawów świadczących o wysokim poziomie cholesterolu we krwi wyróżniamy: problemy z koncentracją, pojawianie się tzw. żółtaków - najczęściej w kącikach oczu i na powiekach oraz ból w klatce piersiowej.

Ale wysoki poziom cholesterolu powoduje też inne dolegliwości i może przyczyniać się do rozwoju nie tylko miażdżycy, ale również choroby tętnic obwodowych. W przypadku tego schorzenia niepokojące objawy pojawiają się na nogach i stopach. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz wideo.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.