Trwa ładowanie...

Odkryto przyczynę alzheimera? Zaskakujące wyniki badań (WIDEO)

Zobacz film: "Odkryto przyczynę alzheimera?"

Choroba Alzheimera jest najczęstszą postacią otępienia starczego. Niestety, wciąż jest nieuleczalna. Zmiany w mózgu prowadzą do pogorszenia jakości życia pacjenta, utraty sprawności i wreszcie do nieuchronnej śmierci.

Rozpoznano to schorzenie na początku XX wieku. Lekarz Alois Alzheimer został ”ojcem” tej choroby. Syndrom nazwano jego nazwiskiem.

Zwykle jest to problem wieku średniego i starczego, lecz znane są przypadki występowania podobnych zaburzeń nawet już po 20 r.ż. Statystycznie co najmniej co setna osoba będzie w przyszłości cierpieć na chorobę Alzheimera. Prognozuje się, że problem będzie narastać. Mimo postępu medycyny, lekarze wciąż są bezradni.

Trwają badania nad możliwościami zapobiegania temu schorzeniu. Jednak jak dotąd nie znaleziono skutecznej terapii. Chorzy przeżywają kilka lub kilkanaście lat po rozpoznaniu. Nieuchronne zmiany w mózgu powodują, że jakość życia pacjenta i jego rodziny staje się bardzo niska.

Zobacz nasze WIDEO. Sprawdź nowe ustalenia o potencjalnych przyczynach schorzenia. Może być to nadzieja dla milionów chorych. Nowe badania mogą pomóc leczyć chorobę Alzheimera oraz zapobiegać wystąpieniu schorzenia u kolejnych pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza