Pietruszka na nieświeży oddech

Prawdopodobnie już kiedyś gdzieś słyszałaś, że pietruszka to doskonała metoda na nieświeży oddech. To prawda, jednak tylko do pewnego momentu. Zastosowanie pietruszki to metoda, która umożliwi ci w krótkim czasie uzyskanie efektu odświeżenia oddechu, jednak tylko tymczasowo. Nie jest to metoda lecznicza, która zapewni ci usunięcie nieprzyjemnego oddechu na zawsze.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Przyczyny nieświeżego oddechu

Są chwile, kiedy każdy ma nieświeży oddech, np. po zjedzeniu kolacji czy czosnkowej potrawy. Ponadto jest to często pierwsza rzecz, która towarzyszy nam po przebudzeniu. Niektórzy ludzie mają nieświeży oddech z powodu problemów związanych ze zdrowiem, takich jak cukrzyca, czy też ciągłego palenia papierosów. Nieświeży oddech może powodować niepokój, obniżenie poczucia własnej wartości, a także może być przyczyną unikania kontaktu z innymi ludźmi. Istnieją proste sposoby, które umożliwiają skontrolowanie tego, czy masz nieświeży oddech, czy też nie. Za pomocą szczoteczki bądź zwykłej szpatułki drewnianej lub patyczka do uszu zeskrob osad powstający na tylnej części języka. Zapach znajdujący się w obrębie szpatułki lub szczoteczki powinien dać ci dokładny obraz tego, jaki masz oddech. Inną metodą jest zwrócenie się do bliskiej osoby, która sama oceni zapach z twoich ust. Powinna być to osoba, której opinii będziesz mogła zaufać. Jeżeli potwierdzi ona nieświeży oddech, powinnaś od razu podjąć kroki, które umożliwią ci leczenie tej przypadłości, tj. wizyta u stomatologa. Innymi metodami, które pozwolą ci na skorygowanie zapachu twojego oddechu to życie gumy miętowej oraz częste płukanie jamy ustnej silnie miętowym płynem. Regularna higieny jamy ustnej jest niezwykle ważna w celu utrzymania świeżego oddechu.

Jeżeli obawiasz się, że nieświeży oddech jest spowodowany czymś poważnym, jak np. chorobą dziąseł,koniecznie udaj się do specjalisty. Dentysta może wykonać test na nieświeży oddech przy użyciu specjalnego monitora lub zwyczajnie sam oceni twój oddech.

Pietruszka kontra nieświeży oddech

Pietruszka to warzywo, które ma dosyć silny i świeży aromat. Rzeczywiście możesz ją wykorzystać w celu szybkiego odświeżenia oddechu. Ponadto roślina ta zawiera chlorofil, który uważa się za środek antyseptyczny, który niszczy bakterie powodujące nieświeży oddech. Jeżeli chcesz zastosować pietruszkę na nieświeży oddech, rozpocznij jej chrupanie, ale upewnij się, że jest ona dokładnie umyta. Warto na chwilę zanurzyć roślinę w filiżance wrzącej wody, następnie dolać odrobinę zimnej wody i wypłukać takim naparem gardło.

Pietruszka może rozwiązać problem nieświeżego oddechu, ale jest to metoda krótkoterminowa, która nie jest dobra na dłuższą metę. Pietruszka jedynie maskuje nieprzyjemny zapach oddechu. Główną przyczyną jego powstawania są z reguły związki siarki tworzone przez bakterię, a pietruszka nie ma na nie większego wpływu. Ponadto przyczyną nieświeżego oddechu jest również styl życia, tj. palenie papierosów oraz częstotliwość mycia zębów.

Mycie zębów po każdym posiłku oraz stosowanie nici dentystycznych i płynów do płukania jamy ustnej to najlepsza metoda zwalczania nieświeżego oddechu. Stomatologia estetyczna daje nam również inne możliwości, jednak najelpiej korzystać z tych najprostszych.

Komentarze (1)
~Julita
~Julita ponad rok temu

Piertuszka i wszystkie inne domowe metody pomagją, ale jeżeli chodzi o mnie to ja używam też naturalnych past do zębów, bo są skuteczniejsze. Teraz myję zęby pasta properio świeży oddech z cynkiem, szałtwią, eukaliptusem itd i jest git. Oddech w normie, dziąsła nie krwawią, a zęby białe.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Higiena jamy ustnej
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Higiena jamy ustnej
Higiena jamy ustnej

Płukanie jamy ustnej

Płukanie jamy ustnej

Stosowanie płynów do płukania jamy ustnej Na rynku są dostępne różne płyny do płukania jamy ustnej, więc powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie jednego z nich.

Higiena jamy ustnej

Prawdy i mity na temat mycia zębów

Prawdy i mity na temat mycia zębów

Mycie zębów dwa razy dziennie jest podstawą pielęgnacji jamy ustnej i gwarancją pięknego uśmiechu. Jakich czynności związanych z higieną zębów (...) używać pasty o mniejszej ścieralności, odwrotnie w przypadku palącej...

Higiena jamy ustnej

Dbanie o jamę ustną

Dbanie o jamę ustną

Wypadaniu zębów można zapobiec poprzez proste czynności związane z higieną, jak np. mycie zębów dwa razy dziennie przy użyciu pasty z fluorem oraz czyszczenie powierzchni między zębami nitką dentystyczną.

Higiena jamy ustnej

Zdrowe zęby

Zdrowe zęby

Wszelkie zaniedbania w higienie jamy ustnej mogą prowadzić do próchnicy zębów i chorób dziąseł.

Higiena jamy ustnej

Najczęstsze powody, dla których unikamy dentysty

Najczęstsze powody, dla których unikamy dentysty

prawidłowej higieny jamy ustnej. Nie należy obawiać się tego, że stomatolog nas skarci za ubytki. (...) się złych wieści na temat stanu ich uzębienia. Niemniej jednak, regularne wizyty u stomatologa zapobiegają powstawaniu...

Higiena jamy ustnej

6 zasad higieny jamy ustnej

6 zasad higieny jamy ustnej

Aby sposoby pielęgnacji jamy ustnej były skuteczne, należy przeprowadzać je we właściwy sposób. Przedstawiamy sześć podstawowych zasad prawidłowej (...) higieny jamy ustnej. 1....

Higiena jamy ustnej

Zasady higieny jamy ustnej

Zasady higieny jamy ustnej

Jak pielęgnować jamę ustną? Jama ustna wymaga szczególnego rodzaju pielęgnacji, odpowiednich narzędzi i preparatów.

Higiena jamy ustnej

Pielęgnacja jamy ustnej

Pielęgnacja jamy ustnej

Wypadaniu zębów można zapobiec poprzez proste czynności związane z higieną, jak np. mycie zębów dwa razy dziennie przy użyciu pasty z fluorem oraz czyszczenie powierzchni między zębami nitką dentystyczną.