Trwa ładowanie...

Miała sepsę i przeszła amputację, bo podrapał ją kot. Teraz ostrzega innych

Avatar placeholder
23.07.2019 12:30
Moira Brady po podrapaniu przez kota miała sepsę i amputowano jej palec
Moira Brady po podrapaniu przez kota miała sepsę i amputowano jej palec (facebook)

Moira Brady została podrapana przez kota. Gdy dwa dni później zgłosiła się do lekarza z zaczerwienioną raną, nikt nie spodziewał się, że historia będzie miała tak tragiczny finał. Kobieta miała sepsę i przeszła amputację.

1. Straciła palec i miała sepsę, bo podrapał ją kot

Lubicie słodkie, małe zwierzątka i macie chęć je głaskać, nawet nie wiedząc, do kogo należą? Po przeczytaniu historii Moiry Brady na pewno się zawahacie, zanim podejmiecie decyzję o wyciągnięciu ręki w stronę niewinnego z pozoru kociaka.

Moira Brady, mieszkanka Glasgow, w przydomowym ogródku została podrapana przez kota. Kobieta próbowała rozdzielić dwa bezdomne zwierzaki, które walczyły ze sobą.

Zadrapanie nie wydawało się niebezpieczne, dlatego Szkotka nie zdecydowała się od razu na wizytę u lekarza. Jednak dwa dni później swędzenie, zaczerwienienie i zasinienie stały się na tyle poważne, że postanowiła udać się do specjalisty. Stwierdzono, że w dłoń wdała się infekcja bakteryjna, badania wykazały obecność gronkowców i paciorkowców.

Zobacz film: "Dostał sepsy, bo obgryzał paznokcie"

Brytyjka trafiła to szpitala, gdzie konieczna była operacja. Moira straciła jeden z palców, ale to drobiazg w porównaniu z tym, co mogło się zdarzyć. Lekarze orzekli, że niewiele brakowało, a straciłaby życie. Doszło do sepsy, a nerki pacjentki przestały pracować. Kobieta opuściła szpital po miesiącu. Jak dotąd, miała dwa przeszczepy skóry, ale niezbędne będą dalsze operacje.

Moira Brady dzieli się swoją smutną i niewiarygodną historią. Jej dłoń straciła sprawność na dobre i czeka ją jeszcze wiele cierpień. Dziś chce przestrzec innych, aby nie przeżywali podobnych trudności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze