Przejdź na WP

Mała rana przyczyniła się do sepsy (WIDEO)

Mała ranka na łokciu 51-letniej Beverly na pierwszy rzut oka nie sugerowała niczego złego. Jednak nie goiła się, a kobieta czuła się coraz gorzej. Postanowiła udać się do lekarza. Tam sprawy przybrały gwałtowny obrót. Co się wydarzyło? Dowiesz się z filmu.

Rany i krwotoki mogą przydarzyć się każdemu, w domu, pracy czy w sklepie. Wówczas bardzo ważna jest pierwsza pomoc i staranne odkażanie ran. Każdy powinien wiedzieć jak opatrywać drobne rany i skaleczenia by nikomu nie zrobić większej krzywdy.

Zazwyczaj opatrunek wystarczy by opanować sytuację, ale są sytuacje kiedy szycie ran jest niezbędne. Taki zabieg powinien być wykonany przez osobę do tego wyszkoloną, na przykład pielęgniarkę lub lekarza. Zakażenia skóry i ran są bardzo groźne i mogę skończyć się tragicznie.

Dostanie się bakterii do otwartej, nawet niewielkiej ranki powoduje ich rozprzestrzenienie się po organizmie. Czasami chory musi spędzić wiele dni w szpitalu, aby wrócić do zdrowia.Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy gojenie ran jest utrudnione z różnych przyczyn.

Na przykład gojenie ran w cukrzycy jest bardzo kłopotliwe i czasochłonne. Często wymaga regularnego stosowania specjalnych maści i plastrów, które ułatwiają złączenie się skóry i jej zabliźnienie. Warto poznać przyczynę problemów z gojeniem się skaleczeń i porozmawiać z lekarzem w jaki sposób można to naprawić.

Może to uratować życie. W wideo dowiedz się dlaczego Beverly miała problem ze zdrowiem i dlaczego ranka na łokciu nie chciała zniknąć.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy