Pozycje seksualne dla początkujących

Pozycje seksualne dla początkujących to takie zabawy erotyczne dla par, które nie wymagają od nich dużego doświadczenia ani kondycji, a jednocześnie pozwalają obojgu partnerom zaznać niesamowitej rozkoszy. Poniżej na pewno znajdziesz pozycje seksualne, które zechcesz wypróbować ze swoją partnerką lub partnerem. Oczywiście, nie ograniczajcie się tylko do nich. Jeśli macie ochotę na eksperymentowanie w sypialni - popuśćcie wodze fantazji! Aktywność seksualna to nie tylko tradycyjny seks w pozycji misjonarskiej, ale także seks oralny czy petting.

Zobacz film: "Pozycje seksualne [Bez tabu]"

Zabawy erotyczne dla par podczas seksu oralnego

Seks oralny, czyli miłość francuska, to sposób na bardzo podniecającą grę wstępną, ale może też być traktowany jako wystarczająca obu partnerom forma dawania sobie rozkoszy. Do dyspozycji mamy trzy najlepsze zabawy erotyczne dla par:

 • Pieszczenie łechtaczki partnerki - mężczyzna za pomocą dłoni, warg, języka pieści srom i łechtaczkę partnerki. Najczęściej wybiera się pozycję wygodną dla obojga - kobieta leży na plecach z szeroko rozłożonymi nogami, a mężczyzna leży między jej nogami.
 • Pieszczenie penisa partnera - to bardzo podniecająca dla mężczyzny forma pieszczot. Mężczyzna może stać, a kobieta klęczeć przed nim, pieszcząc ustami i dłońmi jego penisa oraz jądra. Można także wypróbować pozycję na leżąco, kiedy partnerka pochyla się nad leżącym partnerem i pieści jego członka.
 • Pozycja 69 - to pozycja satysfakcjonująca równocześnie oboje - pieszczą oni ustami narządy płciowe partnera w tym samym czasie. 69 to pozycja, którą można wypróbować na boku lub gdy jedno z partnerów leży na plecach, a drugie pochyla się nad nim lub nad nią.

Pozycje seksualne dla początkujących kobiet

Pozycje seksualne niewymagające od kobiety doświadczenia, specjalnych umiejętności i kondycji to:

 • Pozycja misjonarska - tak naprawdę to najbardziej nieskomplikowana pozycja dla obojga partnerów. Polega ona na tym, że kobieta leży na plecach, kładzie sobie pod pupę małą poduszeczkę i szeroko rozkłada nogi. Podczas penetracji kochankowie mogą przytulać się, całować i pieścić, co jest dużą zaletą tej pozycji w seksie. Kobieta może obejmować kochanka udami. Ta pozycja pozwala partnerom na dużo bliskości - i może dlatego jest najczęściej wybieraną pozycją seksualną.
 • Pozycja na pieska - ta pozycja seksualna jest bardzo stymulująca dla kobiety, pod warunkiem, że mężczyzna wie, co robi. Kobieta, klęcząc pochyla się do przodu i opiera się na rękach, a mężczyzna penetruje ją od tyłu.
 • Pozycja na łyżeczkę - to jedna z lepszych pozycji dla początkujących. Pozwala na trochę leniwą miłość, a także umożliwia mężczyźnie pieszczenie pupy, piersi i pleców kochanki. Oboje partnerzy leżą na plecach, twarzą w tę samą stronę, głowa swobodnie odchylona do tyłu, nogi złożone i lekko podkulone. Penetracja odbywa się od tyłu. Penetracja może być analna lub waginalna. W tej pozycji łechtaczka pocierana jest silniej, co kobiecie daje niezwykłe poczucie zaspokojenia, a mężczyznę bardzo podnieca.

Pozycje seksualne dla początkujących mężczyzn

Pozycje seksualne idealne dla mężczyzny, który nie ma zbyt dużego doświadczenia w tych przyjemnościach to:

 • Pozycja na siedząco - to pozycja seksualna, podczas której partner siedzi, a na jego kolanach siedzi przodem do niego jego partnerka.
 • Pozycja kowbojka - to pozycja, gdzie kobieta "ujeżdża" leżącego pod nią mężczyznę.
 • Pozycja kowbojka od tyłu - to pozycja podobna do klasycznej "kowbojki", ale tym razem kobieta siedzi na mężczyźnie plecami do niego. Ta pozycja seksualna dla początkujących daje dużo satysfakcji obojgu partnerom. Mężczyźni uwielbiają obie "kowbojskie" pozycje - pewnie ze względu na niezapomniany widok, jaki mają przed sobą. Kobiety z kolei cenią sobie całkowitą wolność w wyborze tempa.

Powyższe pozycje dla początkujących to dopiero początek waszego wspólnego odkrywania możliwości waszych ciał. Nie bójcie się eksperymentować w łóżku i spróbujcie też pozycji, które podpowiada wam wasza wyobraźnia. Jednak zawsze pamiętajcie o tym, aby upewnić się, że wybrana pozycja seksualna odpowiada partnerowi lub partnerce.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Pozycje seksualne dla początkujących
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Problem

~Prrrrrroooobbbbbllll • ostatni post 2 dni temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Pozycje seksualne dla początkujących
Pozycje seksualne

Pozycja na pieska

Pozycja na pieska

poprzez oglądanie swojej partnerki z wyeksponowanymi pośladkami. - Pozycje seksualne dla początkujących - Pozycja bogini - Najlepsze pozycje - lista (...) Pozycja...

Punkty erogenne

Co to jest Kamasutra?

zawiera wiele porównań zachowań seksualnych do świata zwierząt (np. mężczyzn do ogierów, a kobiety do klaczy). Wybranie określonej pozycji seksualnej (...) się przyporządkować do następujących grup: klasyczne...

Pozycje seksualne

Pozycja 69

Pozycja 69

genitalia. Pozycje w seksie oralnym powinny być zmieniane, by umożliwiały partnerom urozmaicenie życia erotycznego. - Pozycje seksualne - Pozycje seksualne dla początkujących -...

Punkty erogenne

Kamasutra (WIDEO)

Kamasutra (WIDEO) Odtwórz wideo

Kamasutra jest obszernym zbiorem pozycji seksualnych, zawierających różne techniki, sposoby i odmiany pieszczot, które ulepszają życie seksualne (...) i potęgują poznania. Pozycje Kamasutry...

Pozycje seksualne w czasie ciąży

Seks oralny - malowidło ścienne

Seks oralny - malowidło ścienne

Nie istnieją przeciwwskazania co do odbywania stosunków płciowych w czasie ciąży, jednak alternatywą może być seks oralny.

Stymulacja piersi

Seks po hiszpańsku

Seks po hiszpańsku

. - Pozycje seksualne dla początkujących - Pozycje seksualne w czasie ciąży - Pozycje do kochania - seks w ciąży, bezpieczne pozycje -...

Pozycja stojąca

Pozycja stojąca - ilustracja

Pozycja stojąca - ilustracja

Partner jest w pozycji stojącej, kobieta oplata nogi wokół jego bioder. Do podparcia można wykorzystać ścianę lub mebel.

Fantazje i marzenia seksualne

Trójkąty seksualne (WIDEO)

Trójkąty seksualne (WIDEO) Odtwórz wideo

Trójkąty erotyczne to rodzaj fantazji seksualnej, której celem jest uatrakcyjnienie doznań, budowanie rozkoszy i urozmaicenie swojego życia (...) płciowego. Niektóre pary bardzo często próbują zwiększyć jakość seksu, wprowadzając interesujące...

Pozycje seksualne

Hiszpańska miłość

Hiszpańska miłość

Tajemnicą seksu po hiszpańsku jest odpowiednie ułożenie ciał kochanków. Kobieta powinna leżeć na plecach, a partner unosić się nad nią.

Pozycja misjonarska

Pozycja misjonarska - ilustracja

Pozycja misjonarska - ilustracja

Kobieta znajduje się w pozycji leżącej na plecach z rozchylonymi nogami, partner znajduje się nad nią, podtrzymując ciężar swego ciała przy pomocy kolan i łokci.