Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Magdalena Boniuk

Pozycje seksualne dla początkujących

Avatar placeholder
14.04.2017 10:52

Pozycje seksualne dla początkujących to takie zabawy erotyczne dla par, które nie wymagają od nich dużego doświadczenia ani kondycji, a jednocześnie pozwalają obojgu partnerom zaznać niesamowitej rozkoszy. Poniżej na pewno znajdziesz pozycje seksualne, które zechcesz wypróbować ze swoją partnerką lub partnerem. Oczywiście, nie ograniczajcie się tylko do nich. Jeśli macie ochotę na eksperymentowanie w sypialni - popuśćcie wodze fantazji! Aktywność seksualna to nie tylko tradycyjny seks w pozycji misjonarskiej, ale także seks oralny czy petting.

spis treści

1. Zabawy erotyczne dla par podczas seksu oralnego

Seks oralny, czyli miłość francuska, to sposób na bardzo podniecającą grę wstępną, ale może też być traktowany jako wystarczająca obu partnerom forma dawania sobie rozkoszy. Do dyspozycji mamy trzy najlepsze zabawy erotyczne dla par:

Zobacz film: "Pozycje seksualne [Bez tabu]"

 • Pieszczenie łechtaczki partnerki - mężczyzna za pomocą dłoni, warg, języka pieści srom i łechtaczkę partnerki. Najczęściej wybiera się pozycję wygodną dla obojga - kobieta leży na plecach z szeroko rozłożonymi nogami, a mężczyzna leży między jej nogami.
 • Pieszczenie penisa partnera - to bardzo podniecająca dla mężczyzny forma pieszczot. Mężczyzna może stać, a kobieta klęczeć przed nim, pieszcząc ustami i dłońmi jego penisa oraz jądra. Można także wypróbować pozycję na leżąco, kiedy partnerka pochyla się nad leżącym partnerem i pieści jego członka.
 • Pozycja 69 - to pozycja satysfakcjonująca równocześnie oboje - pieszczą oni ustami narządy płciowe partnera w tym samym czasie. 69 to pozycja, którą można wypróbować na boku lub gdy jedno z partnerów leży na plecach, a drugie pochyla się nad nim lub nad nią.

Decyzja o rodzaju pozycji seksualnych powinna być podejmowana przez oboje partnerów spontanicznie. Oczywiście osoby rozpoczynające życie seksualne często wybierają raczej pozycje „podstawowe”, bez modyfikacji, niewymagające wielkiej kondycji fizycznej oraz umiejętności, np. pozycję misjonarską czy „na jeźdźca”, jednak nie jest to regułą. Jeżeli dwie osoby mają ochotę na eksperymentowanie, nic nie stoi na przeszkodzie, nawet jeśli w seksie stawiamy dopiero pierwsze kroki.

2. Pozycje seksualne dla początkujących kobiet

Pozycje seksualne niewymagające od kobiety doświadczenia, specjalnych umiejętności i kondycji to:

 • Pozycja misjonarska - tak naprawdę to najbardziej nieskomplikowana pozycja dla obojga partnerów. Polega ona na tym, że kobieta leży na plecach, kładzie sobie pod pupę małą poduszeczkę i szeroko rozkłada nogi. Podczas penetracji kochankowie mogą przytulać się, całować i pieścić, co jest dużą zaletą tej pozycji w seksie. Kobieta może obejmować kochanka udami. Ta pozycja pozwala partnerom na dużo bliskości - i może dlatego jest najczęściej wybieraną pozycją seksualną.
 • Pozycja na pieska - ta pozycja seksualna jest bardzo stymulująca dla kobiety, pod warunkiem, że mężczyzna wie, co robi. Kobieta, klęcząc pochyla się do przodu i opiera się na rękach, a mężczyzna penetruje ją od tyłu.
 • Pozycja na łyżeczkę - to jedna z lepszych pozycji dla początkujących. Pozwala na trochę leniwą miłość, a także umożliwia mężczyźnie pieszczenie pupy, piersi i pleców kochanki. Oboje partnerzy leżą na plecach, twarzą w tę samą stronę, głowa swobodnie odchylona do tyłu, nogi złożone i lekko podkulone. Penetracja odbywa się od tyłu. Penetracja może być analna lub waginalna. W tej pozycji łechtaczka pocierana jest silniej, co kobiecie daje niezwykłe poczucie zaspokojenia, a mężczyznę bardzo podnieca.

3. Pozycje seksualne dla początkujących mężczyzn

Pozycje seksualne idealne dla mężczyzny, który nie ma zbyt dużego doświadczenia w tych przyjemnościach to:

 • Pozycja na siedząco - to pozycja seksualna, podczas której partner siedzi, a na jego kolanach siedzi przodem do niego jego partnerka.
 • Pozycja kowbojka - to pozycja, gdzie kobieta "ujeżdża" leżącego pod nią mężczyznę.
 • Pozycja kowbojka od tyłu - to pozycja podobna do klasycznej "kowbojki", ale tym razem kobieta siedzi na mężczyźnie plecami do niego. Ta pozycja seksualna dla początkujących daje dużo satysfakcji obojgu partnerom. Mężczyźni uwielbiają obie "kowbojskie" pozycje - pewnie ze względu na niezapomniany widok, jaki mają przed sobą. Kobiety z kolei cenią sobie całkowitą wolność w wyborze tempa.

Powyższe pozycje dla początkujących to dopiero początek waszego wspólnego odkrywania możliwości waszych ciał. Nie bójcie się eksperymentować w łóżku i spróbujcie też pozycji, które podpowiada wam wasza wyobraźnia. Jednak zawsze pamiętajcie o tym, aby upewnić się, że wybrana pozycja seksualna odpowiada partnerowi lub partnerce.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Pozycje seksualne dla początkujących
Pozycje seksualne dla początkujących
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza