Pozycja 69

Pozycja 69 wzięła swoją nazwę od ułożenia ciał partnerów, które podczas tej pozycji przypominają arabskie cyfry 6 i 9. Pozycja 69 to jedna z technik seksu oralnego, która umożliwia partnerom jednoczesne pieszczenie ich narządów płciowych. Idealnie nadaje się do gry wstępnej. Wiele osób uwielbia tę pozycję miłosną, ponieważ angażuje ona w tym samym czasie oboje kochanków, stając się źródłem podniecenia. W klasycznej pozycji 69 partnerka leży na partnerze tak, by jej narządy płciowe znajdowały się blisko twarzy mężczyzny i umożliwiały mu ich stymulację ustami i językiem.

Zobacz film: "Kamasutra"

Techniki seksu oralnego

Pozycja 69 - ilustracja

W pozycji 69 partnerzy ułożeni są w odwrotnych kierunkach (co widoczne na ilustracji) i wzajemnie pobudzają się oralnie. W związku z tym usta powinny mieć...

Seks oralny (miłość francuska) to rodzaj stosunku, który polega na stymulowaniu narządów płciowych mężczyzny i kobiety za pomocą języka i ust. Podstawowe techniki seksu oralnego to:

  • fellatio – stymulacja męskich narządów płciowych za pomocą ust i języka, zazwyczaj kobieta pieści nie tylko samego penisa, ale także i mosznę, stymulacja najczęściej przybiera kształt ssania, lizania, całowania i brania do ust, ale możliwe jest także penetrowanie ust i wykonywanie ruchów głową w tył i przód, co określa się jako irrumatio;
  • cunnilingus – pozycja miłosna, w której następuje stymulacja żeńskich genitaliów, zwłaszcza łechtaczki, choć bardzo często praktykuje się także stymulowanie warg sromowych i wejścia do pochwy.

Pozycja 69 łączy jednocześnie fellatio i cunnilingus. Partnerka układa się na wysokości męskich narządów płciowych (jej głowa skierowana jest ku stopom mężczyzny) tak, by jej narządy płciowe znajdowały się blisko twarzy mężczyzny. Może on objąć kobietę w biodrach lub za pośladki. Jeśli partnerzy wyrażą na to zgodę, to partner może lizać nie tylko waginę kobiety, ale także jej odbyt, wykonując tzw. annilingus.

Rodzaje pozycji 69

Pozycja 69, jak inne rodzaje pozycji seksualnych, może być uprawiana w kilku wariantach. Różnią się one stopniem trudności, a niektóre z nich wymagają sporej sprawności fizycznej:

  • klęcząca 69 - jest to pozycja miłosna, która wymaga dużej sprawności oraz wytrzymałości górnej części ciała partnera; mężczyzna z lekko rozchylonymi udami klęka na podłodze, kobieta wsuwa głowę między uda partnera, a nogami oplata jego szyję, ramionami obejmuje plecy mężczyzny;
  • stojąca 69 – jest to najtrudniejsza technika seksu oralnego spośród pozycji 69, która wymaga od partnera niezwykłej wytrzymałości i delikatności; wskazana jest parom, w których kobieta jest drobna i szczupła, a mężczyzna silny i dobrze zbudowany; partner rozpoczyna stojące 69 od pozycji siedzącej, a następnie wstaje i utrzymuje wyprostowaną postawę ciała, kobieta udami oplata szyję partnera;
  • siedząca 69 – mężczyzna siada na łóżku i rozchyla uda, żeby ułatwić kobiecie dostęp do swoich miejsc intymnych, partnerka z kolei rozluźnia nogi na szyi partnera; wymaga od partnera niezwykłej wytrzymałości górnej części ciała;
  • boczna 69 – wymienione powyżej pozycje seksualne w miłości francuskiej są stosunkowo trudne i wymagają od partnerów sporej sprawności fizycznej, natomiast boczna pozycja 69 umożliwia pełne odprężenie i zrelaksowanie; kochankowie leżą na boku, głowami zwróceni w przeciwnych kierunkach, twarzami ku sobie, a ich nogi są tak rozchylone, by odsłaniały narządy płciowe; dobrze jest także, gdy kobieta opiera głowę na leżącym płasko udzie partnera, wtedy język i wargi mogą swobodnie pobudzać genitalia.

Pozycje w seksie oralnym powinny być zmieniane, by umożliwiały partnerom urozmaicenie życia erotycznego.

Komentarze (3)
~karol
~karol ponad rok temu

mam pytanie odnośnie bocznej pozycji 69 - jak ułożyć nogi partnerki żeby bez problemu dostać się do jej narządów płciowych? Próbowałem kilka razy tej pozycji z partnerką ale niestety mam trudności z 'dostaniem się' do niej językiem..

Odpowiedz

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Pozycja 69
najnowsze pytania

Pomocni lekarze

Artykuły Pozycja 69
Pozycja 69

Pozycja 69 - ilustracja

Pozycja 69 - ilustracja

W pozycji 69 partnerzy ułożeni są w odwrotnych kierunkach (co widoczne na ilustracji) i wzajemnie pobudzają się oralnie. W związku z tym usta powinny mieć dostęp do narządów płciowych partnera.

Pozycja na pieska

Pozycja na pieska - ilustracja

Pozycja na pieska - ilustracja

Kobieta klęczy lub stoi pochylona do przodu, partner ustawia się za nią. Pozycja ta umożliwia zarówno penetrację waginalną, jak i analną.

Pozycja stojąca

Pozycja stojąca - ilustracja

Pozycja stojąca - ilustracja

Partner jest w pozycji stojącej, kobieta oplata nogi wokół jego bioder. Do podparcia można wykorzystać ścianę lub mebel.

Pozycje seksualne

Pozycja na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca

misjonarska - Pozycja stojąca - Pozycja 69 - Pozycja na pieska - Pozycja klasyczna Pozycja seksualna na jeźdźca w odmianie, gdzie kobieta leży przodem...

Pozycja misjonarska

Pozycja misjonarska - ilustracja

Pozycja misjonarska - ilustracja

Kobieta znajduje się w pozycji leżącej na plecach z rozchylonymi nogami, partner znajduje się nad nią, podtrzymując ciężar swego ciała przy pomocy kolan i łokci.

Pozycja klasyczna

Pozycja klasyczna - ilustracja

Pozycja klasyczna - ilustracja

Partnerka znajduje się w pozycji leżącej, nogi rozchylone i ugięte w kolanach. Mężczyzna znajduje się na niej, ciężar ciała podtrzymują wyprostowane ręce.

Pozycja na boku

Pozycja na boku - ilustracja

Pozycja na boku - ilustracja

Kochankowie leżą na boku, twarze skierowane mają do siebie. Kobieta oplata nogami biodra partnera.

Pozycje seksualne

Pozycje seksualne dla początkujących

Pozycje seksualne dla początkujących

się nad leżącym partnerem i pieści jego członka. Pozycja 69 - to pozycja satysfakcjonująca równocześnie oboje - pieszczą oni ustami narządy płciowe partnera (...) w tym samym czasie. 69...

Pozycja na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca - ilustracja

Pozycja na jeźdźca - ilustracja

Kobieta skierowana twarzą do mężczyzny usadawia się na nim, na wysokości genitaliów partnera. Podczas stosunku kobieta może sama kontrolować szybkość i intensywność swoich odczuć.