Trwa ładowanie...

Pozycja 69

Pozycja 69 wzięła swoją nazwę od ułożenia ciał partnerów, które podczas tej pozycji przypominają arabskie cyfry 6 i 9. Pozycja 69 to jedna z technik seksu oralnego, która umożliwia partnerom jednoczesne pieszczenie ich narządów płciowych. Idealnie nadaje się do gry wstępnej. Wiele osób uwielbia tę pozycję miłosną, ponieważ angażuje ona w tym samym czasie oboje kochanków, stając się źródłem podniecenia. W klasycznej pozycji 69 partnerka leży na partnerze tak, by jej narządy płciowe znajdowały się blisko twarzy mężczyzny i umożliwiały mu ich stymulację ustami i językiem.

spis treści

1. Techniki seksu oralnego

Pozycja 69 - ilustracja
Pozycja 69 - ilustracja

W pozycji 69 partnerzy ułożeni są w odwrotnych kierunkach (co widoczne na ilustracji) i wzajemnie pobudzają

zobacz galerię
Zobacz film: "Kamasutra"

Seks oralny (miłość francuska) to rodzaj stosunku, który polega na stymulowaniu narządów płciowych mężczyzny i kobiety za pomocą języka i ust. Podstawowe techniki seksu oralnego to:

  • fellatio – stymulacja męskich narządów płciowych za pomocą ust i języka, zazwyczaj kobieta pieści nie tylko samego penisa, ale także i mosznę, stymulacja najczęściej przybiera kształt ssania, lizania, całowania i brania do ust, ale możliwe jest także penetrowanie ust i wykonywanie ruchów głową w tył i przód, co określa się jako irrumatio;
  • cunnilingus – pozycja miłosna, w której następuje stymulacja żeńskich genitaliów, zwłaszcza łechtaczki, choć bardzo często praktykuje się także stymulowanie warg sromowych i wejścia do pochwy.

Pozycja 69 łączy jednocześnie fellatio i cunnilingus. Partnerka układa się na wysokości męskich narządów płciowych (jej głowa skierowana jest ku stopom mężczyzny) tak, by jej narządy płciowe znajdowały się blisko twarzy mężczyzny. Może on objąć kobietę w biodrach lub za pośladki. Jeśli partnerzy wyrażą na to zgodę, to partner może lizać nie tylko waginę kobiety, ale także jej odbyt, wykonując tzw. annilingus.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

2. Rodzaje pozycji 69

Pozycja 69, jak inne rodzaje pozycji seksualnych, może być uprawiana w kilku wariantach. Różnią się one stopniem trudności, a niektóre z nich wymagają sporej sprawności fizycznej:

  • klęcząca 69 - jest to pozycja miłosna, która wymaga dużej sprawności oraz wytrzymałości górnej części ciała partnera; mężczyzna z lekko rozchylonymi udami klęka na podłodze, kobieta wsuwa głowę między uda partnera, a nogami oplata jego szyję, ramionami obejmuje plecy mężczyzny;
  • stojąca 69 – jest to najtrudniejsza technika seksu oralnego spośród pozycji 69, która wymaga od partnera niezwykłej wytrzymałości i delikatności; wskazana jest parom, w których kobieta jest drobna i szczupła, a mężczyzna silny i dobrze zbudowany; partner rozpoczyna stojące 69 od pozycji siedzącej, a następnie wstaje i utrzymuje wyprostowaną postawę ciała, kobieta udami oplata szyję partnera;
  • siedząca 69 – mężczyzna siada na łóżku i rozchyla uda, żeby ułatwić kobiecie dostęp do swoich miejsc intymnych, partnerka z kolei rozluźnia nogi na szyi partnera; wymaga od partnera niezwykłej wytrzymałości górnej części ciała;
  • boczna 69 – wymienione powyżej pozycje seksualne w miłości francuskiej są stosunkowo trudne i wymagają od partnerów sporej sprawności fizycznej, natomiast boczna pozycja 69 umożliwia pełne odprężenie i zrelaksowanie; kochankowie leżą na boku, głowami zwróceni w przeciwnych kierunkach, twarzami ku sobie, a ich nogi są tak rozchylone, by odsłaniały narządy płciowe; dobrze jest także, gdy kobieta opiera głowę na leżącym płasko udzie partnera, wtedy język i wargi mogą swobodnie pobudzać genitalia.

Pozycje w seksie oralnym powinny być zmieniane, by umożliwiały partnerom urozmaicenie życia erotycznego.

Zobacz także

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza