Trwa ładowanie...

Premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich poddał się szczepieniu przeciw COVID-19

 Ewa Rycerz
04.11.2020 13:33
Premier ZEA przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19
Premier ZEA przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19 (twitter.com)

Premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19. Poinformował o tym na Twitterze, publikując swoje zdjęcie.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w trzeciej fazie klinicznej są dwie szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwsza, opracowana przez Sinopharm, koncern farmaceutyczny z Chin, drugą natomiast jest rosyjski Sputnik-V.

1. Premier ZEA przyjął dawkę szczepionki

Emir Dubaju i premier ZEA, Muhammad bin Raszid Al Maktum również przyjął dawkę ekperymentalną. Pokazał to w sieci, publikując fotografię.

"W czasie otrzymywania szczepionki na COVID-19" – napisał premier ZEA. Na zdjęciu widać polityka siedzącego na fotelu z odsłoniętym rękawem. Stoi przy nim ubrany w kombinezon ochronny pracownik medyczny i podaje mu szczepionkę.

Zobacz film: "Dbaj, nie panikuj. Akcja specjalna Wirtualnej Polski"

"Życzymy wszystkim bezpieczeństwa i świetnego zdrowia. Jesteśmy dumni z naszych zespołów (badawczych), które pracują nieustająco, aby szczepionka była dostępna w ZEA" – dodał. Nie wyjaśnił jednak, którą z testowanych w Emiratach szczepionek przyjął.

2. Politycy z Emiratów testują szczepionkę

Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem o stosunkowo niewielkiej liczbie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Wykryto tam ok. 136 tys. przypadków zakażeń, 503 osoby zmarły.

Eksperymentalne szczepionki przyjęli także minister spraw zagranicznych oraz wicepremier. W testach szczepionki z Chin udział wziął także tamtejszy następca tronu.

Na świecie testom trzeciej fazy poddanych jest obecnie 10 szczepionek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze