Trwa ładowanie...

Proporcje idealnego mężczyzny

O gustach się podobno nie dyskutuje. Jednak coś sprawia, że jedni wydają się bardziej, inni mniej atrakcyjni. Kobiecy kanon urody to 90-60-90, jeżeli chodzi o wymiary sylwetki. A jak powinni wyglądać panowie?

Zobacz film: "Waga może kłamać"

spis treści

1. Obierz właściwy punkt widzenia

Na początku zaznaczmy, że sam wynik w centymetrach jest w dużej mierze zależny od wzrostu danego mężczyzny. Choć kobietom w większości podobają się wysocy, a na pewno wyżsi od nich.

2. Męski tors

Harmonia męskiego ciała to rozwinięta, proporcjonalna muskulatura tworząca kształt litery „V”. Stosunek obwodu klatki piersiowej (bez wdechu) do bioder powinien wynosić 10:9. Barki powinny być zawsze szersze. Natomiast jeżeli klatka piersiowa ma 100 cm, obwód pasa powinien mieć około 75 czy 80 cm. Taka sylwetka mężczyzny kojarzy się z siłą i ma budzić respekt.

3. Muskularne ramiona i nogi

Oddalając się nieco od centrum ciała, zwróćmy uwagę na ramiona. Ich pożądany obwód to około 40 cm, ale wtedy gdy jest to wymiar o 1/5 większy (120%) niż zmierzone po wyprostowaniu przedramię (w przypadku, gdy klatka piersiowa ma 100 cm, a biodra 90 cm, napięty biceps powinien mieć 36 cm). Z kolei umięśnione nogi to wyraz zdrowia i wytrzymałości. Udo powinno mieć około 60, a łydka 38 cm (dla klatki piersiowej o obwodzie 100 cm odpowiednio: 54 i 36 cm).

4. Głowa na karku

Pozostaje jeszcze kark, który powinien mieć nieco szerszy obwód niż łydka (jeżeli łydka 36, to kark 38,5 cm, jeżeli łydka 41, to kark 44 cm). Poza tym istotna jest symetria.

Ideały ideałami i należy traktować je z odpowiednim dystansem. Natomiast, zaspakajając swoją ciekawość, można oczywiście co nieco sprawdzić.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.