Przerażające! Właśnie tak wygląda rak skóry

Czy to potwór, a może jakieś niezidentyfikowane stworzenie? Otóż nie, ten obrazek bardzo dużo mówi nam o nowotworze skóry. To część kampanii społecznej amerykańskiej fundacji Mollie’s Fund. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak naprawdę wygląda rak okupujący ciało człowieka.

Prawdziwe oblicze czerniaka

Główne hasło kampanii, która powstawała w 2016 roku to – "Znamię nie zawsze to tylko znamię. Czasem może to być śmiertelny czerniak". Poprzez przedstawienie nowotworu w formie wizualnej twórcy mają nadzieję, że ludzie zaczną częściej się badać. Może to, co zobaczą da im więcej do myślenia.

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Kampania "Killer Taa", czyli "Zabójcze opalanie" ponownie ruszyła, ponieważ "sezon na czerniaka" właśnie się rozpoczął. W ten sposób twórcy przestrzegają przed nadmiernym i bezmyślnym opalaniem, czy korzystaniem z solarium. Finał takiego zachowania może być tragiczny w skutkach, a w ciele człowieka może pojawić się właśnie taki potwór, który powoli zabija.

Objawy czerniaka

Fundacja pragnie przypomnieć również, że nawet małe znamię czy pieprzyk może być groźne. Zaniepokoić powinna każda zmiana na skórze, która ma nieregularne krawędzie i kształt, jest asymetryczna, ma niejednorodny kolor lub jej średnia jest większa niż 6 mm.

Swędzenie i krwawienie w okolicach znamiona może świadczyć o tym, że masz do czynienia z nowotworem skóry. W takiej sytuacji jak najszybciej skonsultuj się z dermatologiem.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Czerniak - objawy, czynniki ryzyka, leczenie
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Nerwica?

~Vanessa 1234 • ostatni post 9 godzin temu

1

SM

~Sebalesniak8 • ostatni post 18 godzin temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Czerniak - objawy, czynniki ryzyka, leczenie
Opalanie

Uzależnienie od sztucznej opalenizny

Uzależnienie od sztucznej opalenizny

Niejedną kobietę kusi, by poprawić koloryt skóry krótką wizytą w solarium. Niestety, tak właśnie może zacząć się uzależnienie od opalania.

Jak osiągnąć rozkosz?

Co się może stać, gdy uprawiasz seks po alkoholu?

Co się może stać, gdy uprawiasz seks po alkoholu?

serca cierpi milion Polaków. Ekspert: większość nowoczesnych leków jest niedostępna Zamiast orgazmu, drzemka Jak najczęściej wygląda seks pod wpływem (...) .). W efekcie nie mogą się podniecić (9 proc.), co powoduje odczuwanie bólu (6...

Dermatologia

Gwiazdy, które też walczą z problemami skórnymi

Gwiazdy, które też walczą z problemami skórnymi

skórą jak Katy tak doskonale sobie z nim poradziły. Eva Longoria Eva Longoria to kolejna gwiazda, która wydaje się zawsze wyglądać pięknie (...) na leczenie trądziku różowatego, należy jednak uważać, aby nie podrażnić...

Czerniak - objawy, czynniki ryzyka, leczenie

Dowiedz się, jak rozpoznać czerniaka

Dowiedz się, jak rozpoznać czerniaka

jest uważna obserwacja skóry i widocznych zmian. Być może zawsze miałaś pieprzyk na nodze, ale teraz wygląda on na większy lub ma inny kształt. Oba (...) Czerniak to nie żarty Rozpoznanie czerniaka to ważna umiejętność,...

Łuszczyca - przyczyny, objawy, leczenie

6 popularnych mitów o łuszczycy

6 popularnych mitów o łuszczycy

autoimmunologiczne. Poza tym szorstka, łuszcząca się skóra ze stanami zapalanymi nie tylko wygląda mało estetycznie, ale jest również źródłem bólu fizycznego (...) z najczęściej występujących chorób skóry....