Samoobrona dla kobiet

Jeśli kiedyś, idąc samotnie ciemną ulicą, odczuwałaś paraliżujący strach, to znaczy, że samoobrona dla kobiet jest skierowana właśnie do ciebie. Może czas pomyśleć o poważniejszym zabezpieczeniu, które będzie czymś więcej niż tylko gazem pieprzowym trzymanym głęboko w torebce, i udać się na profesjonalny kurs samoobrony dla kobiet. Ostatnio stają się one coraz popularniejsze i przyciągają spore ilości kobiet, które chcą czuć się bezpiecznie na ulicy, w autobusie czy w parku. Samoobrona dla kobiet to także zajęcia ogólnie poprawiające kondycję fizyczną.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Techniki samoobrony dla kobiet

Samoobrona to ogół działań, których celem jest obrona przed fizycznym atakiem napastnika. Pojęcie to używane jest także jako określenie różnych sztu k walki.

Kurs samoobrony - zdjęcia

Kurs samoobrony uczy zachowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa.

Uczestnicy kursów samoobrony uczą się na treningach nie tylko technik walki wręcz, ale zdobywają także wiedzę na temat tego, jak unikać zagrożenia, jak zachować się w sytuacjach podwyższonego ryzyka, opanować atak paniki itp.

  • WenDo

Jest to technika samoobrony, która powstała w latach 70. XX wieku w Kanadzie, a stamtąd rozprzestrzeniła się na kraje Europy Zachodniej. Nazwa tej sztuki walki dla kobiet powstała od skrótu angielskiego słowa „Woman” – kobieta i japońskiego „Do” oznaczającego drogę. WenDo tym różni się od klasycznych sztuk samoobrony dla kobiet, że ogromne znaczenie przywiązuje do asertywności. Jego podstawową zasadą jest przekonanie, że nikt nie ma prawa naruszyć osobistych granic drugiej osoby i staje się źródłem siły i odwagi kobiety do samoobrony. WenDo określa się bardzo często jako samoobronę psychiczną, która uczy asertywności, rozwiązywania konfliktów, podtrzymywania kontaktu, umiejętności maskowania strachu.

  • Krav maga

Ostatnio coraz popularniejszą metodą samoobrony stała się izraelska sztuka walkikrav maga. Powstała ona w latach 30. XX wieku i opiera się na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Krav maga posiada różne pchnięcia i uderzenia na okolice gardła, oczu, kopnięcia w nogi oraz w strefę krocza, dlatego też jest niezwykle przydatna jako samoobrona dla kobiet, które tym ruchem mogą sparaliżować mężczyznę. Krav maga posiada dwie zasadnicze wersje: wojskową i cywilną – jej głównym celem jest obrona przed zagrożeniem.

Kursy samoobrony dla kobiet

Wiele kobiet uważa, że z powodu braku dobrej kondycji fizycznej nie będzie mogło brać udziału w treningach samoobrony dla kobiet. Nic bardziej mylnego. Rzadko kiedy są to treningi wysiłkowe, a częściej opierają się one na kształceniu konkretnej techniki samoobrony. Ponadto treningi zawsze są poprzedzone rozgrzewką, a poziom zajęć dostosowywany do poziomu sprawności uczestniczek kursu i ich wieku.

Niektóre osoby uważają, że samoobrona dla kobiet jest mało skuteczną metodą zapobiegającą zagrożeniom, ponieważ wątpią oni w szybką naukę walki wręcz przez osoby, które wcześniej nie miały żadnego kontaktu ze sportami walki. Ważne jest jednak, że treningi samoobrony kształcą w kobietach przede wszystkim większe poczucie pewności siebie i opanowania, a to może okazać się kluczowe w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Samoobrona dla kobiet
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Artykuły Samoobrona dla kobiet
Samoobrona dla kobiet

Sztuki walki dla kobiet

Jakie są najlepsze sztuki walki dla kobiet? To pytanie nasuwa się paniom, które mają ochotę przełamywać stereotyp, że jest to rodzaj sportu (...) . Dlatego wiele kobiet pragnie zapisać się na kurs. Oto techniki walki,...

Samoobrona dla kobiet

Nauka samoobrony

atakującego. Sztuki walki dla kobiet a samoobrona Nie tylko warsztaty samoobrony dla kobiet kształtują predyspozycje do obrony własnej, również popularne (...) dla kobiet. Nauka...

Sport dla dziecka

Samoobrona dla dzieci

jest od jego decyzji i konsultacji z rodzicami. Nie wszystkie sporty walki są jednak bezpieczne. Samoobrona w wydaniu krav maga to raczej propozycja (...) dla dorosłych. Dla najmłodszych natomiast odpowiednią i pomocną sztuką walki...

Gadżety erotyczne - dla kobiet, dla mężczyzn, dla par

Wybór wibratora

Wybór wibratora

Myliłby się ten, kto sądziłby, że istnieje jeden uniwersalny wibrator.

Ciało i uroda w ciąży

Pielęgnacja ciała w ciąży

Pielęgnacja ciała w ciąży

Kosmetyki dla kobiet w ciąży powinny być najwyższej jakości. Należy zwracać uwagę, aby w szczególności były przeznaczone dla kobiet w ciąży i nie wywoływały żadnych uczuleń czy zmian skórnych.

Gadżety erotyczne - dla kobiet, dla mężczyzn, dla par

Zabawki dla dorosłych

Zabawki dla dorosłych

Zabawki erotyczne pomogą przełamać łóżkową rutynę, na początek może to być relaksacyjny olejek do masażu.

Gadżety erotyczne - dla kobiet, dla mężczyzn, dla par

Wibrator

Wibrator

Typowy wibrator ma zamontowany mały silnik elektryczny, dzięki czemu odczuwalne są drgania. Urządzenia dodatkowo mogą mieć opcję regulacji intensywności wibracji.