Przejdź na WP

Sztuki walki dla kobiet

Jakie są najlepsze sztuki walki dla kobiet? To pytanie nasuwa się paniom, które mają ochotę przełamywać stereotyp, że jest to rodzaj sportu przeznaczony jedynie dla mężczyzn. Sporty walki uczą, jak bronić się przed atakiem, dodają pewności siebie, wzmacniają kondycję fizyczną i rzeźbią sylwetkę. Dlatego wiele kobiet pragnie zapisać się na kurs. Oto techniki walki, na których naukę najczęściej decydują się panie.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Sporty walki dla kobiet

Okazuje się, że tak naprawdę sporty walki nie są zarezerwowane jedynie dla mężczyzn. Kobiety nie obawiają się uprawiać zawodowo lub amatorsko żadnej ze sztuk walki. Niektóre sporty walki skupiają się przede wszystkim na sile fizycznej, inne stawiają bardziej na techniki walki i siłę psychiczną. Właśnie te drugie sporty będą najlepsze dla kobiet. Kobiety doskonale sobie radzą ze sportami opartymi na uderzeniach, czyli karate, kick-boxing czy nawet boks. Jednak jeśli nie przepadają za tym rodzajem sportu, mogą się zdecydować między innymi na krav magę, jujitsu czy aikido.

2. Krav maga dla kobiet

System walki przygotowany dla izraelskich żołnierzy, opierający się na walce wręcz, samoobronie i naturalnych odruchach ludzkich. Podczas treningów nie włącza się elementów współzawodnictwa i mają one na celu przede wszystkim praktykowanie przydatnych umiejętności w życiu codziennym. Głównym celem jest uniemożliwienie napastnikowi dalszego ataku. Każda kobieta decydująca się na kurs nauczy się przewidywać sytuacje, które stanowią dla niej zagrożenie, dowie się jak ich unikać, jak zachować się, jeśli jednak do nich dojdzie, jak zapanować nad paniką i stresem.

3. Jujitsu dla kobiet

Jujitsu jest odpowiednim sportem walki dla kobiety, ponieważ skupia się na odpowiednich technikach, a nie na sile i wielkości, dzięki czemu kobieta o niskim wzroście znająca dobrze techniki walki może pokonać wysokiego i silniejszego mężczyznę. Jujitsu wymaga dużo cierpliwości, wytrzymałości i samozaparcia. Zatem jest to sport wymagający bardziej siły psychicznej niż fizycznej. Trening jujitsu przebiega zawsze zgodnie ze schematem: rozgrzewka, ćwiczenia podstawowe, ćwiczenia zaawansowane, ćwiczenia rozluźniające. W juitsu nie stosuje się żadnej broni, ważne są tylko ruchy ciała.

4. Aikido dla kobiet

Japońska sztuka walki, która również kładzie nacisk bardziej na siłę psychiczną niż fizyczną. Aikido to bardzo zróżnicowane techniki walki, które skupiają się na zasadzie ruchu i energii. Dobrze opanowane techniki walki pozwolą kobiecie o drobnej budowie na obronę przez znacznie większym i silniejszym napastnikiem. Dzięki treningowi kobieta uwierzy we własną siłę i pięknie ukształtuje sylwetkę. Sztuki walki aikido zazwyczaj wykluczają elementy rywalizacji między walczącymi osobami.

Sztuki walki przestały być domeną mężczyzn. Kobiety pomimo tego, iż są słabsze fizyczne, również odnajdują się w większości systemów walki. Mniejsza siła fizyczna może być rekompensowana między innymi cierpliwością w nauce technik walki czy samozaparciem. Sztuki walki pozwalają kobietom opanować jednocześnie podstawowe techniki samoobrony, najważniejsze chwyty i ruchy, które mogą niekiedy uratować życie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy