Trwa ładowanie...

Speed dating – czy w kilka minut możesz odnaleźć swoją drugą połówkę?

W dzisiejszym zabieganym świecie często trudno jest spotkać tę jedyną osobę, nie wspominając o zbudowaniu trwałego związku. „Miłość? Nie mam na to czasu” – jeżeli takie słowa padają z twoich ust bardzo często, to speed dating jest właśnie dla ciebie!

spis treści

1. Speed dating – czym jest?

Jeszcze kilka lat temu speed dating (z ang. szybkie randki) był mało popularny, dziś coraz więcej osób postrzega go jako szansę na nawiązanie nowych znajomości, a może nawet wstęp do czegoś wyjątkowego... Taka forma jest odpowiednia dla osób, które podchodzą do relacji damsko-męskich z poczuciem humoru i dystansem. Na czym polega speed dating? Uczestnicy spotykają się we wskazanym przez organizatora miejscu. Przy stoliku siada kobieta i mężczyzna, odbywają oni kilkuminutową rozmowę. Na odpowiedni sygnał panowie przesiadają się do następnego stolika, dzięki czemu mogą porozmawiać z następnymi przedstawicielkami płci pięknej. W trakcie takiej krótkiej randki każdy uczestnik zapisuje swoje spostrzeżenia dotyczące kolejnych poznanych osób. Następnie zaznacza w specjalnym formularzu te, które przypadły mu do gustu. Organizator kontaktuje wybrane pary ze sobą. Oczywiście musi przy tym zachować pełną dyskrecję. Następny krok należy już tylko od ciebie!

Zobacz film: "Rozpoznaj stan zdrowia psychicznego on-line"

2. Speed dating – warto czy nie?

W speed dating czas jest bardzo ważny. Masz tylko kilka minut, aby oczarować swojego rozmówcę.

Okazuje się, że czasami taka chwila rozmowy wystarczy, aby między uczestnikami „coś zaiskrzyło”. Może się też zdarzyć, że osoba po drugiej stronie stolika zupełnie odbiega od twojego ideału i konwersacja nie będzie przebiegała po twojej myśli. Na szczęście w speed dating to ty decydujesz, z kim chcesz się umówić na prawdziwą randkę, a z kim nie, dlatego organizator przekazuje twoje dane kontaktowe tylko tym osobom, które cię zainteresowały. W przeciwieństwie do nawiązywania znajomości w klubach, pubach itd., w trakcie „szybkich randek” nie musisz obawiać się, że dostaniesz publicznie kosza. Szybkie randki mogą być także ciekawym doświadczeniem dla osób, które na co dzień mają trudności z autoprezentacją. Często okazują się pomocne w przełamaniu lęku przed kontaktem z obcymi ludźmi i zwiększeniu pewności siebie.

O czym musisz pamiętać? W speed dating liczy się pierwsze wrażenie, które niestety często bywa mylne. Osoba, z którą umówisz się na prawdziwą randkę, w trakcie dłuższego spotkania może okazać się zupełnie inna. Z drugiej strony często kilka minut to za mało, aby zauważyć wszystkie zalety naszego rozmówcy i może się zdarzyć, że przeoczysz naprawdę wartościowego człowieka.

Biorąc udział w speed dating, nie musisz nastawiać się, że na pewno spotkasz miłość swojego życia. Nie masz pewności, czy osoba, która siedzi naprzeciwko ciebie jest zainteresowana poważniejszą relacją, czy może dla niej to tylko forma rozrywki. Dlatego potraktuj speed dating raczej jako zabawę, z której – kto wie – może wyniknie coś nieoczekiwanego, co zupełnie odmieni twoje dotychczasowe życie.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza