Tipsy akrylowe

Paznokcie akrylowe są obecnie bardzo popularną metodą przedłużania paznokci. Specjalny akryl nakłada się na płytkę paznokcia i modeluje w taki sposób, aby nadać mu identyczny wygląd jak wygląd naturalnych paznokci. Odpowiednio wykonane paznokcie akrylowe posłużą ci długi czas, nie będą się łamać ani rozwarstwiać. Jest to idealna metoda dla osób, których paznokcie są na tyle słabe, że nie można ich zapuścić na konkretną długość. Co powinnaś wiedzieć o akrylowych paznokciach?

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Dlaczego kobiety decydują się na przedłużanie paznokci akrylem?

Akryl do paznokci otrzymuje się przez wymieszanie specjalnego proszku z odpowiednim płynem. Mogłoby się wydawać, że dopiero teraz akryl odnalazł zastosowanie w zabiegach umożliwiających przedłużanie paznokci. W rzeczywistości stosowany był on już od dawnych lat. To właśnie Egipcjanie jako pierwsi wprowadzili modę na sztuczne, długie paznokcie. W tamtych czasach były one symbolem bogactwa. W naszych czasach akrylowe paznokcie są wykorzystywane z wielu powodów.

Dla każdej z kobiet piękne i zadbane paznokcie są niezwykle istotne. W przypadku, gdy ich paznokcie są kruche i łamliwe, decyzja o przedłużeniu paznokci akrylem jest świetnym wyborem. Długie paznokcie pomalowane lśniącym lakierem wyglądają bardzo pociągająco. Jest to idealny, a wręcz niezbędny element do pracy, na imprezę czy też na ślub.

Innym powodem przedłużenia paznokci akrylem jest problem z obgryzaniem paznokci. Akryl jest twardym i sprężystym materiałem i jego obgryzanie nie jest możliwe.

Jak nakładać akryl na paznokcie?

Przed zabiegiem przedłużania paznokci akrylem konieczne jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Ma to kluczowe znaczenie, gdyż akryl osłabia naturalne paznokcie. Z tego względu trzeba je dobrze zabezpieczyć, aby po jego zdjęciu nie były bardzo osłabione.

Paznokcie należy dokładnie opiłować, a także wypolerować. Skórki okalające płytkę paznokcia należy odsunąć i wyciąć. Następnie na powierzchnię paznokcia należy nałożyć bazę zabezpieczającą, np. odżywkę.

Na tak przygotowaną płytkę paznokcia nakładamy primer, tj. preparat, który zwiększa przyczepność akrylu do paznokcia. Następnie nakłada się na ich powierzchnię szablon, na który za pomocą pędzelka nakłada się akryl. Akryl bardzo szybko wysycha, wystarczy odczekać kilka minut. Po tym czasie należy dokładnie spiłować brzegi paznokci, aż do momentu nadania im oczekiwanego kształtu.

Warto pamiętać o tym, aby w celu zmycia lakieru z akrylowych paznokci nie stosować acetonowych zmywaczy. Aceton rozpuszcza akryl i w konsekwencji mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia sztucznego paznokcia.

Obecnie piękne i długie paznokcie są osiągalne dla każdej kobiety. Jeżeli dokucza Ci kruchość i łamliwość naturalnych paznokci – zdecyduj się na akryl.

Komentarze

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 4 tygodnie temu

13
Artykuły Manicure i pedicure
Manicure i pedicure

Co mówią o tobie twoje paznokcie?

Co mówią o tobie twoje paznokcie?

Zadbane paznokcie Większość kobiet z niezwykłą starannością podchodzi do pielęgnacji i zdobienia paznokci. W końcu dłonie to jeden z atrybutów piękna. Na podstawie ich wyglądu można sporo powiedzieć o kobiecie. Czy w trakcie zdobienia paznokci zwracasz...

Manicure i pedicure

Pielęgnacja paznokci - galeria

Pielęgnacja paznokci - galeria

Każda kobieta, pragnąca posiadać piękne paznokcie, powinna zawierać domowy zestaw do manicure'u. Sam lakier nie pomoże wzmocnić czy wypolerować paznokci. Paznokcie są wizytówką kobiety oraz symbolem jej kobiecości. Odpowiednio wypielęgnowane potrafią...

Manicure i pedicure

Zadbane paznokcie

Zadbane paznokcie

Na zdrowy stan paznokci wpływa przede wszystkim odpowiednia dieta. Manicure związany jest z szeroką pojętą pielęgnacją paznokci.

Manicure i pedicure

8 kroków do pięknych dłoni

8 kroków do pięknych dłoni

Jak mieć piękne dłonie? Wiele osób używa kremów na dzień, na noc, z filtrem przeciwsłonecznym i peelingów, aby twarz wyglądała świeżo, ale zaniedbuje największego zdrajcę wieku - dłonie. Oto kilka sposobów na to, aby dłonie wyglądały młodo i pięknie. Krem...

Manicure i pedicure

Co się stanie, gdy przestaniesz używać lakieru do paznokci?

Co się stanie, gdy przestaniesz używać lakieru do paznokci?

Piękniejsze, ale nie zdrowsze Malowanie paznokci lakierem to popularny sposób na ich upiększenie. Większość kobiet nie wyobraża sobie bez tego eleganckiego wyjścia, a wiele z nich stosuje ten zabieg codziennie. Jednak istnieje wiele powodów, dla których...

Manicure i pedicure

Staranne malowanie paznokci - galeria

Staranne malowanie paznokci - galeria

. Na pomalowane paznokcie warto nałożyć warstwę utwardzacza, który pozwoli na dłużej zachować efekt francuskiego manicure'u. Francuski manicure jest zawsze

Manicure i pedicure

Wykonywanie manicure'u

Wykonywanie manicure'u

Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu przyborów do pielęgnacji paznokci, dłonie zawsze będą wyglądały elegancko, natomiast lakier na paznokciach będzie się dobrze prezentował.

Manicure i pedicure

10 skutecznych sposobów na wykonanie perfekcyjnego manicure'u

10 skutecznych sposobów na wykonanie perfekcyjnego manicure'u

Kiedy po raz pierwszy można wykonać manicure? Tak naprawdę manicure można wykonywać już u młodych dziewcząt. To do rodziców należy decyzja (...) procedury manicure'u są uprzednio odpowiednio zdezynfekowane. Czy francuski...

Manicure i pedicure

Co paznokcie mówią o twoim zdrowiu?

Co paznokcie mówią o twoim zdrowiu?

Paznokcie wyznacznikiem zdrowia Wygląd paznokci zdradza, w jakiej kondycji jest cały organizm. Może wskazywać na niedobory substancji odżywczych i problemów zdrowotnych, takich jak niedokrwistość czy choroby tarczycy. Paznokcie u poszczególnych osób...

Manicure i pedicure

Zadbane dłonie

Zadbane dłonie

Domowa pielęgnacja dłoni wcale nie musi być żmudna ani kosztowna. Jeśli chce się mieć piękne i gładkie dłonie, wystarczy zastosować zabieg parafinowy.