Usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik pospolity to zmora nie tylko nastolatków. Nawet jeśli wyleczymy trądzik lub po okresie dojrzewania przejdzie sam, często blizny potrądzikowe zostają z nami na lata. Utrudniają codzienne życie, a nawet powodują problemy z kontaktem z ludźmi. Co zrobić aby się ich pozbyć?

Aby skutecznie walczyć z bliznami potrądzikowymi trzeba sobie najpierw uświadomić, że trądzik to choroba skóry, którą można i trzeba leczyć. Najlepiej pójść do specjalisty dermatologa. Pomoże on nam zdecydować się na metodę wyleczenia blizn po trądziku.

Zobacz film: "Jak pozbyć się uczucia ciężkich nóg?"

Krok 1. Może pomóc dermabrazja, nie mylić z mikrodermabrazją. Mikrodermabrazja usuwa tylko najbardziej zewnętrzną warstwę naskórka, podczas gdy dermabrazja pozbywa się dalszych warstw. Działa na zasadzie "wycierania" naskórka. Po takim zabiegu okres rekonwalescencji może trwać kilka tygodni. Skóra będzie się regenerować, najpierw pojawią się strupki. Jednak po czasie odpadną, a odnowiona skóra będzie pełna blasku.

Dermabrazja sprawdza się u osób z bardzo jasną lub ciemną karnacją. Osoby o średnim odcieniu skóry powinny poszukać innej metody.

Krok 2. Możesz spróbować operacji laserowej. Usunie ona blizny potrądzikowe i pozostałe krostki. Działa na podobnej zasadzie jak dermabrazja, ścierając naskórek i powodując w ten sposób jego regenerację.

W zależności od głębokości operacji rekonwalescencja twa kilka do kilkunastu tygodni. Czasami konieczne są bandaże aby chronić obolałą skórę.

Krok 3. Na niewielkie ślady powinien wystarczyć peeling chemiczny. Do tego celu używa się różnego rodzaju kwasów, które nakłada się na 15 minut na skórę. Po takiej "operacji" może pojawić się zaczerwienienie lub lekka opuchlizna, ale to normalne.

W zależności od ilości nałożonego kwasu rekonwalescencja może trwać jeden dzień lub kilka tygodni.

Krok 4. Dermatolog może też wstrzyknąć twojej skórze "wypełniacz", najczęściej kolagen lub tkankę tłuszczową z innego miejsca na ciele. Sprawi to, że skóra się wygładzi, a wspomnienie po trądziku zniknie ze skóry.

Rekonwalescencja trwa krótko, jak po zwykłym zastrzyku. A z drugiej strony minusem jest, że takie rozwiązanie działa tylko około pół roku.

Pamiętaj, że blizny potrądzikowe powinny być leczone przez profesjonalistę i po dokładnej konsultacji z dermatologiem!

Komentarze (1)
~Ylka
~Ylka ponad rok temu

Sama miałam problem z tymi okropnymi bliznami. Zrobiłam sobie zabieg laserowego usuwania blizn. Wykonali mi go w http://www.laserdelux.pl/warszawa/usuwanie-blizn/ . Po zabiegu widać było efekt juz po pierwszej wizycie. Teraz już w ogóle nie mam blizn.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Usuwanie blizn potrądzikowych
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Pomocni lekarze

Artykuły Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych

Jak usunąć blizny po trądziku?

Jak usunąć blizny po trądziku?

laserem potrafią wygładzić potrądzikowe blizny, a kilkanaście sesji sprawi, że cera stanie się nieskazitelnie gładka. Terapia laserowa (...) stany zapalne. Niestety, wyleczony trądzik to nie koniec problemu - często...

Usuwanie blizn potrądzikowych

Kosmetyki zmniejszające widoczność blizn potrądzikowych

jak i kosmetologia w przeciągu ostatnich kilku lat poszerzyły w znaczący sposób swoją wiedzę dotyczącą usuwania różnych zmian skórnych, w tym blizn. Czym są blizny (...) ) i uniesione (bliznowce). Blizny...

Laser frakcyjny – wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu

Usuwanie blizn potrądzikowych - wskazania, metody, rodzaje, przebieg

Usuwanie blizn potrądzikowych dotyczy zarówno osób młodych, jak i tych nieco starszych. Zastosowanie laseroterapii do leczenia niedoskonałości skóry (...) jest bez wątpienia jedną z najskuteczniejszych...

Cera trądzikowa

Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

W salonach kosmetycznych wykonywane są różne zabiegi, które mają za zadanie spłycenie blizn i poprawę wyglądu skóry. Są to: dermabrazja, laserowe usuwanie blizn oraz peelingi chemiczne.

Usuwanie tatuaży

Metoda salabrazji

Metoda salabrazji

Salabrazja dotyczy usuwania tatuaży jasnych i płytkich za pomocą chlorku sodu. Skutkiem ujemnym zastosowania tej metody jest mała skuteczność oraz możliwość powstania przebarwień i blizn.

Blizna - charakterystyka, rodzaje

Nowy sposób usuwania blizn

Nowy sposób usuwania blizn

Naukowcy wyszli z założenia, że najlepszym sposobem trwałego usunięcia blizny będzie pozwolenie zdrowej tkance na uzupełnienie zmienionego miejsca - dzięki temu skóra stanie się znów elastyczna i zacznie spełniać swoją funkcję.

Blizna - charakterystyka, rodzaje

Dermabrazja mechaniczna

, dzięki czemu zabieg ten usuwa: blizny potrądzikowe, blizny po ospie, tatuaże, zmarszczki oraz nierówności skóry. Dermabrazji mechanicznej nie stosuje się do usuwania...