Trwa ładowanie...

W sieci została opublikowana lista lekarzy, którzy podpisali klauzulę sumienia

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przygotowali listę lekarzy, którzy podpisali klauzulę sumienia. Następnie spis opublikowano w sieci, co wywołało wiele dyskusji. Teraz każdy może zobaczyć, którzy lekarze podpisali postanowienie w danym regionie. Sprawdzisz, czy jest wśród nich twój specjalista?

1. Lista lekarzy

„Mam prawo wiedzieć!!!!!!!!” - piszą kobiety w sieci. Na liście znaleźli się ginekolodzy, którzy otwarcie mówią o tym, że nie wypiszą tabletek antykoncepcyjnych, nie wykonają aborcji czy in vitro.

Autorzy listu wyjaśniają, że wszystkie kobiety mają prawo wiedzieć, do jakiego lekarza mogą wybrać się ze swoim konkretnym problemem. Lista została wstawiona na Facebooku na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, gdzie została skomentowana poniższymi słowami:

Zobacz film: "Nauczycielka sądzona za "Czarny Protest": "Postępowałyśmy zgodnie z Konstytucją""

"Tym razem nie chodzi tylko o ministra zdrowia, który nie powinien być nawet lekarzem, bo bezczelnie kłamie, że „pigułka po” jest środkiem wczesnoporonnym, a nie środkiem antykoncepcyjnym.

8 najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych dla kobiet
8 najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych dla kobiet [10 zdjęć]

W obecnej chwili kobiety mają do wyboru rozmaite metody antykoncepcji. To z kolei sprawia, że wybór

zobacz galerię

Teraz chodzi o wszystkich lekarzy bez sumienia, których prywatne wierzenia religijne są ważniejsze od dobra pacjentki i pacjenta. Ludzie mają prawo wiedzieć, którzy kierują się religią, a którzy wiedzą medyczną i przysięgą Hipokratesa".

Lista lekarzy, którzy podpisali klauzulę sumienia opublikowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet
Lista lekarzy, którzy podpisali klauzulę sumienia opublikowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet (Facebook)

2. Nowa akcja

Na fanpage'u Ogólnopolskiego Strajku Kobiet można zobaczyć również post z 20 kwietnia 2017 roku, który opisuje nową akcję PRECZ Z KLAUZULĄ „SUMIENIA”:

"Uruchomiłyśmy akcję PRECZ Z KLAUZULĄ "SUMIENIA", ponieważ sprzeciwiamy się wykonywaniu zawodu przez lekarzy, którzy ponad dobro pacjentek i pacjentów stawiają prywatne wierzenia religijne. Zachęcamy do odwiedzania profili FB placówek zatrudniających lekarzy bez sumienia oraz serwisów prowadzących rankingi ocen lekarzy (jak np. znanylekarz.pl), wysyłania pism do Rzecznika Praw Pacjenta oraz do pracodawców tych lekarzy.  Wszyscy i wszystkie mamy prawo wiedzieć, kto wyznaje, zamiast leczyć. 

Zobacz także:

Pokażmy nasz sprzeciw ! Napiszmy, co o tym myślimy! Przerwijmy religijną okupację naszych szpitali, przychodni i klinik. Lekarze do leczenia, religia do kościołów! Wszyscy LEKARZE BEZ SUMIENIA (z podpisaną klauzulą, bądź stosujący ją - podpis nie jest wymagany), powinni przekwalifikować się na księży i nigdy i nigdzie nie powinni być dopuszczeni do praktykowania medycyny. Wiedza, nie wiara! Medycyna, nie religia!"

Akcja PRECZ Z KLAUZULĄ „SUMIENIA”
Akcja PRECZ Z KLAUZULĄ „SUMIENIA” (Facebook)

Cała sytuacja podzieliła internautki. Pod postem można przeczytać komentarze, która popierają to przedsięwzięcie, ale też krytykują:

‐ Sprzeciwiamy się wykonywaniu zawodu przez lekarzy, którzy ponad dobro pacjentek i pacjentów stawiają prywatne wierzenia religijne! Lekarze do leczenia, religia do kościołów! 

‐ Dziewczyny brawo ! Już wcześniej pisałam,aby lekarze,którzy podpisali klauzule sumienia byli oznaczeni na listach lekarzy w przychodniach i szpitalach.

Zobacz także:

‐ Drogie Panie! Powściągnijcie emocje i zastanówcie się na skutkami Waszych działań. Po pierwsze lekarz jest przede wszystkim człowiekiem i tak, jak każdy człowiek ma niezbywalne prawo do godności.

A wy, po której stronie stoicie?

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza