Biomezoterapia na cellulit

Cellulit jest problem osób zarówno szczupłych jak i tych, którzy mają problemy z nadwagą. 80% mieszkanek krajów rozwiniętych cierpi z jego powodu. Ostatnio pojawiła się nowa metoda, która w przełomowy sposób walczy z cellulitem.

Przyczyny powstawania cellulitu

Nie zdajemy sobie sprawy z poważnych przyczyn cellulitu. Wolimy o nich nie wiedzieć, a źle wyglądającą skórę ukrywamy pod odzieżą. Tymczasem cellulit pojawia się nie tylko jako wada genetyczna, ale wywołują go również zaburzenia krążenia, problemy hormonalne, siedzący tryb życia, błędy żywieniowe, nadużywanie leków a także zły stan emocjonalny.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Rodzaje cellulitu

Rodzaje cellulitu zależą od typu budowy kobiety.

Typy cellulitu:

  • U kobiet o mocnej budowie kilogramy są rozłożone w sposób jednolity. Cellulit pojawia się na skutek spowolnionego metabolizmu i cechuje się zwiotczałością, rozproszeniem i obrzękiem. Cellulit występuje na udach od strony zewnętrznej i wewnętrznej.
  • U kobiet smukłych i wysokich cellulit pojawia się w dolnej części brzucha i górnych partiach bioder. Skóra w tych miejscach jest wysuszona i cechuje się zaburzonym odżywianiem tkanek. Przeważa tu element włóknisto-grudkowy.
  • Cellulit występuje także u kobiet dobrze umięśnionych, nie są one otyłe, tylko dobrze zbudowane. Cellulit pojawia się po zewnętrznej stronie bioder, jest twardy, ale nie zatrzymuje nadmiernej ilości płynów.
  • Niekiedy cellulit dotyka pań, cierpiących na takie dolegliwości, jak boczno-tylne skrzywienie kręgosłupa, zez, wady uzębienia. Skóra jest przesuszona, występują na niej rozstępy. Cellulit powstaje u nich pod wpływem niewydolności krążenia, często jest przekazywany genetycznie wraz ze skłonnością do tworzenia się żylaków.

Biomezoterapia w walce cellulitem

Walka z cellulitem nie jest łatwa. Często stosowane są różnego rodzaju środki kosmetyczne oraz zabiegi na cellulit. Jednym z nich jest biomezoterapia. Biomezoterapia polega na wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych pochodzenia naturalnego, które stymulują tkanki. Dzięki temu nasze tkanki są ujędrnione, skóra wygląda młodziej i lepiej się napina. Te zabiegi kosmetyczne wykorzystują preparaty homeopatyczne. Leki stosowane w tych zabiegach dobierane są w zależności od rodzaju cellulitu. Działają w taki sposób, aby regulować gospodarkę hormonalną, aktywować układ krążenia, stymulować drenaż limfatyczny i dotlenić tkanki. Przed wykonaniem zabiegu pacjent zostaje znieczulony za pomocą preparatu w kremie. Następnie pod skórę w chorymi miejscu wstrzykiwane są zastrzyki.

Biomezoterapia jest długotrwałym zabiegiem kosmetycznym, wymaga 6 serii, które rozkłada się na czas dwóch, trzech tygodni. Efekty widać po kilu miesiącach, w przeciągu których pacjentka stosuje leki wspomagające wydzielanie toksyn z organizmu.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi
Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Cellulit - zdjęcia

Cellulit - zdjęcia

Potocznie cellulit nazywa się „skórką pomarańczową".

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Bez cellulitu

Bez cellulitu

Coraz więcej szczupłych kobiet skarży się na cellulit. Choć walka z pomarańczową skórką jest trudna, to warto ją podjąć.

Hydroterapia i balneoterapia

Kąpiel solankowa

Kąpiel solankowa

Kąpiel w basenie solankowym poprawia krążenie, oczyszcza skórę, likwiduje obrzęki oraz redukuje cellulit. Ponadto zwiększa odporność na infekcje.

Rozstępy i cellulit

Kosmetyki na rozstępy

Kosmetyki na rozstępy

Odpowiednio wmasowany krem na rozstępy może zdecydowanie poprawić wygląd skóry, przy niewielkich kosztach.

Rozstępy i cellulit

Skórka pomarańczowa

Skórka pomarańczowa

Rozstępy są efektem nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Jednak obecnie na rynku dostępne są liczne preparaty zapobiegające tworzeniu się rozstępów, jak i takie korygujące już powstałe ślady

Ból kręgosłupa - rodzaje, przyczyny, leczenie, domowe sposoby na ból kręgosłupa

Masaż antycellulitowy dla kobiet (WIDEO)

Masaż antycellulitowy dla kobiet (WIDEO) Odtwórz wideo

Cellulit, czyli tzw. "pomarańczowa skórka" to zmora bardzo wielu kobiet. Istnieje na szczęście dość sporo sposobów na zmniejszenie objawów (...) tej przypadłości. Jednym z nich jest masaż antycellulitowy. Masaż zwalczający cellulit...

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

4 fakty o cellulicie, których nie znałaś

4 fakty o cellulicie, których nie znałaś

w stroju kąpielowym. Oznacza to walkę z największym nieprzyjacielem kobiecych ud i pośladków, czyli cellulitem - zmianami w obrębie podskórnej tkanki (...) tłuszczowej pod postacią fałdek i zgrubień widocznych na powierzchni skóry. Cellulit...

Zabiegi na odchudzanie

Skutki liposukcji

Skutki liposukcji

Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu umożliwia odchudzenie i wymodelowanie ciała. Zabieg wysmukla sylwetkę, uelastycznia skórę, zmniejsza cellulit, a