Trwa ładowanie...

8 oznak braku gotowości mężczyzny na małżeństwo

Decyzja o małżeństwie jest niewątpliwie jedną z najważniejszych w naszym życiu. Podczas gdy panowie zazwyczaj odkładają ją do granic możliwości, kobiety już na pierwszym spotkaniu niejednokrotnie patrzą na mężczyznę jak na potencjalnego ojca swoich dzieci. Wybór tego jedynego nie jest jednak prosty. Zanim go dokonasz, zastanów się, czy twój partner jest gotowy na tak poważny krok. Zdradzić go może kilka czynników.

Zobacz film: "Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?"

spis treści

1. Nie potrafi podjąć poważnej decyzji

Niechęć mężczyzny do ślubnego kobierca może tak naprawdę nie mieć żadnego związku z tobą. Jeśli twój partner nadal nie wie, czym właściwie chciałby zajmować się w życiu, tym bardziej nie będzie w stanie osiągnąć życiowej stabilizacji poprzez uwicie rodzinnego gniazda. Umiejętność dokonywania trudnych wyborów świadczy o pewnej dojrzałości, która jest podstawą solidnego związku.

2. Mówiąc o swojej przyszłości, nie wspomina o tobie

Chce być właścicielem ogromnej firmy? A może marzy mu się kariera w służbach mundurowych? Wspaniale! Zwróć jednak uwagę na to, czy plany świetlanej przyszłości uwzględniają ciebie. Jeśli mówi o przeprowadzce w tropiki i zapyta cię choćby o to, czy nie będzie przeszkadzać ci gorący klimat, możesz potraktować to jako dobrą wróżbę. Jeżeli jednak snuje przed tobą wizje, w których brakuje twojej osoby, wiedz, że coś jest nie tak.

3. Nie interesują go twoje plany

Sytuacja wygląda podobnie, kiedy myśli partnera zaprzątnięte są planami, które dotyczą tylko jego i nie wykazuje on żadnego zainteresowania twoimi marzeniami. Związek wymaga pewnej elastyczności. Nie chodzi, oczywiście, o znajomość każdego najdrobniejszego szczegółu twojego życia, jednak jeśli mężczyzny nie ciekawi, co chcesz robić w przyszłości, być może po prostu się w niej nie widzi.

4. Nie potrafi rozwiązywać konfliktów

W każdym związku zdarzają się kłótnie. To całkowicie naturalne. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak zachowuje się wtedy twój partner. Czy rozjątrza spór, czy może spokojnie stara się wyjaśnić sytuację i dojść do porozumienia? Ważna jest także jego postawa, gdy widzisz, że jest zdenerwowany. Wykazuje on wówczas potrzebę rozmowy? A może tłumi emocje? Jeśli twojego partnera wyprowadza z równowagi każda drobnostka, to tym bardziej nie będzie w stanie poradzić sobie z poważniejszym konfliktem.

5. Unika twojej rodziny

Jeśli podczas każdej uroczystości musisz siedzieć przy stole sama, bo twój wybranek zawsze ma w tym czasie coś niesamowicie ważnego do zrobienia i nie może się na niej pojawić, może to być znak, że po prostu nie akceptuje twojej rodziny i nie chce stać się jej częścią.

6. Nie chce dzielić kosztów wspólnych zakupów

Wspólne mieszkanie zakłada wspólne potrzeby. Zdarza się, że czasem konieczny jest zakup droższych sprzętów czy akcesoriów. Jeśli twój partner wyraźnie określa, kto jest właścicielem danej rzeczy, to znaczy, że chce się w ten sposób ubezpieczyć na przyszłość, bo nie czuje się wystarczająco pewnie.

7. Bagatelizuje swój związek przed znajomymi

Istotne jest również to, w jaki sposób twój partner mówi o was do kolegów. Jeśli najczęstszą reakcją na ich pytania o datę ślubu jest odpowiedź w stylu: „Nie ma mowy! W ogóle o tym nie myśleliśmy”, chociaż właściwie nie wie, jaki masz do tego stosunek – nie jest twoich planów godzien. Podobnie, kiedy ciągle żartuje o zerwaniu czy randkach z innymi kobietami, chociaż sprawia ci to przykrość.

8. Nieustannie cię krytykuje

Twojemu partnerowi nie podobają się twoje ulubione swetry? Albo fakt, że kładziesz klucze w niewłaściwym – jego zdaniem – miejscu? A może to, że zbyt wolno chodzisz i nie możesz dotrzymać mu kroku? Jeśli ciągle wyraża dezaprobatę z powodu drobiazgów, to znaczy, że nie jest gotowy na rzeczy wielkie.

Wybór osoby, z którą spędzisz kolejne lata, miesiące i dni swojego życia, powinien być gruntownie przemyślany. Rzadko zdarza się przysłowiowa miłość od pierwszego wejrzenia, która w idealną całość łączy całkowicie obcych sobie ludzi. Jeśli zatem czujesz, że w twoim związku coś nie gra, nie staraj się udawać, że jest inaczej. Zamiast myśleć: „Jakoś się ułoży”, weź sprawy w swoje ręce i zawalcz o najlepszą dla siebie przyszłość!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.