Trwa ładowanie...

10th Baltic Bone and Cartilage Conference

Baltic Bone and Cartilage Conference to międzynarodowa konferencja medyczna, podczas której podejmowana jest szeroko rozumiana tematyka związana z tkankami kostnymi i chrzęstnymi. Tegoroczne, dziesiąte spotkanie odbędzie się w dniach 6-8 czerwca w Poznaniu.

1. Międzynarodowa konferencja ortopedyczna

Cyklicznie odbywające się konferencje BBC stanowią doskonałą okazję do zintegrowania środowiska lekarzy zajmujących się w pracy zawodowej kwestiami związanymi z diagnozowaniem i leczeniem chorób kości i stawów. Jest to jednocześnie wydarzenie dedykowane osobom, które tą tematyką zajmują się w zakresie nauk podstawowych. Spotkania stanowią także świetną okazję do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat szczególnie skutecznych lub kontrowersyjnych podejść związanych z zagadnieniami tkanek kostnych i chrzęstnych. W konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele z Polski, Hiszpanii, Finlandii, Danii, Szwecji, Norwegii, Niemiec oraz Kanady.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

2. Zaburzenia metabolizmu tkanek kostnych

Program 10th Baltic Bone and Cartilage Conference obejmować będzie w szczególności najbardziej aktualne kwestie związane z zaburzeniami metabolizmu tkanek kostnych. Planowane wystąpienia podzielone zostaną na bloki tematyczne, obejmujące tematykę budowy biologicznej kości, genetycznych podstaw osteoporozy i niskiej masy kostnej, złamań kości, diagnostyki osteoporozy i innych chorób kości, zapaleń kości i stawów, szczególnych form osteoporozy i sposobów leczenia tej choroby, osteoporozy wtórnej oraz roli witaminy D i PTH. Organizatorzy wydarzenia starali się zadbać o to, aby w trakcie konferencji podejmowana zostawała również tematyka praktycznego wdrażania wiedzy teoretycznej i wykorzystywania jej w leczeniu pacjentów. Zaproszeni specjaliści postarają się zaprezentować uczestnikom najnowsze teorie i podejścia stosowane w kraju i za granicą.

Konferencja odbędzie się w dniach 6-8 czerwca 2013 roku w Poznaniu. Miejscem spotkania będzie Centrum Kongresowo - Dydaktyczne przy ulicy Przybyszewskiego. Osoby zainteresowane podejmowaną tematyką mogą zarejestrować się jako uczestnicy na oficjalnej stronie konferencji.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza