Trwa ładowanie...

10th Baltic Bone and Cartilage Conference

Baltic Bone and Cartilage Conference to międzynarodowa konferencja medyczna, podczas której podejmowana jest szeroko rozumiana tematyka związana z tkankami kostnymi i chrzęstnymi. Tegoroczne, dziesiąte spotkanie odbędzie się w dniach 6-8 czerwca w Poznaniu.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

1. Międzynarodowa konferencja ortopedyczna

Cyklicznie odbywające się konferencje BBC stanowią doskonałą okazję do zintegrowania środowiska lekarzy zajmujących się w pracy zawodowej kwestiami związanymi z diagnozowaniem i leczeniem chorób kości i stawów. Jest to jednocześnie wydarzenie dedykowane osobom, które tą tematyką zajmują się w zakresie nauk podstawowych. Spotkania stanowią także świetną okazję do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat szczególnie skutecznych lub kontrowersyjnych podejść związanych z zagadnieniami tkanek kostnych i chrzęstnych. W konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele z Polski, Hiszpanii, Finlandii, Danii, Szwecji, Norwegii, Niemiec oraz Kanady.

2. Zaburzenia metabolizmu tkanek kostnych

Program 10th Baltic Bone and Cartilage Conference obejmować będzie w szczególności najbardziej aktualne kwestie związane z zaburzeniami metabolizmu tkanek kostnych. Planowane wystąpienia podzielone zostaną na bloki tematyczne, obejmujące tematykę budowy biologicznej kości, genetycznych podstaw osteoporozy i niskiej masy kostnej, złamań kości, diagnostyki osteoporozy i innych chorób kości, zapaleń kości i stawów, szczególnych form osteoporozy i sposobów leczenia tej choroby, osteoporozy wtórnej oraz roli witaminy D i PTH. Organizatorzy wydarzenia starali się zadbać o to, aby w trakcie konferencji podejmowana zostawała również tematyka praktycznego wdrażania wiedzy teoretycznej i wykorzystywania jej w leczeniu pacjentów. Zaproszeni specjaliści postarają się zaprezentować uczestnikom najnowsze teorie i podejścia stosowane w kraju i za granicą.

Konferencja odbędzie się w dniach 6-8 czerwca 2013 roku w Poznaniu. Miejscem spotkania będzie Centrum Kongresowo - Dydaktyczne przy ulicy Przybyszewskiego. Osoby zainteresowane podejmowaną tematyką mogą zarejestrować się jako uczestnicy na oficjalnej stronie konferencji.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.