Baterie bezdotykowe teraz także w domu!

Nowoczesne baterie promują ekologiczny i oszczędny styl życia. Są rewelacyjne w użytkowaniu oraz, co najważniejsze, zmniejszają ilość wykorzystywanej podczas codziennych obowiązków wody o nawet 50%! Może warto więc zastanowić się nad opcją nowoczesnych baterii?

Dlaczego bateria bezdotykowa?

Krany bezdotykowe

Bezdotykowe baterie cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w łazienkach publicznych, ale również w domach i mieszkaniach.

Automatyczne krany , w których za strumień wody odpowiada fotokomórka są nowością na rynku. Ceny takich baterii bezdotykowych nie różnią się od cen baterii jednouchwytowych z wyższej półki. Przeciętna cena baterii jednouchwytowej wynosi ok. 700 zł, podczas gdy cena baterii bezdotykowej to koszt ok. 950 zł.

Co warto kupić? Nawilżacze powietrza

Nowoczesne krany można opisać w dwóch słowach: oszczędność i wygoda. Także w Polsce są coraz częściej używane, nie tylko w biurach i galeriach handlowych, ale także w domach prywatnych.

Baterie bezdotykowe po raz pierwszy w latach 90. zaczęła produkować finlandzka firma Oras. Finlandia okazała się rewelacyjnym miejscem na tego typu produkty ze względu na promowanie ekologii wśród mieszkańców.

W Polsce jeszcze nie tak dawno automatyczne krany kojarzone były tylko z obiektami publicznymi. Obecnie, podejście Polaków do tego typu innowacji zmienia się. Bezdotykowe krany to przyszłość rynku, który stawia na ekologiczne rozwiązania.

Działanie baterii bezdotykowych

Bateria umywalkowa działa tylko, gdy osoba myjąca ręce przysuwa dłonie do kranu. W ten sposób nie musimy pamiętać o zakręcaniu wody podczas mycia zębów czy golenia, co skutkuje zmniejszeniem ilości zużywanej wody. Takie użytkowanie to ok. 5-6 l/min. Kran jednouchwytowy natomiast zużywa aż 12 l/min.

Niektórzy zauważają, że oszczędzone na wodzie koszty zwracają się w związku z prądem, który zużywa się do obsługi automatu. To jednak plotki. 6V bateria litowa starcza na kilka lat, a jej koszt wynosi ok. 40 zł.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Mieszkaj zdrowo
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Mieszkaj zdrowo
Mieszkaj zdrowo

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED

Lampy LED Oświetlenie lampami ledowymi przynosi wiele korzyści, jednak trzeba liczyć się również z negatywnymi skutkami ich stosowania - szczególnie gdy zakupimy żarówki LED niesprawdzonej marki.

Mieszkaj zdrowo

Jak poradzić sobie z suchym powietrzem w domu?

Jak poradzić sobie z suchym powietrzem w domu? Odtwórz wideo

Suche powietrze w domu - jak wpływa na nasz wygląd i samopoczucie? Zespół suchego oka, problemy z zasypianiem, zmęczenie albo wysuszona skóra i włosy - to wszystko może nam dokuczać, gdy w naszym domu brakuje nawilżonego powietrza. Koniecznie zadbajmy...

Mieszkaj zdrowo

Najlepsze łóżko

Najlepsze łóżko

Łóżko do sypialni Wybierając łóżko do spania, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że powinno być wygodne i zapewnić nam zdrowy i spokojny sen.

Mieszkaj zdrowo

Szkodliwe substancje w naszych domach

Szkodliwe substancje w naszych domach

w człowieku na dłużej, nawet na więcej niż 40 lat. Nikt z nas nie konsumuje chemii świadomie, zwłaszcza że wiedza dotycząca zdrowej diety

Mieszkaj zdrowo

Wybór najlepszej lodówki

Wybór najlepszej lodówki

Lodówka W sklepach jest bardzo duży wybór lodówek, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego klienta zarówno pod względem jakości jak i ceny.

Mieszkaj zdrowo

Ekologiczny dom

Ekologiczny dom

Wybudowanie ekologicznego domu Budowa ekologicznego domu jest to inwestycja w przyszłość oraz sposób dbania o środowisko.

Mieszkaj zdrowo

Wybór odpowiedniego żelazka

Wybór odpowiedniego żelazka

Żelazka Wybierając żelazko dla siebie mamy ogromny wybór, dlatego musimy zwrócić uwagę na jego parametry i wygląd.

Mieszkaj zdrowo

Sprawdzone środki na insekty

Sprawdzone środki na insekty

Jak poradzić sobie ze szkodnikami? Insekty to prawdziwa zmora w wielu domach. Można poradzić sobie z nimi za pomocą środków chemicznych bądź domowymi, naturalnymi sposobami.

Mieszkaj zdrowo

Energooszczędne mieszkanie

Energooszczędne mieszkanie

Ekologiczne mieszkanie W dzisiejszych czasach, szukając dla siebie mieszkania, zwraca się uwagę nie tylko na jego wygląd i lokalizację, ale również na energooszczędność.