Trwa ładowanie...

Baterie bezdotykowe teraz także w domu!

Nowoczesne baterie promują ekologiczny i oszczędny styl życia. Są rewelacyjne w użytkowaniu oraz, co najważniejsze, zmniejszają ilość wykorzystywanej podczas codziennych obowiązków wody o nawet 50%! Może warto więc zastanowić się nad opcją nowoczesnych baterii?

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

1. Dlaczego bateria bezdotykowa?

Krany bezdotykowe
Krany bezdotykowe

Bezdotykowe baterie cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w łazienkach publicznych, ale również...

zobacz galerię

Automatyczne krany , w których za strumień wody odpowiada fotokomórka są nowością na rynku. Ceny takich baterii bezdotykowych nie różnią się od cen baterii jednouchwytowych z wyższej półki. Przeciętna cena baterii jednouchwytowej wynosi ok. 700 zł, podczas gdy cena baterii bezdotykowej to koszt ok. 950 zł.

Nowoczesne krany można opisać w dwóch słowach: oszczędność i wygoda. Także w Polsce są coraz częściej używane, nie tylko w biurach i galeriach handlowych, ale także w domach prywatnych.

Baterie bezdotykowe po raz pierwszy w latach 90. zaczęła produkować finlandzka firma Oras. Finlandia okazała się rewelacyjnym miejscem na tego typu produkty ze względu na promowanie ekologii wśród mieszkańców.

W Polsce jeszcze nie tak dawno automatyczne krany kojarzone były tylko z obiektami publicznymi. Obecnie, podejście Polaków do tego typu innowacji zmienia się. Bezdotykowe krany to przyszłość rynku, który stawia na ekologiczne rozwiązania.

2. Działanie baterii bezdotykowych

Bateria umywalkowa działa tylko, gdy osoba myjąca ręce przysuwa dłonie do kranu. W ten sposób nie musimy pamiętać o zakręcaniu wody podczas mycia zębów czy golenia, co skutkuje zmniejszeniem ilości zużywanej wody. Takie użytkowanie to ok. 5-6 l/min. Kran jednouchwytowy natomiast zużywa aż 12 l/min.

Niektórzy zauważają, że oszczędzone na wodzie koszty zwracają się w związku z prądem, który zużywa się do obsługi automatu. To jednak plotki. 6V bateria litowa starcza na kilka lat, a jej koszt wynosi ok. 40 zł.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.