Body shape

Body shape to ćwiczenia, które służą wzmacnianiu wszystkich partii naszego ciała. Na trening składa się rozgrzewka, ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Ta forma aktywności fizycznej to świetny sposób na kształtowanie sylwetki, spalanie tłuszczu i poprawę kondycji. Regularnie wykonywane ćwiczenia body sculp pozwolą zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się zgrabną sylwetką. Ważne, aby trenować regularnie, gdyż tylko wtedy możliwe jest skuteczne odchudzanie.

Zobacz film: "Te ćwiczenia odchudzają najskuteczniej"

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie

Body shape, body styling, body sculp, BS to różne określenia na te same ćwiczenia wzmacniające mięśnie. W trakcie zajęć wykorzystuje się stepy, ciężarki, gumy i inne pomoce. Ćwiczenia są wykonywane powoli, dokładnie i bezpiecznie. Osoba ćwicząca może skoncentrować się na technice i dokładności. Body shape pozwala ujędrnić i wyrzeźbić ciało. Poza tym wzmacnia mięśnie bez niepotrzebnego ich powiększania czy pogrubiania. BS zaliczany jest do ćwiczeń wytrzymałościowych.

BS są kierowane do osób o różnym poziomie zaawansowania. Ze względu na niewielką intensywność ćwiczeń i prostotę, mogą w nich uczestniczyć osoby w różnym wieku, różnych płci i o różnej wydolności fizycznej. Body sculp są zalecane zwłaszcza osobom niezaawansowanym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fitnessem. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie składają się z podstawowych kroków aerobowych i nieskomplikowanej techniki ćwiczeń wzmacniających. W BS liczy się liczba powtórzeń, a nie ciężar obciążenia. Podczas treningu należy uważnie słuchać poleceń instruktora. Niewłaściwe wykonywanie ćwiczeń może wywołać uczucie dyskomfortu lub przyczynić się do powstania urazów.

Fitness body shape

Oto zestaw ćwiczeń fitness body shape:

  • Rozgrzewka – to standardowa część wszystkich ćwiczeń. Proste kroki układające się w sekwencje umożliwiają przygotowanie organizmu do wysiłku, który je czeka. Rozgrzewka trwa zazwyczaj około 10 minut.
  • Ćwiczenia wzmacniające mięśnie – najpierw ćwiczenia w pozycjach wysokich. Instruktor wybiera odpowiednie przybory. Następnie przechodzi się do pozycji niskich i ćwiczeń na macie.
  • Rozciąganie – należy położyć szczególny nacisk na rozciągnięcie tych partii mięśni, które były najbardziej zaangażowane w ćwiczenia.

Obawy pań, że zaczną przypominać kulturystki, są zupełnie nieuzasadnione. Żeby nabrać tak dużej masy, należy trenować dłuższy czas z wysokim obciążeniem, stosować odpowiednią dietę i suplementację. Mięśnie w czasie treningu są wzmacniane, ale nie powiększane czy pogrubiane. BS nie jest treningiem siłowym. Ćwiczenia należy wykonywać powoli i dokładnie, choć odpowiednie tempo powinno zostać zachowane. Ważne jest, by ruch był płynny i świadomy.

Regularne ćwiczenia body shape zapewnią wzrost siły i wytrzymałości. Lepiej poradzisz sobie z noszeniem ciężkich zakupów, dziecka i z innymi codziennymi obowiązkami. Ćwiczenia BS uodparniają twoje ciało na kontuzje, przeciwdziałają zanikowi i wiotczeniu mięśni, spalają tkankę tłuszczową, wzmacniają stawy i zwiększają gęstość kośćca (co przeciwdziała zachorowaniom na osteoporozę). Poza tym body styling pomaga walczyć z wadami postawy i dolegliwościami kręgosłupa.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Body shape
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Artykuły Body shape
Body shape

Sandra Prikker - kim jest, trening, suplementy

Sandra Prikker to nowa gwiazda mediów społecznościowych, o której mówi się, że udało jej się połączyć modę na fitness i zdrowy styl życia z modą na wielkie pośladki. Sandra Prikker w internecie zasłynęła tym, że posiada bardzo umięśnione ciało i nie boi...

Body shape

Ćwiczenia modelujące sylwetkę

Ćwiczenia modelujące sylwetkę

Podciąganie linek expandera w opadzie tułowia, znane także jako body shape, są coraz popularniejsze. Największym zainteresowaniem cieszą się wraz z nadejściem wiosny. Wiele kobiet chce możliwie szybko zgubić nadprogramowe...

Body shape

Podciąganie linek expandera w opadzie tułowia (WIDEO)

Podciąganie linek expandera w opadzie tułowia (WIDEO) Odtwórz wideo

Ćwiczenie ma na celu wzmocnić górne części grzbietu oraz obręcz kończyny górnej. Mięśnie grzbietu odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie łopatki i jej połączenie z obojczykiem, kością ramienną i kręgosłupem. Aby wykonać to ćwiczenie na mięśnie grzbietu,...

Body shape

Jennifer Selter - kim jest, ćwiczenia na pośladki

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie w życiu odgrywa właściwie dobrana dieta, ale też systematyczna aktywność fizyczna. W mediach dostępne są filmy, informacje, plany treningowe, dzięki którym możliwa jest nie tylko ogólna poprawa...

Body shape

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie

Każdy z nas marzy o szczupłej sylwetce, zgrabnych nogach, jednak nic samo nie przyjdzie. Należy przestrzegać diety odchudzającej oraz wykonywać regularnie ćwiczenia, np. ćwiczenia rzeźbiące sylwetkę czy ćwiczenia ABT, callanetics lub pilates. Nawet jeżeli...

Zabiegi nawilżające

Zabiegi body wrap

Zabiegi body wrap

Opinie na temat zabiegów body wrap są podzielone. Kosmetyczki przekonują, że tego typu zabiegi są niezwykle efektywne, ale lekarze są sceptyczni.