Trwa ładowanie...

Brutalna prawda o zarobkach – ratownik medyczny zarabia tyle, co robotnik

5 lat studiów, odpowiedzialność za ludzkie życie i... 2 tys. zł. To życie polskiego ratownika medycznego. Myślisz, że to żart? Nic bardziej mylnego! Człowiek, który przyjedzie do ciebie, gdy wezwiesz karetkę pogotowia i będzie ratował twoje życie, zarabia tyle co... robotnik gospodarczy.

Zobacz film: "Mówią o nich: lekarze gorszego sortu"

Najbardziej irytujące zachowania pacjentów - okiem lekarza
Najbardziej irytujące zachowania pacjentów - okiem lekarza [10 zdjęć]

Jest to jedno z najbardziej irytujących zachowań pacjentów. Zdaniem specjalistów warto rzucić palenie...

zobacz galerię

1. Ratują życie za 2 tysiące

Facebook.com
Facebook.com

Do grona zawodów, w których pracownicy nie zarabiają więcej niż 2200 zł, należy też Pracownik Działu Zamówień Publicznych i Umów, Elektryk-Konserwator oraz Serwisant Utrzymania Czystości. Takie ogłoszenia o pracę opublikował jeden z katowickich szpitali. "Przecież to praca jak każda inna" - pomyślisz. I tak, i nie.

Oczywiście, że każda praca jest ważna, a osoba, która ją wykonuje zasługuje na godziwą zapłatę. Czy uważasz jednak, że odpowiedzialność, jaka spoczywa na barkach ratownika medycznego, jest taka sama jak Serwisanta Utrzymania Czystości? Czy naprawdę chcesz, aby w przypadku konieczności ratowania twojego życia robił to człowiek, który każdego ranka zmusza się do pracy, bo wie, że nie dostanie za nią godziwej zapłaty?

Zobacz także:

Jeśli w polskiej służbie zdrowia nic się nie zmieni, a ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki nie zaczną zarabiać więcej, to informacji o błędach lekarskich na trwających kilkadzisiąt godzin dyżurach będzie coraz więcej. Przecież każdy chce żyć godnie, prawda?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.