Ćwiczenia na nogi - trening, zasady

Ćwiczenia na mięśnie ud i pośladków nie wymagają żadnego sprzętu, wizyty na siłowni czy w klubie fitness. Możesz wykonać je w domu. Potrzebujesz jedynie trochę miejsca i odrobiny chęci. Niewątpliwie możesz ćwiczyć na dworze, szczególnie w okresie letnim, kiedy wybierzesz się na plażę bądź do lasu. Po kilkunastu regularnych seriach ćwiczeń na nogi zyskasz atrakcyjne i szczupłe nogi, mocne mięśnie brzucha oraz lepszą kondycję. Oto zestaw ćwiczeń na chude nogi.

Ćwiczenia na nogi - trening

Oto przykładowy trening nóg:

Polecane wideo:

  • Przysiady – bardzo ładnie formują mięśnie pośladków, łydek i ud. Wykonuj trzy rodzaje przysiadów przeznaczonych do różnych typów mięśni.

Ćwiczenia na nogi polegają na uginaniu kolan i prostowaniu się, bez żadnego manewru stopami. Dla poprawienia efektu ćwiczeń wykonuj jak najgłębsze przysiady.

Ćwiczenia na nogi

Mięśnie pośladków pracują w ścisłej zależności z mięśniami czworogłowymi uda – wspólnie odpowiadają za zginanie i prostowanie stawu kolanowego. W zaprezentowanym...

  • Ćwiczenia na leżąco – kształtują mięśnie ud i brzucha. Wykonuj dwa rodzaje ćwiczeń na piękne nogi, tego typu: 1. Ułóż się wygodnie na jednym boku, obie nogi powinny być wyprostowane. Podnoś tę leżącą na górze na 15 cm i przez 5-10 sekund wykonuj obroty najpierw w jedną stronę, potem 5-10 w drugą stronę. Po czym zmień nogi. 2. Ułóż się wygodnie na jednym boku, obie nogi powinny być wyprostowane. Podnoś nogę leżącą na górze i stawiaj całe podłoże stopy obok kolana drugiej nogi. Następnie wracaj do wyjściowej pozycji.

  • Wznoszenie łydek – ćwiczenia na nogi, a w szczególności na mięśnie łydek wykonuj obiema kończynami naraz. Potem każdą z osobna. Stań na podniesieniu 20-30 cm (może to być schodek, kilka książek), na samych palcach. Podnoś się maksymalnie do góry, po czym opadaj maksymalnie w dół, poniżej poziomu początkowego (czyli poziomu przedmiotu, np.: schodka, książki).

  • Skipy – wykonuj w truchcie z maksymalną szybkością. Oto zestaw skipów: A – polega na podnoszeniu kolan w przód do osiągnięcia kąta prostego; B – polega na podnoszeniu kolan w przód do osiągnięcia kąta prostego, a następnie wyprostowaniu nóg; C – polega na uginaniu kolan i łydek tak, aby pięty uderzały w pośladki. Wszystkie ćwiczenia na nogi wykonuj po kilka razy.

  • Krzesełko – kształtuje bardziej mięśnie brzucha i pośladków niż nóg. Powinnaś całymi plecami opierać się o ścianę, łydki mają być pod kątem prostym z udami, a uda ze ścianą. Ręce opuść wzdłuż tułowia.

  • Ćwiczenia na ładne nogi w podporze przodem – polega na klęknięciu i podparciu się przodem na rękach. Ćwiczenia te kształtują mięśnie ud i pośladków. Wykonuj dwa rodzaje ćwiczeń na nogi zamiennie. Każde z nich rób najpierw jedną, a potem drugą nogą. Oto zestaw ćwiczeń na nogi: 1. Nogi ugięte w kolanach podnoś do góry na 40-50 cm, następnie prostuj, trzymaj 3 sekundy, uginaj z powrotem i wracaj do wyjściowego ułożenia. 2. Nogi ugięte w kolanach podnoś w bok do utworzenia się kąta rozwartego pomiędzy obiema nogami, trzymaj 3 sekundy i wracaj do ułożenia.

Ćwiczenia na nogi - zasady

Przed rozpoczęciem treningu nóg warto wykonać rozgrzewkę i rozciągnąć mięśnie całego ciała, a zwłaszcza mięśnie kończyn dolnych. Zachowaj również odpowiednie tempo: 3 sekundy – opuszczenie, 1 sekunda przerwy, 3 sekundy – podnoszenie. Podczas powtarzania ćwiczeń zachowaj regularność, np. 8-16 powtórzeń w zależności od rodzaju ćwiczenia na nogi. Wykonuj 1-3 serie ćwiczeń na mięśnie nóg. Między seriami rób 30-, 60-sekundowe przerwy. Ćwicz często, zawsze z jednodniową przerwą. Nie zapomnij o prawidłowym oddychaniu.

Ćwiczenia na nogi nie tylko poprawią ich wygląd i kondycję ruchową, ale i pozwolą cieszyć ci się zdrowiem i piękną sylwetką na co dzień. Z pewnością musisz uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć regularnie. Tylko wtedy zauważysz wymarzony efekt.

Zgrabne, długie, smukłe i kuszące nogi to pragnienie niejednej kobiety oraz obiekt zainteresowania mężczyzn. Nie muszą być szczupłe jak u modelki, wystarczy, żeby były proporcjonalne i kształtne. Nad tym można z łatwością popracować poprzez trening nóg, a efekty będą widoczne już po kilku tygodniach.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki
Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Ćwiczenia na ładną pupę

Ćwiczenia na ładną pupę

Najlepsze efekty odchudzania daje stosowanie kosmetyków ujędrniających bezpośrednio po ćwiczeniach wyszczuplających w połączeniu z masażem pośladków (...) . Aby odchudzanie pośladków było skuteczne i zauważalne, należy wykonywać ćwiczenia...

Sprzęt fitness

Trening siłowy

Trening siłowy

Regularne wizyty na siłowni pomogą uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Stretching - definicja, wpływ na organizm, techniki rozciągające

Rozciąganie mięśni

Rozciąganie mięśni

Każdy trening i zamierzony wysiłek fizyczny powinno się rozpoczynać od rozgrzewki i ćwiczeń rozciągających.

Ćwiczenia z bosu

Przysiady z użyciem BOSU

Przysiady z użyciem BOSU Odtwórz wideo

się kąt prosty. Podczas prostowania następuje wydech. Trening z początku może być trudny, jednak z biegiem czasu ćwiczenia staną się coraz łatwiejsze do wykonania. (...) Urządzenie zwane BOSU pomaga ćwiczyć mięsień...

Stretching - definicja, wpływ na organizm, techniki rozciągające

Ćwiczenie rozciągajace w parze

Ćwiczenie rozciągajace w parze Odtwórz wideo

Ćwiczenia rozciągające, czyli tak zwany stretching, to rodzaj ćwiczeń służących do poprawy elastyczności mięśni. Wykonując ćwiczenia tego typy (...) regularnie, przyczyniamy się do poprawy ruchomości...

Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń

Ćwiczenia kardio

Ćwiczenia kardio

Trening kardio to dobry sposób na spalanie kalorii.

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Zgrabne biodra

Zgrabne biodra

Odchudzanie bioder powinno obejmować nie tylko odpowiednie ćwiczenia odchudzające, ale również zbilansowaną dietę.

Ćwiczenia na kręgosłup - urazy kręgosłupa, ćwiczenia na plecach, na brzuchu, na siedząco, zestaw ćwiczeń

Wznos ręki i przeciwległej nogi w klęku podpartym

Wznos ręki i przeciwległej nogi w klęku podpartym Odtwórz wideo

. Codzienny trening można wzbogacić o wznosy ręki i przeciwległej nogi. Takie ćwiczenie na odchudzanie przynosi bardzo dobre rezultaty. Aby je wykonać (...) , należy podnosić rękę i przeciwległą nogę...

Ćwiczenia na ramiona - trening na biceps, ciężarki, zestaw ćwiczeń dla początkujących

Ćwiczenia ramion

Ćwiczenia ramion

Trening na ramiona i mięśnie klatki piersiowej można wykonywać w domu lub na siłowni. Aby ćwiczyć w domu, wystarczy zakupić zestaw hantli.