Ćwiczenia na nogi - trening, zasady

Ćwiczenia na mięśnie ud i pośladków nie wymagają żadnego sprzętu, wizyty na siłowni czy w klubie fitness. Możesz wykonać je w domu. Potrzebujesz jedynie trochę miejsca i odrobiny chęci. Niewątpliwie możesz ćwiczyć na dworze, szczególnie w okresie letnim, kiedy wybierzesz się na plażę bądź do lasu. Po kilkunastu regularnych seriach ćwiczeń na nogi zyskasz atrakcyjne i szczupłe nogi, mocne mięśnie brzucha oraz lepszą kondycję. Oto zestaw ćwiczeń na chude nogi.

Ćwiczenia na nogi - trening

Oto przykładowy trening nóg:

Zobacz film: "Ćwiczenia - wykrok z przeniesieniem ciężaru na nogę wykroczną"

  • Przysiady – bardzo ładnie formują mięśnie pośladków, łydek i ud. Wykonuj trzy rodzaje przysiadów przeznaczonych do różnych typów mięśni.

Ćwiczenia na nogi polegają na uginaniu kolan i prostowaniu się, bez żadnego manewru stopami. Dla poprawienia efektu ćwiczeń wykonuj jak najgłębsze przysiady.

Ćwiczenia na nogi

Mięśnie pośladków pracują w ścisłej zależności z mięśniami czworogłowymi uda – wspólnie odpowiadają za zginanie i prostowanie stawu kolanowego. W zaprezentowanym...

  • Ćwiczenia na leżąco – kształtują mięśnie ud i brzucha. Wykonuj dwa rodzaje ćwiczeń na piękne nogi, tego typu: 1. Ułóż się wygodnie na jednym boku, obie nogi powinny być wyprostowane. Podnoś tę leżącą na górze na 15 cm i przez 5-10 sekund wykonuj obroty najpierw w jedną stronę, potem 5-10 w drugą stronę. Po czym zmień nogi. 2. Ułóż się wygodnie na jednym boku, obie nogi powinny być wyprostowane. Podnoś nogę leżącą na górze i stawiaj całe podłoże stopy obok kolana drugiej nogi. Następnie wracaj do wyjściowej pozycji.

  • Wznoszenie łydek – ćwiczenia na nogi, a w szczególności na mięśnie łydek wykonuj obiema kończynami naraz. Potem każdą z osobna. Stań na podniesieniu 20-30 cm (może to być schodek, kilka książek), na samych palcach. Podnoś się maksymalnie do góry, po czym opadaj maksymalnie w dół, poniżej poziomu początkowego (czyli poziomu przedmiotu, np.: schodka, książki).

  • Skipy – wykonuj w truchcie z maksymalną szybkością. Oto zestaw skipów: A – polega na podnoszeniu kolan w przód do osiągnięcia kąta prostego; B – polega na podnoszeniu kolan w przód do osiągnięcia kąta prostego, a następnie wyprostowaniu nóg; C – polega na uginaniu kolan i łydek tak, aby pięty uderzały w pośladki. Wszystkie ćwiczenia na nogi wykonuj po kilka razy.

  • Krzesełko – kształtuje bardziej mięśnie brzucha i pośladków niż nóg. Powinnaś całymi plecami opierać się o ścianę, łydki mają być pod kątem prostym z udami, a uda ze ścianą. Ręce opuść wzdłuż tułowia.

  • Ćwiczenia na ładne nogi w podporze przodem – polega na klęknięciu i podparciu się przodem na rękach. Ćwiczenia te kształtują mięśnie ud i pośladków. Wykonuj dwa rodzaje ćwiczeń na nogi zamiennie. Każde z nich rób najpierw jedną, a potem drugą nogą. Oto zestaw ćwiczeń na nogi: 1. Nogi ugięte w kolanach podnoś do góry na 40-50 cm, następnie prostuj, trzymaj 3 sekundy, uginaj z powrotem i wracaj do wyjściowego ułożenia. 2. Nogi ugięte w kolanach podnoś w bok do utworzenia się kąta rozwartego pomiędzy obiema nogami, trzymaj 3 sekundy i wracaj do ułożenia.

Ćwiczenia na nogi - zasady

Przed rozpoczęciem treningu nóg warto wykonać rozgrzewkę i rozciągnąć mięśnie całego ciała, a zwłaszcza mięśnie kończyn dolnych. Zachowaj również odpowiednie tempo: 3 sekundy – opuszczenie, 1 sekunda przerwy, 3 sekundy – podnoszenie. Podczas powtarzania ćwiczeń zachowaj regularność, np. 8-16 powtórzeń w zależności od rodzaju ćwiczenia na nogi. Wykonuj 1-3 serie ćwiczeń na mięśnie nóg. Między seriami rób 30-, 60-sekundowe przerwy. Ćwicz często, zawsze z jednodniową przerwą. Nie zapomnij o prawidłowym oddychaniu.

Ćwiczenia na nogi nie tylko poprawią ich wygląd i kondycję ruchową, ale i pozwolą cieszyć ci się zdrowiem i piękną sylwetką na co dzień. Z pewnością musisz uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć regularnie. Tylko wtedy zauważysz wymarzony efekt.

Zgrabne, długie, smukłe i kuszące nogi to pragnienie niejednej kobiety oraz obiekt zainteresowania mężczyzn. Nie muszą być szczupłe jak u modelki, wystarczy, żeby były proporcjonalne i kształtne. Nad tym można z łatwością popracować poprzez trening nóg, a efekty będą widoczne już po kilku tygodniach.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki
Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Ćwiczenia na ładną pupę

Ćwiczenia na ładną pupę

Najlepsze efekty odchudzania daje stosowanie kosmetyków ujędrniających bezpośrednio po ćwiczeniach wyszczuplających w połączeniu z masażem pośladków (...) . Aby odchudzanie pośladków było skuteczne i zauważalne, należy wykonywać ćwiczenia...

Sprzęt fitness

Trening siłowy

Trening siłowy

Regularne wizyty na siłowni pomogą uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Stretching - definicja, wpływ na organizm, techniki rozciągające

Rozciąganie mięśni

Rozciąganie mięśni

Każdy trening i zamierzony wysiłek fizyczny powinno się rozpoczynać od rozgrzewki i ćwiczeń rozciągających.

Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń

Ćwiczenia kardio

Ćwiczenia kardio

Trening kardio to dobry sposób na spalanie kalorii.

Ćwiczenia z bosu

Przysiady z użyciem BOSU (WIDEO)

Przysiady z użyciem BOSU (WIDEO) Odtwórz wideo

się kąt prosty. Podczas prostowania następuje wydech. Trening z początku może być trudny, jednak z biegiem czasu ćwiczenia staną się coraz łatwiejsze do wykonania. (...) Urządzenie zwane BOSU pomaga ćwiczyć mięsień...

Stretching - definicja, wpływ na organizm, techniki rozciągające

Ćwiczenie rozciągajace w parze (WIDEO)

Ćwiczenie rozciągajace w parze (WIDEO) Odtwórz wideo

Ćwiczenia rozciągające, czyli tak zwany stretching, to rodzaj ćwiczeń służących do poprawy elastyczności mięśni. Wykonując ćwiczenia tego typy (...) regularnie, przyczyniamy się do poprawy ruchomości...

Ćwiczenia na uda - trening, triki na jędrne pośladki

Zgrabne biodra

Zgrabne biodra

Odchudzanie bioder powinno obejmować nie tylko odpowiednie ćwiczenia odchudzające, ale również zbilansowaną dietę.

Ćwiczenia na ramiona - trening na biceps, ciężarki, zestaw ćwiczeń dla początkujących

Ćwiczenia ramion

Ćwiczenia ramion

Trening na ramiona i mięśnie klatki piersiowej można wykonywać w domu lub na siłowni. Aby ćwiczyć w domu, wystarczy zakupić zestaw hantli.

Ćwiczenia na kręgosłup - urazy kręgosłupa, ćwiczenia na plecach, na brzuchu, na siedząco, zestaw ćwiczeń

Wznos ręki i przeciwległej nogi w klęku podpartym (WIDEO)

Wznos ręki i przeciwległej nogi w klęku podpartym (WIDEO) Odtwórz wideo

. Codzienny trening można wzbogacić o wznosy ręki i przeciwległej nogi. Takie ćwiczenie na odchudzanie przynosi bardzo dobre rezultaty. Aby je wykonać (...) , należy podnosić rękę i przeciwległą nogę...