Czy lód pomaga zwalczyć pryszcze?

Wydawałoby się, że kostki lodu to jedynie dodatek do napojów. Jednak mogą one odegrać kluczową rolę w zwalczaniu pojedynczych stanów ropnych. Zanim na powierzchni twojej cery pojawi się krosta, najpierw dochodzi do powstania stanu zapalnego w obrębie zaskórnika. Na skórze proces ten widoczny jest jako zaczerwienienie w jego obrębie. Ponadto w tej partii skóry możesz odczuwać tkliwość. Jak wykorzystać lód?

Dlaczego na powierzchni skóry powstają krosty?

Stany ropne dotyczą osób o cerze tłustej bądź cerze mieszanej. Te dwa typy cer charakteryzuje nadmierna produkcja sebum. Z tego względu nadmiar tej wydzieliny w połączeniu z kurzem i martwymi komórkami skóry często sprzyja zatykaniu się ujść mieszków włosowych i tworzeniu się stanów zapalnych. Krosty to zmiany wypełnione ropą, w obrębie których skóra jest intensywnie zaczerwieniona. Nieodpowiednia pielęgnacja może spowodować nasilenie tych zmian. Mamy wtedy do czynienia z trądzikiem. Dermatolog Richard Fried stwierdził, że chłód lodu sprawia, że stan ropnyszybko ustępuje. Po zastosowaniu lodu znacznie zmniejsza się obrzęk i zaczerwienienie skóry. Lód może poprawić wygląd twojej cery, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy w odpowiedni sposób go stosujesz.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Jak pozbyć się pryszczy za pomocą lodu?

Rzeczy, których potrzebujesz do zwalczania krostek:

  • kostka lodu,
  • czysta szmatka.

Oglądaj skórę uważnie. Nagły obrzęk i zaczerwienienie w miejscu ujścia mieszka włosowego to pierwsze stadium powstającego stanu ropnego. Przed wykonaniem tej czynności dokładnie umyj ręce. Nigdy nie dotykaj twarzy przed umyciem rąk. W przeciwnym razie na powierzchnię skóry naniesiesz bakterie, które będą sprzyjać tworzeniu się stanów zapalnych. Jak tylko zaobserwujesz te objawy, owiń kostkę lodu czystą szmatką i przyłóż ją w obrębie danej partii skóry. Przytrzymaj ją przy powierzchni skóry przez około 5 minut. Czynność tę powtarzaj kilka razy dziennie. Raz dziennie w obrębie stanu zapalnego nakładaj dowolny lek na trądzik z grupy OTC. Powinien on mieć w składzie nadtlenek benzoilu.

Lód jest bardzo skuteczny w przypadku początku tworzenia się zmian. Jeżeli krosta jest już bardzo nabrzmiała i przez powierzchnię skóry przebija się ropa, lód staje się mniej skuteczny. W tym wypadku należy sięgnąć po preparaty lecznicze zawierające w składzie np. kwas salicylowy, który wysusza krosty. W przypadku, gdy masz problem z rozległym stanem zapalnym, skonsultuj się z lekarzem. Świadczy to o chorobie skóry, tj. trądziku. W tym wypadku niezbędne jest leczenie odpowiednimi środkami. Pamiętaj o tym, aby nigdy nie wyciskać krost, gdyż pogarsza to ich wygląd. Ponadto grozi to powstaniem blizn.

Lód może znacznie zredukować krosty, pod warunkiem że zareagujesz w odpowiedniej chwili. Zabieg taki nic cię nie będzie kosztować i przyniesie skórze wiele korzyści. Koniecznie przygotuj kilka kostek lodu, które w razie nagłego wypadku pomogą twojej skórze zwalczyć stan zapalny.

Komentarze (3)
~hemere
~hemere ponad rok temu

Wydaje mi się, że chyba jedynym kosmetykiem, który u mnie dał efekt był aplikator na wypryski HB - przy nim właśnie odmieniłam cerę na plus i ogólnie uzyskałam fajną zmianę. Teraz wszystko wygląda ładnie, zdrowo - jestem zadowolona. Ale również wymagało to czasu.

Odpowiedz
~dajana
~dajana ponad rok temu

Ja też odradzam, lepiej zastosować naturalne składniki jak np cytrynę, truskawki,dziką różą czy nawet lawendę, o której przeczytałam na stronie http://jakpozbycsiepryszczy.pl/porady/lawenda-a-tradzik/. Daj sobie spokoj z pastą do zębów czy też lodem..

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cera trądzikowa
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post wczoraj

11

Pomocni lekarze

Artykuły Cera trądzikowa
Cera trądzikowa

Domowe sposoby na pryszcze

Domowe sposoby na pryszcze

i bakteriami, zatykając pory oraz powodując pryszcze. Może to być też wynik tłustej cery lub genetycznych uwarunkowań. Jakakolwiek jest przyczyna pryszczy

Cera trądzikowa

Domowa maseczka

Domowa maseczka

Jeśli mimo regularnego stosowania i wypróbowania różnych domowych maseczek wygląd skóry się nie poprawia, warto udać się do dermatologa i zacząć farmakologiczne leczenie trądziku.

Cera trądzikowa

Najskuteczniejsze metody pielęgnacji skóry trądzikowej

Najskuteczniejsze metody pielęgnacji skóry trądzikowej

Dobór odpowiednich kosmetyków W przypadku cery trądzikowej nie należy stosować agresywnie działających preparatów odtłuszczających na bazie alkoholu (...) . Mogą one spowodować nasilenie zmian trądzikowych....

Cera trądzikowa

Problemy z wągrami

Problemy z wągrami

Wągry i zaskórniki to kompleks wielu osób, głównie tych, które posiadają tłustą i mieszaną cerę.

Cera trądzikowa

Problemy z trądzikiem

Problemy z trądzikiem

Trądzik pospolity cechuje się obecnością zaskórników, wykwitów grudkowo-krostkowych i torbieli ropnych umiejscowionych w okolicach łojotokowych.

Cera trądzikowa

Blizny potrądzikowe (WIDEO)

Blizny potrądzikowe (WIDEO) Odtwórz wideo

Trądzik to rodzaj schorzenia skóry występujący u 80 proc. nastolatków oraz osób pomiędzy 11. a 30. rokiem życia. Dolegliwości mogą pojawić się u noworodków (trądzik zaskórnikowy) oraz u niemowląt (trądzik torbielowaty i bliznowaciejący). Trądzik wpływa...

Cera trądzikowa

Trądzik - oczyszczanie cery

Trądzik - oczyszczanie cery

Miejscowe kremy, żele, płyny i leki stosuje się bezpośrednio na skórę. Mogą one zawierać nadtlenek benzoilu, antybiotyki i retinoidy (retin-A, witaminę A, kwas witaminy A).

Cera trądzikowa

Maseczka na twarz

Maseczka na twarz

Kosmetyki na rozszerzone pory powinny zawierać kwasy AHA, które zmniejszają widoczność porów.