Danuta Szaflarska zmarła w wieku 102 lat

Danuta Szaflarska nie żyje. Zmarła 19 lutego w Warszawie w wieku 102 lat. Informację o śmierci aktorki podał Teatr Rozmaitości.

1. „Przy życiu trzyma mnie radość…”

Jeszcze niedawno pisaliśmy o pani Danucie z okazji urodzin (Aktorka Danuta Szaflarska kończy 102 lata. Jaka jest jej recepta na długowieczność?), 6 lutego skończyła 102 lata. Tym samym została najdłużej żyjącą polską aktorką i jedną z najstarszych artystek na świecie. Danuta Szaflarska zachwycała bliskich pogodą ducha i energią. Niemal do samej śmierci była aktywną artystką. Karierę zawodową zakończyła w 2016 roku ze względu na coraz gorszy stan zdrowia

2. Jaki był jej sekret długowieczności?

W jednym z wywiadów przyznała: „Kocham grać w teatrze. Gdyby nie to, że ostatnio miałam wypadek i chodzę o kuli, byłabym bardziej żywiołowa na scenie. To moja recepta na długowieczność. Poza tym przy życiu trzyma mnie radość ducha i to, że potrafię cieszyć się każdym dniem i nie przejmować się niczym”.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Danuta Szaflarska była nie tylko utalentowaną aktorką, ale również mądrą, ciepłą i radosną kobietą. Pokazała nam, jak czerpać z życia to, co najlepsze. Udowodniła też, że usilne starania o długowieczność nie zawsze przynoszą zamierzony efekt, czasem lepiej puścić lejce i… cieszyć się chwilą.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy