Gineintima – charakterystyka, stosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne
Ginintima to lek do stosowania miejscowego w leczeniu grzybicy stóp, grzybicy rąk, grzybicy skóry, a także w leczeniu łupieżu pstrego, zakażeń skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych. Co zawiera gineintima? Jak należy stosować lek gineintima?
1. Gineintima – charakterystyka
Lek Gineintima jest przeznaczony do stosowania miejscowego i ma działanie przeciwgrzybicze. Gineintima zawiera klotrimazol. Lek ma za zadanie hamujące rozwój grzyba. Warto przy tym wspomnieć, że gineintima nie wchłania się przez skórę, ale przedostaje się do głębszej warstwy naskórka.
Gineintima ma szerokie działanie przeciwgrzybicze, gdyż pomaga w leczeniu grzybicy rąk, stóp, tułowia, skóry, kończyn dolnych, a także w leczeniu łupieżu pstrego, zakażenia skóry i zewnętrznych narządów płciowych.
2. Gineintima – stosowanie
Gineintima ma formę kremu, który należy rozprowadzić w cienkiej warstwie na zmienioną skórę. Lek można stosować 2 – 3 razy dziennie przez około 2 – 4 tygodnie. Jeżeli jednak po tygodniu nie zaobserwujemy poprawy, należy zgłosić się do lekarza.
Jeżeli podczas stosowania leku gineintima wystąpiły niepokojące objawy lub poprawa nie nastąpiła po 2 – 4 tygodniach, wówczas należy skonsultować się z lekarzem. Do lekarza możemy się również udać, jeżeli wystąpiły jakiekolwiek skutku uboczne po stosowaniu preparatu.
Stosowanie leku gineintima należy zakończyć jeżeli pojawi się zapalenie skóry lub jakiekolwiek podrażnienie na lek. W tym przypadku należy także skonsultować się z lekarzem.
Lek gineintima nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów mechanicznych.
3. Gineintima – przeciwwskazania
Leku gineintima nie należy stosować u osób nadwrażliwych na klotrimazol i składniki pochodne. Gineintima choć zalecany na zewnętrzne części narządów intymnych nie powinien być stosowany dopochwowo.
Gineintima może również uszkodzić środki antykoncepcyjne takie jak krążki dopochwowe i prezerwatywy. Należy zatem nie stosować tych środków podczas leczenia gineintima, jak również wstrzymać się z ich stosowaniem 5 dni po zakończeniu kuracji. W okresie ciąży, jeżeli pojawią się jakiekolwiek niepokojące zmiany skórne, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy przyjmować gineintima w okresie ciąży i podczas karmienia piersią bez wiedzy lekarza.
4. Gineintima – skutki uboczne
Gineintima może powodować skutki uboczne takie jak: alergiczne zapalenie skóry, rumień, obrzęki, pęcherze, świąd, pieczenie, pękanie skóry, palący ból.
Rekomendowane przez naszych ekspertów
W przypadku wystąpienia którychkolwiek objawów niepożądanych podczas stosowania leku gineintima, należy zaprzestać przyjmowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.
Lek gineintima należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, nie przekraczać zalecanej dawki i przeznaczenia. Leku nie należy przekazywać osobie, która ma podobne objawy. W takim przypadku dana osoba powinna udać się do lekarza, który stwierdzi przyczynę schorzenia. Każda sytuacja jest bowiem rozpatrywana indywidualnie.
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.