Innowacje w systemie szczepień ochronnych - 5.03.2013

Szczepienia ochronne odgrywają znaczącą rolę w przeciwdziałaniu różnego typu schorzeniom. Ich rola w profilaktyce chorób takich jak np. odra lub gruźlica jest niezmiernie istotna. Nad aktualnym stanem szczepień ochronnych w Polsce oraz możliwościami poprawy dostępu do nich będą dyskutowali uczestnicy seminarium edukacyjnego, które odbędzie się 5 kwietnia w Warszawie.

Szczepienia ochronne w Polsce

Fundacja Watch Health Care (WHC)

Watch Health Care (WHC) - organizator konferencji medycznych

W wydarzeniu udział wezmą lekarze specjaliści z zakresu różnych dziedzin medycyny – zarówno klinicyści, jak i pracownicy naukowi. Dyskusja podczas konferencji dotyczyć będzie głównie

ograniczeń w dostępie do szczepień ochronnych, jakie aktualnie występują w naszym kraju. W pierwszej części seminarium omówione zostaną również wyzwania, jakie stoją przed instytucjami publicznymi w tym zakresie. Swoje wystąpienia na ten temat zapowiedzieli między innymi przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

Finansowanie szczepień

Uczestnicy seminarium zyskają również możliwość wysłuchania prelekcji dotyczących kierunków jakich ewoluuje system finansowania szczepień ochronnych oraz jak sytuacja ta wygląda w Polsce i w innych państwach europejskich. Wystąpienia prelegentów dotyczyć będą zarówno szczepień zalecanych, jak i szczepionek ponadstandardowych. W tej części omówiona zostanie także rola Agencji Ochrony Technologii Medycznych w tym zakresie.

Innowacje w polskim systemie szczepień - seminarium

Seminarium edukacyjne "Innowacje w systemie szczepień ochronnych
- czy mozna poprawic dostępność szczepień ochronnych w Polsce?" odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2013 roku w auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk im. Macieja Nałęcza w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkie wystąpienia i dyskusje transmitowane będą na żywo w internecie. Będą one również dostępne na stronach organizatorów w postaci plików wideo.

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Patronaty
Patronaty

Konferencja Edukacja & Integracja

Konferencja Edukacja & Integracja

Konferencja Edukacja & Integracja w Gdańsku Konferencja jest organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę "Psoriasis".

Patronaty

Konferencja Edukacja & Integracja, 26.10.2013 r., Gdańsk

26 października 2013 roku w Gdańsku odbędzie się Konferencja Edukacja & Integracja. Spotkanie zacznie się o 11:00 - zainteresowanych zapraszamy do Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańsk (ul. Długa 46/47). Program konferencji obejmuje następujące...

Patronaty

Kiermasz Zdrowie i Uroda 2015 - Targi Lublin

Kiermasz Zdrowie i Uroda 2015 - Targi Lublin

W dniach 25-26 kwietnia 2015 r. na terenie Targów Lublin S.A. odbędzie się Kiermasz Zdrowie i Uroda. To okazja, by zadbać o swoje zdrowie i zrobić EKO zakupy. Podczas dwóch dni kiermaszu będzie możliwość skorzystania z porad dietetyków, bioenergoterapeutów,...