Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Kamila Drozd

Jak zachować się na pierwszej randce?

Avatar placeholder
14.07.2020 21:34
Jak zachować się na pierwszej randce?
Jak zachować się na pierwszej randce? (Shutterstock)

Pierwsza randka wywołuje zazwyczaj wiele radości, ale wiąże się także z pewnym stresem. Obawa przed wymarzonym spotkaniem częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. To raczej kobiety poświęcają wiele godzin na przygotowanie się do pierwszej randki i boją się, że mogą do siebie zniechęcić mężczyznę. Jakie są sposoby na to, aby nie zepsuć pierwszej randki i zachęcić chłopaka do dalszych spotkań? Jak poderwać dziewczynę? Jak zrobić dobre wrażenie? W co się ubrać na randkę?

1. Co robić na pierwszej randce?

  1. Pokazywanie radości – wszystkie dziewczyny, które są podekscytowane randką, powinny w swojej radości zachować pewien umiar. Na pierwszej randce nie można być zbyt radosnym i zbyt smutnym, ponieważ to może zniechęcić. Trzeba być przyjaznym, ciepłym i uśmiechać się. Gdy zauważymy, że głos zaczyna nam drżeć, należy wziąć kilka głębokich oddechów i postarać się uspokoić.
Jak zachować się na pierwszej randce?
Jak zachować się na pierwszej randce?

Coraz więcej osób zastanawia się – jak poderwać dziewczynę i zostać w jej pamięci na dłużej. Uważa się,

zobacz galerię
  1. Wybór miejsca spotkania – to mężczyzna powinien podjąć decyzję co do miejsca spotkania. Kobieta może go w odpowiedni sposób nakierować, mówiąc np., że lubi włoską kuchnię albo chce poznać jakieś nowe miejsce w mieście. Pierwsze spotkanie powinno odbyć się w miejscu, gdzie można spokojnie porozmawiać i poznać się.
  2. Dobór stroju – oczywiście powinien zależeć od miejsca spotkania. Kobieta musi wiedzieć, że strój ma być ubraniem, a nie przebraniem. Nie warto wkładać zbyt dużo wysiłku w stylizację na pierwszą randkę. Mocny makijaż i odważny strój może raczej odstraszyć niż zachęcić. Warto ubrać się tak, aby czuć się swobodnie.
  3. Spontaniczność – kobiety mają tendencję do planowania pierwszych randek, układają w głowie gotowe scenariusze, a na spotkaniu dążą do ich realizacji. Ta metoda może skończyć się tylko rozczarowaniem. Kobieta na pierwszym spotkaniu nie powinna mówić, że szuka partnera na całe życie ani też pytać o to, ile dzieci chciałby mieć mężczyzna. Panie powinny emanować pewnością siebie i samozadowoleniem.
  4. Mowa językiem ciała – jest dobrym sposobem komunikacji. Trzeba sobie uświadomić, że sympatię wzbudzają w nas ludzie zachowujący się w sposób podobny do nas. Myślimy, że skoro jesteśmy do nich podobni, to na pewno będziemy się świetnie rozumieć. Tę zasadę można wykorzystać i naśladować pewne gesty i ruchy mężczyzny, np. jeśli oprze policzek na ręku, można zrobić to samo. Należy być ostrożnym i nie bawić się w lusterko – to nie pomoże, tylko nas ośmieszy.
  5. Pożegnanie – za mile spędzony czas można podziękować przytrzymaniem dłoni mężczyzny lub pocałunkiem w policzek. Takie znaki potwierdzą, że kobieta jest zainteresowana kontynuowaniem znajomości. Można to okazać także przez udowodnienie, że uważnie się słuchało tego, co mężczyzna mówił. Kobieta sama może zaproponować następne spotkanie, zapraszając w rewanżu na kawę.

2. Druga randka

Zobacz film: "Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?"

Jak pokazać drugiej stronie, że zależy nam na następnym spotkaniu i że zainteresowani jesteśmy dłuższą znajomością, a nie tylko doraźnymi „widzeniami się”? Na pierwszej randce nie warto jeszcze ostentacyjnie pokazywać, że zależy nam na drugiej osobie i na spotkaniach z nią. Po pierwsze dlatego, że druga strona może to źle odebrać – jako jakąś desperację czy nachalność. Po drugie, po pierwszej randce trudno jest tak naprawdę poznać intencje, zamierzenia, charakter drugiej strony. Potrzeba kilku, czasem kilkunastu spotkań, aby jako tako rozeznać się, jaka ta osoba jest, co jest dla niej w życiu ważne, czy ma podobne lub całkiem odmienne zapatrywania na świat jak ja.

Odpowiedź na tego typu pytania jest ważna w podjęciu decyzji o dalszych spotkaniach i w ewentualnych zamiarach głębszej znajomości. Pierwsze wrażenie jest zupełnie mgliste. Można się, oczywiście, zauroczyć, lecz trzeba lepiej poznać drugą osobę, by się przekonać, czy tak naprawdę do siebie pasujecie. Najgorzej, jeśli od razu jedna strona się zaangażuje w związek, a po jakimś czasie okazuje się, że to nie to, że wasze przekonania i poglądy całkiem się rozmijają, że nie jesteście w stanie stworzyć udanego związku. Rozstanie boli, a zaleczenie ran wymaga czasu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze