Jillian Michaels – kickboxing, elementy pilates, elementy jogi

Jillian Michaels to amerykańska trenerka osobista, która swoja karierę zaczynała od domowych programów treningowych oraz książek promujących zdrowy tryb życia. Jakie efekty można osiągnąć ćwicząc z Jillian Michaels?

Warto wiedzieć, że jej trening oparty jest na elementach kickboxingu, pilatesu, jogi. Wiele ciekawych informacji na temat odpowiedniego trybu życia można dowiedzieć się także z książki pod tytułem „Opanuj swój metabolizm” wydanej w 2009 roku.

Zobacz film: "Ćwiczenia pilates - klamra"

Jillian Michaels – kickboxing

Kickboxing to sport walki, w którym główną rolę odgrywają ciosy pięścią oraz kopnięcia. Ta dyscyplina sportowa ma w zamiarze rozwijać umiejętności fizyczne, do których zaliczyć można przede wszystkim szybkość, siłę, natychmiastową reakcję na argumenty partnera, gibkość, poczucie rytmu. Jillian Michaels podkreśla również psychologiczną wartość treningu. Kickboxing to nauka właściwych reakcji na stres, a także rozwijanie poczucia własnej wartości. Pewność siebie jest niezwykle ważna w każdej dyscyplinie sportowej.

Aktywność według Jillian Michaels to nie tylko rozwój osobowości sportowej, lecz także nauka radzenia sobie z własnymi przeciwnościami. Efekty ćwiczeń będą widoczne, jeśli zainwestujemy również w nasz komfort psychiczny. W innym wypadku trudno o jakiekolwiek rezultaty.

W perspektywie ćwiczeń fitness trenerka Jillian Michaels proponuje oczywiście złagodzoną formę kickboxingu opierającą się przede wszystkim na kopnięciach. Tego typu ćwiczenia są niezwykle łaskawe dla mięśni pośladków. Za pomocą kopnięć nóg można osiągnąć bardzo wiele.

Jillian Michaels – elementy pilates

Najlepszy sport dla kręgosłupa

Choroby kręgosłupa rozwijają się przez lata na skutek wielu zaniedbań. Do tych najczęstszych schorzeń należą zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa, które...

Jillian Michaels przykłada bardzo dużą wagę do dyscypliny nazwanej pilatesem. Pilates nie jest nowym wynalazkiem. Ciekawostką jest, iż został wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Pilatesa.

Dlaczego akurat pilates? Wystarczy pójść na siłownię, gdzie ćwiczą panowie. Owszem kondycja ćwiczących jest duża, jednak zdolności związane z elastycznością mięśni w większości przypadków pozostawiają wiele do życzenia.

Pilates Jillian Michaels ma za zadanie rozciągnięcie wszystkich mięśni ciała. Prowadzi to do niezwykłej elastyczności. Dzięki temu można wzmocnić mięśnie bez ich widocznego rozbudowania. Jest to dążenie wielu kobiet, które nie chcą cieszyć się znaczną muskulaturą. Dodatkowo pilates pozwala się zrelaksować, odciążyć kręgosłup i znacznie zniwelować poziom stresu.

Jillian Michaels – elementy jogi

W planach treningowych amerykańska trenerka Jillian Michaels bardzo dużą rolę odgrywa joga. W perspektywie ćwiczeń fitness joga ma za zadanie uspokoić ciało, a także umysł. Jednocześnie ćwiczenia pozwalają na rozciąganie i wyciszenie. Joga to przede wszystkim minimalizm. Ćwiczenia różnią się od siebie stopniem zaawansowania.

Joga zawsze jednak musi prowadzić do rozwoju fizycznego oraz psychicznego. W jaki sposób joga wpływa na ludzkie ciało? Po pierwsze jest jednym ze sposobów na relaks. Pozwala również walczyć z codziennym stresem. Konsekwencją ćwiczeń jest elastyczne i wygimnastykowane ciało.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Pilates - czym jest, zalety, technika ćwiczeń, rodzaje ćwiczeń
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pilates - czym jest, zalety, technika ćwiczeń, rodzaje ćwiczeń
Joga

Joga + pilates? Jogalates!

Joga + pilates? Jogalates!

Jogalates to połączenie jogi oraz pilatesu. Joga jest znana z pozytywnego wpływu na siłę, gibkość oraz umysł. Natomiast pilates ma za zadanie (...) nastawienie psychiczne. Zwolennicy...

Joga

Yogalates

Yogalates

Yogalates to połączenie jogi oraz pilatesu. Joga jest znana z pozytywnego wpływu na siłę, gibkość oraz umysł. Natomiast pilates ma za zadanie wzmocnić głębokie mięśnie w okolicach brzucha.

Dieta na pamięć i koncentrację

Dieta pobudzająca myślenie

Dieta pobudzająca myślenie

Znane jako niechciane elementy zdrowej diety - czekolada i kawa, skutecznie pobudzają myślenie.

Tłuszcze - budowa i właściwości, podział, zapotrzebowanie, niezbędne w diecie, niezdrowe kwasy tłuszczowe

Tłuste potrawy

Tłuste potrawy

Udowodniono, że elementy pokarmu, takie jak tłuszcz i cukier, są odpowiedzialne za degradację niektórych komórek w związku z działaniem toksycznego środowiska.

Capoeira

Techniki w capoeirze (WIDEO)

Techniki w capoeirze (WIDEO) Odtwórz wideo

i muzyki powstały pierwsze układy choreograficzne. Następnie, taniec został wzbogacony o elementy realnej walki i samoobrony. Pojawiły (...) się charakterystyczne ustawienia nóg, wymachy i kopnięcia. W tańcu eksponowane były akrobatyczne...

Joga

Praktykowanie jogi

Praktykowanie jogi

Codzienne uprawianie jogi korzystnie wpływa na mięśnie i stawy, a także pomaga osiągnąć równowagę psychiczną i fizyczną.