Trwa ładowanie...

Kampania "Zbieramy krew dla Polski"

Już w najbliższą środę, 8 maja 2013 roku, rozpocznie się kolejna edycja kampanii prozdrowotnej „Zbieramy krew dla Polski”. Jej organizatorami są: Grupa Muszkieterów oraz Polski Czerwony Krzyż. W ramach kampanii odbędą się akcje edukacyjne oraz zbiórki krwi. Akcja trwać będzie do 26 września 2013 roku.

1. Przebieg akcji

W 128 miejscowościach w Polsce na parkingach obok supermarketów Bricomarché oraz Intermarché będą pojawiać się specjalne ambulanse RCKiK, w których będzie można oddać krew. Dodatkowo, w 24 miastach zostaną zorganizowane kampanie edukacyjne, których celem jest poprawa świadomości społecznej na temat zdrowego trybu życia i promocja honorowego krwiodawstwa. Ambulans odwiedzi niektóre miejscowości dwukrotnie.

Kampania jest organizowana po raz szósty, mimo wysiłków problem niedoboru krwi w szpitalach pozostaje bowiem nierozwiązany. Jeśli jesteś zdrowy, ważysz co najmniej 50 kilogramów i masz 18-65 lat, możesz zostać krwiodawcą. Pamiętaj jednak, by w dniu oddania krwi spożyć wartościowe, stosunkowo obfite śniadanie i wypić dużo płynów (nie alkoholu!). Na dzień przed pobraniem krwi zrezygnuj z napojów alkoholowych, a na kilka dni przed zabiegiem – również z niektórych leków (np. kwasu acetylosalicylowego). Koniecznie weź swój dowód osobisty!

Pobranie krwi w ambulansach RCKiK jest bezpieczne i niemal bezbolesne. Krwiodawcy otrzymają nieodpłatnie wyniki badań laboratoryjnych oddanej krwi i wezmą udział w losowaniu profesjonalnych apteczek samochodowych. W ramach akcji odbędą się również festyny, pokazy, konkursy dla dzieci, nauka pierwszej pomocy oraz pomiary poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego.

Więcej informacji o kampanii znajdziesz na stronach internetowych: Oddajkrew.pl, PCK , Muszkieterowie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.