Trwa ładowanie...

Kobiety mają mniejsze szanse przeżyć zawał!

Zobacz film

Specjaliści: prof. Krzysztof Narkiewicz, kierownik Katedry Nadciśnienia Tętniczego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Paulina Pol, specjalista ds. PR, Polpharma oraz dr Aleksandra Kroemeke, psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS wypowiadają się na temat utartych przekonań a faktów dotyczących występowania zawału u kobiet i mężczyzn.

Powszechnie uważa się, że kobiety rzadziej zapadają na zawał, co jest prawdą. Jednakże, kiedy kobietę dotknie ta choroba, przebiega zwykle niespecyficznie. Przez to kobiety później zgłaszają się do lekarza, w konsekwencji rozpoczynają rehabilitację z opóźnieniem. Mają mniejsze szanse przeżycia niż mężczyźni, u których objawy zawału serca są znane większości z nas.

Specjaliści, prof. Krzysztof Narkiewicz, kierownik Katedry Nadciśnienia Tętniczego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Paulina Pol, specjalista ds. PR, Polpharma oraz dr Aleksandra Kroemeke, psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS, wypowiadają się na temat utartych przekonań i faktów dotyczących występowania zawału u kobiet i mężczyzn.

Kobiety rzadziej przechodzą zawał,  jednak przebiega u nich zwykle niespecyficznie. Przez to panie później zgłaszają się do lekarza, w konsekwencji rozpoczynają rehabilitację z opóźnieniem. Mają mniejsze szanse przeżycia niż mężczyźni, u których objawy zawału serca są bardziej typowe.

 

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza