Kobiety Medycyny spotkały się po raz piąty
Kolejna uroczysta gala plebiscytu Kobiety Medycyny już za nami. 17 maja już po raz piąty spotkaliśmy się z paniami nominowanymi w plebiscycie i laureatkami tegorocznej edycji.
To było niezwykle udane spotkanie – gala Kobiet Medycyny z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem i z czasem stała się wyczekiwanym wydarzeniem, możliwością spotkania w jednym miejscu wielu wyjątkowych kobiet.
Atmosfera jak im towarzyszy jest jedyna w swoim rodzaju. "Wierzcie, że ja czekam cały rok na kolejną edycję i na możliwość poznania fantastycznych, cudownych kobiet. Każde nasze spotkanie to gigantyczna radość" – mówiła witając gości prezes Fundacji "Porozumienie Bez Barier" Jolanta Kwaśniewska, która po raz kolejny objęła plebiscyt honorowym patronatem.
To już jego piąta edycja. "Bardzo się cieszę, że udało nam się doczekać tego momentu, bo ten projekt jest naszym zdaniem absolutnie wyjątkowy. Zależy nam na tym, aby promować kobiety, które robią w medycynie niezwykle ważne rzeczy, a do tego robią to z pasją i zaangażowaniem. Z przyjemnością stwierdzam, że jest ich naprawdę dużo i przyznam, że z roku na rok mamy coraz większy problem, bo odkrywamy kolejne, fantastyczne kobiety i trudno nam je wszystkie pomieścić na tak krótkiej liście – powiedziała Monika Wysocka redaktor naczelna Portali Medycznych, które są organizatorem plebiscytu.
W tym roku redakcja zaprosiła do zgłaszania swoich kandydatek także czytelników. "Przyznam szczerze, że była to świetna decyzja, bo dzięki niej na liście znalazło się wiele nowych, naprawdę wyjątkowych kobiet, do których być może sami nie dotarlibyśmy. Ponieważ wybór nie był łatwy ostatecznie zdecydowaliśmy o nominowaniu do tytułu Kobiety Medycyny 35 pań" – wyjaśniła Monika Wysocka.
W wyniku głosowania udało się wyłonić 5 laureatek, które uzyskały największą liczbę głosów. Oto one:
- Anna Rulkiewicz - Prezes Grupy LUX MED, Prezes Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej, Wiceprezydent Pracodawców RP (917 głosów),
- Bożena Janicka prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, kierownik NZOZ Poradnia Lekarska w Kazimierzu Biskupim (934 głosów),
- Ewa Stanek pielęgniarka, szefowa i współzałożycielka NZOZ ZPO w Olkuszu (951 głosów),
- dr Monika Bieniasz adiunkt w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (1489).
1. Kobieta Medycyny 2018
Została nią prof. Ewa Lewicka – kierownik Poradni Kardioonkologicznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku (2400 osób)
Pani profesor pracuje w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie zajmuje się elektroterapią serca. Jej konikiem jest migotanie przedsionków, ale lubi też wyzwania, więc zajęła się rzadkim schorzeniem czyli tętniczym nadciśnieniem płucnym. Z jej inicjatywy w tym roku powstała Poradnia Kardioonkologiczna dla chorych z powikłaniami kardiologicznymi terapii przeciwnowotworowej. Oprócz tego wykłada, prowadzi zajęcia ze studentami, opiekuje się młodymi lekarzami zarażając ich swoją pasją do tego zawodu. Jakby tego było mało co roku współorganizuje wydarzenie propagujące aktywność ruchową wśród pacjentów i ich rodzin "Gdański Marsz Po Zdrowie". A także bierze udział jako opiekun medyczny w wyprawach wysokogórskich.
"Muszę powiedzieć, że sama nominacja poza wielkim wyróżnieniem była też ogromnym zaskoczeniem, szczególnie, że zostałam zgłoszona przez młodych lekarzy rezydentów z uczelni na której pracuję. To dla mnie niezwykłe wyróżnienie. A o tym, że będę w gronie laureatek nawet nie marzyłam" – mówiła odbierając gratulacje Kobieta Medycyny 2018. "hcę podkreślić, że dla mnie to inspiracja do tego, żeby robić więcej i efektywniej. I myślę, że każda z nas, które tu jesteśmy, tak właśnie traktuje to spotkanie. To kolejny etap naszej drogi w dobrym celu" powiedziała prof. Ewa Lewicka.
2. Wiele niezwykłości w jednym miejscu
Warto jednak podkreślić, że wszystkie 35 pań nominowanych w tym roku do plebiscytu Kobiety Medycyny to kobiety niezwykłe, fascynujące, inspirujące. Ciepłe i empatyczne. Oddane swojej pracy, profesjonalne i niezwykle koleżeńskie. Właśnie te określenia padały najczęściej w zgłoszeniach. "To dlatego nasz plebiscyt cieszy się takim powodzeniem – po prostu miło jest doceniać kogoś, kto bezinteresownie stara się pomóc drugiemu człowiekowi, szczególnie gdy tym kimś jest pacjent, często zagubiony, przerażony i bezradny w swojej chorobie" - podkreśliła redaktor naczelna.
"To niewiarygodne, że przy waszym zawodzie tak trudnym i wymagającym, tak bardzo wyczerpującym, zabierającym tyle energii jesteście jeszcze w stanie znaleźć czas na swoje pasje. Myślę, że dla każdej z pań ta nominacja na początku jest czymś zaskakującym, ale jednocześnie budującym i umacniającym. Fakt, że ktoś wytypował, że ktoś zagłosował ma w sobie dużą moc. To ważne, żebyśmy wzmacniały siebie wzajemnie, bo przy naszej determinacji i sile, którą mamy jesteśmy w stanie przenosić góry" – mówiła Jolanta Kwaśniewska.
3. Kobieca strona medycyny
Podczas tegorocznej gali był także dodatkowy powód do świętowania – pierwsza rocznica istnienia portalu Kobiety i Medycyna. "Stworzyliśmy go dla aktywnych, ciekawych świata, nowoczesnych kobiet, które zajmują się medycyną zawodowo albo - po prostu się nią interesują. Działamy od roku i wszystko wskazuje na to, że był to strzał w dziesiątkę - miesięcznie stronę Kobiety i Medycyna odwiedza ponad 10 tys. osób!" – mówiła redaktor naczelna.
"Staramy się, aby nasz portal był miejscem wymiany doświadczeń, źródłem informacji dotyczących zdrowia i dziedzin pokrewnych, ale też codziennego życia każdej Kobiety. Bardzo aktywnie działamy też na facebooku i z radością muszę powiedzieć, że nasz fanpage Kobiety Medycyny cieszy się dużym zainteresowaniem, codziennie zyskując nowych odbiorców. Tym bardziej zachęcamy do dzielenia się z nami informacjami dla Was ważnymi, informowaniem o realizowanych projektach, a także – o nowych, istotnych w życiu kobiet produktach” – mówiła Monika Wysocka.
4. Zadbali o oprawę
W tym roku do współpracy udało nam się pozyskać kilku fantastycznych sponsorów, którzy zapewnili nam oprawę naszej uroczystości i ufundowali upominki dla wszystkich Pań: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM sp. z o.o. , Firma Oceanic S.A. - producent kosmetyków, dermokosmetyków, leków oraz wyrobów medycznych, biotechnologiczna firma Celther Polska oraz Corin - producent bielizny.
Partnerem Plebiscytu, podobnie jak w roku ubiegłym jest Fundacja "Porozumienie bez barier" oraz firma Promedica24.
Swoim patronatem plebiscyt w tym roku objęło wiele wspaniałych organizacji: Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Federacja Stowarzyszeń „Amazonki”, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, Europejska Unia Kobiet, Federację Suplementów, Fundacja Kobiecą eFka.
Patronatu medialnego użyczyły nam: tygodnik WPROST, Wirtualna Polska AbcZdrowie, portal "Kliknij w zdrowie", Magazyn Pielęgniarki i Położnej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.